wtorek, 3 października 2017

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu!

Czytamy i polecamy!

Wiemy już, że książka jest Wam bliska i bardzo lubicie czytać. A czy potraficie zarazić swoją pasją innych?

W tym roku szkolnym rozszerzamy formułę naszej blogowej zabawy. Zapraszamy do udziału uczniów klas 7 szkół podstawowych, uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

O co chodzi?

Podobnie jak do tej pory cyklicznie pojawiać się będą wyzwania. Waszym zadaniem będzie przeczytać pasującą do niego książkę i zachęcić do jej przeczytania innych. Oczywiście jedna książka to minimum, liczymy na to, że będzie ich więcej:)

Rekomendacje mogą mieć formę filmu/spotu reklamowego, opublikowanego w serwisie YouTube. Link do filmu zamieszczacie w komentarzu do wyzwania. Możecie pracować indywidualnie lub w parach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby jeden film nakręcić w pojedynkę, a inny z drugą osobą.

Jednocześnie wszyscy ci, którzy wolą pisać, mogą przygotować rekomendację w postaci tekstu (od 70 do 150 wyrazów), czyli tak jak w poprzednich edycjach.

Jak zacząć?

Uważnie przeczytajcie Regulamin!

Poproście nauczyciela, aby zgłosił Wasze uczestnictwo w rywalizacji [formularz zgłoszenia]. Termin upływa 
31 października 2017 r.

Jak długo to potrwa?

Bawimy się od listopada 2017 r. do kwietnia 2018 r.

O co gramy?

O satysfakcję z poszerzenia zacnej grupy czytających;-)

A na poważnie…

Nagrody rzeczowe otrzymają autorzy najciekawszego filmu i najlepszego tekstu powiązanego z podanym wyzwaniem. Na zakończenie konkursu przyznamy nagrodę za największą liczbę filmów i tekstów. Będą to karty prezentowe.

Dodatkowo przekażemy pakiet książek dla biblioteki szkolnej, której uczniowie przygotują największą liczbę rekomendacji.

Liczymy na Waszą energię i ciekawe pomysły!

8 komentarzy:

 1. Czy osoba, która brała udział, bądź wygrała w poprzedniej edycji może brać udział?

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaka to będzie książka na którą ma być pisana np ta rekomendacja

  OdpowiedzUsuń
 3. My podajemy tylko hasło, do którego uczestnicy konkursu sami wybierają pasującą książkę. Przykładowo, w poprzedniej edycji podaliśmy hasło "książka z liczbą w tytule", a uczestnicy wybrali i opisywali pozycje zatytułowane np. "November 9", "Kapelusz za 100 tysięcy". Nie narzucamy konkretnych książek, staramy się jedynie sugerować tytuły:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy zmiana sponsora wpłynie na typ nagrody?

  OdpowiedzUsuń
 5. Częściowo:)
  Zwycięzcy otrzymają kubek z kolekcji śląskiej od naszego sponsora, ale to tylko jeden element nagrody. Podobnie jak w roku ubiegłym gramy o "pudełko z nagrodami", w którym znajdą się książki i kilka innych niespodzianek:)
  Warto!

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzień dobry gdzie wstawiać recenzje na temat książki z danego tematu?

  OdpowiedzUsuń
 7. W komentarzu pod wpisem z podanym hasłem. W tej edycji konkursu pierwszy taki wpis będzie opublikowany 2 listopada. Prosimy spojrzeć np. do tekstu z 1 marca 2017, tam podane jest "Hasło na marzec" i opinie uczestników właśnie w komentarzach.

  OdpowiedzUsuń