wtorek, 8 maja 2018

Podsumowanie

Wyzwanie czytelnicze w trzeciej – ostatniej edycji konkursu podjęło 132 uczestników.

W ciągu pięciu miesięcy trwania konkursu przygotowali oni ponad 600 recenzji (filmowych i tekstowych) do 370 tytułów książek.

Serdecznie dziękujemy za ciekawe wpisy i filmy!

Na zakończenie kilka zdań podsumowania:-)

Tradycyjnie już najwięcej recenzji – 196 – pojawiło się w listopadzie, kiedy czytaliście książki pasujące do hasła Five o’clock, najmniej wpisów zgromadziło hasło Buntownicy82, które obowiązywało w kwietniu.

W całym cyklu:
 • J.K. Rowling pojawiała się najczęściej – jej powieści opisywane były 28 razy, 
 • kryminały Agathy Christie tuż za Harrym Potterem – recenzowaliście je 27 razy,
 • Cassandra Clare, C.J. Daugherty, Brandon Mull, Sarah J. Maas, C.S. Lewis, Colleen Hoover – tych autorów czytacie i polecacie równie chętnie, 
 • najpopularniejszą książką okazała się Opowieść wigilijna, która zgromadziła 17 recenzji.

Na koniec najważniejsza informacja – nagrody otrzymują:
 • Angelika Botor z Katowickiego Centrum Edukacji Zawodowej im. Powstańców Śląskich w Katowicach – za największą liczbę tekstów (78),
 • Natalia Maj i Oskar Marciniak ze Szkoły Podstawowej nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Tychach – za największą liczbę filmów (9),
 • biblioteka szkolna Katowickiego Centrum Edukacji Zawodowej im. Powstańców Śląskich w Katowicach, której uczniowie przygotowali największą liczbę filmów i tekstów (99).
Serdecznie gratulujemy, nagrody dostarczymy do szkół!


9 komentarzy:

 1. Dlaczego ostatniej? Czy to pewne?

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, to pewne. Nie rezygnujemy jednak z zabawy z książką całkowicie - może tylko w przyszłym roku szkolnym zaproponujemy zupełnie inny konkurs:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jako zdecydowany minus w tym konkursie jawi mi się brak możliwości wyrażania negatywnych opinii na temat książki. Są książki, które zdecydowanie odradzamy. Tymczasem konkurs nazywa się "Książka z kubkiem herbaty - czytamy i polecamy". Recenzja to z definicji subiektywna opinia odbiorcy. Czasem zdarza nam się mieć negatywne zdanie na temat jakiejś pozycji, co wtedy? Przecież takich rzeczy nie polecamy. Może to właśnie warto byłoby zmienić w tym konkursie?

  OdpowiedzUsuń
 4. Dwie poprzednie edycje dawały taką możliwość (i pojawiały się negatywne opinie). W tym roku chodziło o to, aby wybrać takie książki, które warto przeczytać. Dziękujemy za komentarz!

  OdpowiedzUsuń
 5. Mi się te podsumowanie bardzo podoba.Wiem ile czasu zajmuje zrobienie tego.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy wiadomo już coś o nowym konkursie?

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety, w tym roku nie będzie kolejnej edycji konkursu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Pierwszy raz wszedłem na ten blog i na pewno zostanę jeszcze na dłużej.Takie jest moje bardzo prywatne zdanie.

  OdpowiedzUsuń