wtorek, 3 kwietnia 2018

Hasło na kwiecień

....zachowują się nieszablonowo, stawiają opór, protestują, a przy okazji ratują świat, zmieniają go, są odważni, wytrwali, niezwyciężeni...czyli


BUNTOWNICY

To już ostatnie hasło w naszym cyklu. Na rekomendacje książek, których główni bohaterowie są buntownikami czekamy do końca kwietnia.

Jak zwykle kilka naszych podpowiedzi:

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4317885/buntowniczka-z-pustyni     http://lubimyczytac.pl/ksiazka/243998/buntownik     http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4810801/bunt-bialej-rozy     http://lubimyczytac.pl/ksiazka/222556/buntowniczka 


http://lubimyczytac.pl/ksiazka/166301/synowie-buntu     http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4799970/bunt-na-wyspie-potepionych     http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4353878/zatopic-quot-niezatapialna-quot     http://lubimyczytac.pl/ksiazka/194614/upadajace-krolestwa

7 komentarzy:

 1. Czy "Władca much" Goldinga spełnia warunki? Jest tam kilku głównych bohaterów, co najmniej dwóch z nich to buntownicy.
  Lakkara

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, należy tylko uzasadnić, dlaczego można ich nazwać buntownikami:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy uzasadnienie będzie się wliczało w recenzję ? ( bo jest limit 150 słów ) a te uzasadnienie to nie recenzja, więc wole spytać

  OdpowiedzUsuń
 4. Uzasadnienie traktujemy jako integralną część recenzji, więc tak - będzie wliczane.

  OdpowiedzUsuń
 5. Anonimowy 4 kwietnia 2018 12:42
  Witam. Chciałbym polecić wam książkę Jamesa Dashnera „Więzień labiryntu”. Jest to bardzo wciągająca książka, opowiada o losach Thomasa. Budzi się on w tajemniczej windzie, która przywozi go do labiryntu, miejsca gdzie z grupą innych chłopaków, zwanymi streferami, próbuje znaleźć wyjście z labiryntu zamieszkałego przez krwiożerczych bóldożerców oraz odzyskać wspomnienia. Same trzy książki Jamesa Dashnera z cyklu „Więzień labiryntu” są świetnie napisane, a takie dodatki jak „Rozkaz zagłady” i „Kod gorączki” są również niczemu sobie. Ja osobiście bardzo polecam ten cykl książek nie zawiedziecie się czytając tę serię.
  LIX

  OdpowiedzUsuń
 6. Jedna z głównych postaci książki„Opium w rosole” Małgorzaty Musierowicz, Aurelia, mimo młodego wieku buntuje się przeciwko swojej matce i jej rygorom. To bunt tak silny, że Aurelia nie przyznaje się nawet do swojego imienia i nazwiska. Wątek Aurelii przeplata się w powieści ze wszystkimi innymi: jak Maciek i jego rozterki miłosne czy wątek Kreski i jej dziadka. Wszystkie wątki równie mocno mnie zaciekawiły i wciągnęły, wszystkie zachowania bohaterów były dla mnie zrozumiałe i wiarygodne. Mocno odczuwałam wady i głupie zachowania postaci, na przykład Maćka. Jego obojętność dla uczuć Kreski, gdy związał się z Matyldą, aż bolała mnie i miałam ochotę przemówić mu do rozsądku. Sposób prowadzenia bohaterów i ich zróżnicowanie to następne zalety książki. Można tu znaleźć bogatą Matyldę, biednego Maćka, emerytowanego nauczyciela będącego dziadkiem Kreski, znerwicowaną matkę Aurelii i to zagubione dziecko. Pokochałam tę książkę za jej styl i historie, więc mogę z czystym sumieniem każdemu ją polecić.
  LakKara

  OdpowiedzUsuń
 7. Alan Dean Foster "Star Wars: Przebudzenie Mocy"
  Dawno temu w odległej galaktyce…
  Pokój jest kruchy i nietrwały. W tej galaktyce trwał zaledwie trzydzieści lat. Na zgliszczach Imperium Galaktycznego powstał Najwyższy Porządek. Naczelny Wódz Snoke wraz ze swoim uczniem, Kylo Renem i armią szturmowców doprowadzili do wojny. Jednakże Ruch Oporu, z Leią Organą na czele, z powodzeniem przeciwstawia się reżimowi. Celem obu frakcji jest znalezienie mapy do kryjówki ostatniego Jedi, Luke’a Skywalker’a.
  Wszystko jednak się komplikuje, gdy potężna Moc budzi się w zwykłej dziewczynie z Jakku…
  Rey wiodła dotąd trudne życie na odległej pustynnej planecie, zbierając złom. Nieustannie czeka na powrót rodziców, którzy zostawili ją, gdy była dzieckiem.
  Jej życie przewraca się do góry nogami, gdy poznaje zbuntowanego szturmowca, Finn’a i poszukiwanego droida BB-8, który niesie ze sobą fragment mapy do kryjówki Skywalkera.
  Muszą się jednak spieszyć. BB-8 musi trafić do bazy Ruchu Oporu, zanim Kylo odnajdzie go pierwszy…
  Polecam tę wciągającą, pełną akcji książkę wszystkim fanom science-fiction.
  Paulina Staw

  OdpowiedzUsuń