Wyniki

W styczniu zwyciężyły:

 

Angelika Botor  (Katowickie Centrum Edukacji Zawodowej im. Powstańców Śląskich w Katowicach)  -


Alicja w krainie Zombie - Gena Showalter

Alicja wpada do dziury, poznaje kapelusznika i pokonuje czerwoną królową. Jakoś tak to szło prawda ? Cóż... czasy się zmieniają, bo teraz musi zmierzyć się z umarłymi.
Alicja Bell po tragicznym wypadku, przeprowadza się do dziadków. Przeżywa okropne chwile. Zaczyna widzieć straszne stwory, przed którymi ostrzegał ją ojciec, a na dodatek, miała wizje, w której całuje się z Colem, pewnym przystojnym, wytatuowanym i przerażającym przywódcą grupy w jej nowej szkole. Chłopak zaczyna się nią interesować, co oznacza kłopoty. Ale okazuje się, że tylko on może jej pomóc... Kim są członkowie tej grupy i dlaczego tyle ich łączy z Alicją ?
"Alicja w krainie Zombie" jest świetną książką. Gdy ją czytałam, uśmiech pojawiał się na mojej twarzy. Gena ma fajny, prosty styl pisania. Nie opisuje walk zbyt brutalnie, a scen miłosnych mdławo. Nie pożałujesz, kiedy sięgniesz po jej dzieło.


Agata Iluk i Julia Mecner (Szkoła Podstawowa w Wyrach)

C.S. Lewis - "Opowieści z Narnii : Lew, Czarownica i stara szafa"

--------------------------------------------------------------------------

Za grudniowe rekomendacje zostały nagrodzone:

Julia Copik (Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących "Meritum" im. Piotra Kołodzieja w Siemianowicach Śląskich)

Goscinny i Sempe - „Nowe przygody Mikołajka” czyli jak rozpłakać się ze śmiechu.

Tytułowy bohater to kilkuletni chłopiec, który mieszka we Francji wraz ze swoimi rodzicami. Młody narrator poznający trudny świat dorosłych, w swoich przygodach spotyka się z niesprawiedliwością i ciągłym zaskoczeniem. Przeżywane przygody bohatera są codziennością nas wszystkich, jednak w jego „małoletnich oczach” są bardzo niezrozumiałe, a dla nas dorosłych ogromnie zabawne. Kilkadziesiąt opowiadań pokazuje niełatwe relacje z rówieśnikami, szczerość w ocenie świata dzieci oraz ciągły konflikt pokoleń, w którym dorosły nigdy nie chce ustąpić.
Książka może być doskonałym prezentem dla najmłodszych ale również ważną lekturą dla dorosłych, którzy niejednokrotnie mogą ujrzeć tam swoje odbicie lustrzane.
Opowiadanie, które wybrałam sobie na świąteczną porę to „Święta u Mikołaja”. Okresowi Bożonarodzeniowemu nieustannie towarzyszą kłótnie, stres, pośpiech. Dlaczego u Mikołajka miałoby być inaczej? Choinkowy autobus, dziura w ścianie, spalone kotlety – to standard we francuskiej rodzinie. Do tej pory nie mogę przestać się śmiać.
Trzeba przeczytać tę książkę - „no bo co w końcu, kurczę blade!”


Anka i Zocha (Szkoła Podstawowa nr 45 w Bytomiu)-------------------------------------------------------------------------------

Za komentarze zamieszczone w listopadzie nagrodzeni zostali:

Anna Krzemień (VIII Liceum Ogólnokształcące im.M. Skłodowskiej-Curie w Katowicach)

 (Akcja powieści rozgrywa się w Londynie)

Christoph Marzi „Heaven. Miasto elfów”

Świat z góry wygląda całkiem inaczej. Z własnymi drogami, drabinami, wąskimi przejściami i wykuszami, które służą jako mosty; wśród rynien i dachówek. Z nigdy niemilknącym szumem miasta. Ponad niezliczonymi światłami wypełniającymi uliczki, zaułkami mieniącymi się w mżawce i we mgle. Bez ograniczeń, z przepełniającym poczuciem wolności. Wśród wszechobecnego zapachu metropolii. Wystarczy jeden niewłaściwy krok, by runąć w przepaść.

To właśnie świat osiemnastoletniego Davida Pettyfera, gońca w mieście bez nieba. Przemierzając podniebne rubieże Londynu, natyka się na tajemniczą Heaven, błagającą go o pomoc. Dziewczyna jest przekonana, że została napadnięta, a jej serce skradzione. David, choć nie jest pewien, czy zamiast pomocy nie powinien zaproponować dziewczynie odprowadzenia do najbliższej placówki psychiatrycznej, decyduje się razem z Heaven wyruszyć w pełną przygód wędrówkę po Londynie, w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania, których źródło tkwi w przeszłości.

Niezwykła powieść niosąca refleksję, że życie jest jak lot komety – szalone, nieokiełznane, pełne tej magii, którą jest zwykła rzeczywistość.

Benio i Domino (Szkoła Podstawowa nr 1 w Czeladzi)

------------------------------------------------------------------

Wyniki - edycja 2016/17

Wyniki - edycja 2015/16

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz