czwartek, 1 grudnia 2016

Hasło na grudzień

Czy lubicie się bać, siedząc bezpiecznie w wygodnym fotelu i wiedząc, że nic Wam nie grozi?
Jeśli tak, to pewnie z przyjemnością sięgniecie po 

                                                      KSIĄŻKĘ Z DRESZCZYKIEM

Jak zwykle kilka propozycji:


              
         Wypożycz                     Wypożycz                     Wypożycz                    Wypożycz

              
 

                                                                               

168 komentarzy:

  1. Paulina Pudło1 grudnia 2016 22:10

    "Kłamczuchy" z serii Pretty Little Liars autorstwa Sary Shepard to książka opowiadająca o losach pięciu przyjaciółek. Pewnego wieczoru Alison znika i już nie wraca. Od tej chwili zaczynają się jej poszukiwania, a wszystkie sekrety pozostałych wychodzą na jaw. Dziewczyny otrzymują pogróżki, w których są zawarte groźby o ujawnieniu ich największych sekretów. Po roku kiedy to podczas robót na podwórku domu niegdyś zamieszkałego przez Alison i jej rodziców, ciało dziewczyny zostaje odnalezione. Dziewczyny mają nadzieje, że od tej pory wszystko będzie już dobrze, lecz są w błędzie. Ich sekrety dalej są stopniowo ujawniane na światło dzienne, a osoba je wysyłająca dalej anonimowa. Niestety jest to dopiero początek koszmaru, który się rozpoczął...
    Powieść ta jest idealna dla osób młodych i lubiących nieoczekiwane zwroty akcji. Książka ta potrafi utrzymać w napięciu i zachęcić do przeczytania kolejnych części.

    OdpowiedzUsuń
  2. “Badacz potworów”- Rick Yancey


    Potwory kochają żyć w mroku, w krainach przesyconych starymi podaniami, gdzie pamiętać o przodkach wciąż żyje. Czy zatem istnieje lepsze dla nich siedlisko niż dziewiętnastowieczna Anglia? Nie sądzę.
    Właśnie na wyspach brytyjskich rozgrywa się akcja horroru jakim jest “Badacz potworów”.
    Opowiada on o sierocie Willu, który mieszka z lekarzem tropiącym potwory! Najróżniejsze istoty spoczywają w słojach w jego piwnicy, a sam ich opis przyprawia o dreszcze.
    Pewnej nocy farmer przynosi pod dach profesora truchło najstraszniejszego potwora żywiącego się tylko ludźmi - antropofaga. Gdzie jeden antropofag, tak jest ich wiele, a gdzie jest ich wiele tam ludzi czeka zagłada.
    Will i profesor muszą znaleźć leże i zabić Matkę nim będzie za późno!
    Książka jest pełna budzących strach opisów, a narracja pierwszoosobowa potęguje poczucie zagrożenia.
    Przerażająco ciekawa.

    OdpowiedzUsuń
  3. “Zemsta Czarownicy” - Joseph Delaney


    Książkę możemy ocenić dopiero po przeczytaniu jej całej. Prawdy tej nauczyła mnie “Zemsta Czarownicy”, pierwszy tom serii “Kroniki Wardstone”.
    Gdy pierwszy raz wziąłem ją do ręki, zrezygnowałem po 2 rozdziałach przekonany, że nie ma nic do zaoferowania. Jednak miesiąc później, idąc do biblioteki oddać ją, otwarłem przypadkowy rozdział i mimo słonecznego dnia zacząłem drżeć ze strachu! Pochłonęłam książkę w 3 godziny, po których z gęsią skórką pobiegłem po następny tom.
    Joseph Delaney przeniósł mnie do hrabstwa nawiedzanego przez bestie Mroku i nakazał przedefiniować pojęcia takie jak Światło, odwaga, czy magia.
    Tom Ward jako siódmym synem siódmego syna i przyszły strachaż musi nauczyć się walczyć z Mrokiem, aby inni mogli żyć spokojnie. Doprawdy niezwykły jest fakt, że młodziutki chłopak jest w stanie stanąć przeciwko wiedźmie chłeptającej krew niewinnych, bo jak mówi jego mistrz, ktoś to musi robić.
    Aby pokochać te historie wystarczy przebrnąć przez pierwsze rozdziały i “nie czytać po zmroku”

    OdpowiedzUsuń
  4. “Jestem Grimalkin” - Joseph Delaney


    Jeśli dotarliśmy do 9 tomu serii “Kroniki Wardstone” to doskonałe znamy hrabstwo, Toma Warda, Johna Gregorego, Alice, Złego i oczywiście Grimalkin. Po wielu przygodach i niebezpieczeństwach podczas, których obserwowaliśmy ich wszystkich z punktu widzenia strachaża, pora spojrzeć na ten świat oczami najwspanialszej wiedźmy zabójczyni!
    Ciało Złego zostało skrępowane i okaleczone, jednak jego sługi niebawem wyruszą aby odzyskać głowę swego pana. Kto może powstrzymać najgroźniejsze istoty Mroku? Tylko Grimalkin!
    Muszę przyznać, że od samego początku kochałem tę postać za jej piękno, kodeks honorowy, dowcip oraz niedającą się zakwalifikować do Światła lub Mroku moralność.
    Podczas swojej szalonej podróży z głową Złego w worku, Grimalkin dzieli się z nami swą przeszłością, swoimi zasadami oraz przemyśleniami na temat Dobra i Zła, które zawdzięcza swojemu drugiemu życiu.
    To już nie jest opowieść o chłopcu, który boi się krzywdzić, lecz o najlepszej zabójczyni, która odbiera kciuki wciąż żywym wrogom!

    OdpowiedzUsuń
  5. ,,Igrzyska Śmierci” - Suzanne Collins

    Osobiście zawsze byłam fanką tego typu książek, więc po wysłuchaniu wielu dobrych opinii sięgnęłam po „Igrzyska Śmierci” z wielką chęcią. Okazały się jednak one, zupełnie inne niż przypuszczałam
    Świat stworzony przez Suzanne, a przede wszystkim główna bohaterka były prawdziwe do bólu - ani „czarne”, ani ,,białe”. Wiem, że Katniss przez wiele osób nie jest lubiana, ale ja do nich nie należę. Autorka stworzyła bohaterkę z krwi i kości – piekielnie skrzywdzoną przez świat, który odebrał jej zdolność kochania. Jedyną osobą którą kochała, była siostra Primrose, za którą Katniss poświęciła swoje życie i tak właśnie trafiła na arenę, z której już nigdy nie wyszła.
    Jeśli ktoś szuka wygranych i przegranych – tutaj ich nie znajdzie. Uważam jednak, że naprawdę warto przeczytać tą wciągającą książkę. Ja często do niej wracam, bo ją uwielbiam.

    OdpowiedzUsuń
  6. ,,Więzień Labiryntu” - James Dashner

    Wyobraźcie sobie, że budzicie się w ciemnym, małym pomieszczeniu. Nie wiecie gdzie dlaczego i gdzie jesteście, a co więcej KIM. Jedziecie niczym windą do góry i jedyne co możecie robić to czekać.
    W takiej sytuacji znalazł się Thomas, główny bohater trylogii ,,Więzień Labiryntu”. Nie miał pojęcia, że będzie musiał stanąć do wyzwań przy których zamknięcie w ciemnej klatce jadącej do góry wydaje się być miłym, rodzinnym weekendem z Disneylandzie.
    To czy Thomas był odważny, czy po prostu głupi to oddzielny temat do dyskusji, jednak myślę, że całą trylogię Jamesa Dashnera warto przeczytać. Każda strona tej historii zaskakuje. Wszystko jest przemyślane – James znalazł miejsce dla takich scen w których serce zamiera i dla takich w których płaczemy ze śmiechu. Serdecznie polecam zapoznanie się z tą pozycją, nie będziecie żałować.

    Percabeth007

    OdpowiedzUsuń
  7. Ransom Riggs "Osobliwy dom Pani Peregrine"

    Dziadek Jacoba pada ofiarą morderstwa. W ostatnich chwilach życia, prosi wnuka, by wszedł do pętli i odnalazł Ptaszysko. O co może mu chodzić? Jake nic z tego nie rozumie, chciałby jednak wypełnić wolę ukochanego przodka. Poza tym nie czuje się bezpiecznie, wiedząc, że osoba, która pozbawiła jego dziadka gałek ocznych i życia, wciąż pozostaje na wolności. Gdy nawet terapia u psychiatry nie przynosi ukojenia, decyduje się opuścić rodzinną Florydę i udać się do Kornwalii, na tajemniczą wyspę Cairnholm, gdzie podczas wojny mieścił się sierociniec, o którym dziadek opowiadał mu w dzieciństwie.
    Bajki na dobranoc zdają się ożywać i choć wszystko wydaje się tak niezwykłe i cudowne, niebezpieczeństwo jest bliżej niż kiedykolwiek...

    Ransom Riggs zaprasza nas do świata pełnego magii, ale i wielu niebezpieczeństw. Wyruszymy z Jacobem w niesamowitą podróż do miejsc, o których dotąd nie mieliśmy odwagi nawet śnić i spróbujemy pokonać największe lęki.

    //Andeś

    OdpowiedzUsuń
  8. Witam wszystkich
    Chciałbym powiedzieć o moich odczuciach po przeczytaniu książki”Felix ,Net i Nika oraz klątwa domu McKillianów”książka to kryminał młodzieżowy z dużą dozą humoru akcja książki rozgrywa się w Londynie Felix, Net i Nika przyjechali odwiedzić swoich znajomych Angusa i Williama, gdy okazuje się, że nikt na nich nie czeka na lotnisku ,postanawiają na własną rękę dotrzeć do posiadłości przyjació.ł Gdy tam docierają okazuje się, że Net pomylił daty i przyjechali za wcześnie ,gdy ich przyjaciele są właśnie na wakacjach ,lecz to będzie ich najmniejszy problem ,gdyż muszą rozwiązać zagadkę klątwy sprzed wieków.Bardzo podobała mi się książka „Felix, Net i Nika oraz dom McKllinów”, bardzo dobrze rozbudowana akcja,zwrot akcji i dobry humor moim zdaniem jest to jedna z najlepszych książek z cyklu „Felix ,Net i Nika”

    smw

    OdpowiedzUsuń
  9. Witam wszystkich
    Chciałbym opisać moje odczucia po przeczytaniu książki „Nadnaturalista” , która jest bardzo ciekawa i dobrze się ją czyta, akcja książki rozgrywa się w przyszłości w Metropoli w świecie kontrolowanym przez prywatne firmy i w której istnieją „latające niebieskie stworzenia wysysające życie”. W tym właśnie świecie żyje Kosmo Górka, którego jedynym marzeniem jest uciec z zakładu dla chłopców imienia Klarysy Zdzierskiej ,w którym są chomikami doświadczalnymi. Pewnego razu udaje mu się uciec wraz z swoim przyjacielem o przezwisku Suwak ,ale niestety jego przyjaciel zginął, a on sam był bliski śmierci, gdyby go nie uratowali członkowie pewnej organizacji o nazwie Nadnaturaliści . Okazuje się ,że chłopak ma dar widzenia niebieskich istot wysysających życie tak jak reszta nadnaturalistów dołacza do ich organizacji ,by zwalczać te istoty ale czy niebieskie stworzenia są tak naprawdę złe musicie się dowiedzieć czytając książkę „Nadnaturalista” mi się książka podobała, była ciekawa i miała dużo akcji

    smw

    OdpowiedzUsuń
  10. "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" - Hugh John Lofting

    Pewnie właśnie się zastanawiacie jakim prawem ja taką książkę podpinam pod kategorię dreszczyk. Cóż, ja się bałam. Naprawdę. Ta opowieść była moją ulubioną lekturą z podstawówki, jednak ostatnio odkryłam, że nic z niej nie pamiętam. Nadarzyła się okazja przeczytania jej ponownie… po angielsku! I zaczęły się wątpliwości. Czy mój język jest odpowiednio dobry? Czy zmienię zdanie?
    Całe szczęście nic złego się nie stało, lecz strach pozostał. Czytało się bardzo przyjemnie, a dzięki wydawnictwu [ze słownikiem] mogłam bezpiecznie i przyjemnie czytać, bo gdy nachodziły mnie wątpliwości to mogłam wesprzeć się słownikiem. Doktor Dolittle jest wspaniałą osobą. Jego historia uczy. Każda istota jest warta naszej pomocy. A kiedy ktoś nam ją proponuje powinniśmy ją przyjąć. Nawet jeśli leczony ma być nasz największy wróg, trzeba pomóc. To w tej książce jest piękne. Polecam powrót do lektur z podstawówki, bo prawdę mówiąc, dopiero teraz możemy zdać sobie sprawę, co się w nich kryje.

    ~ Tysiąc Żyć Czytelnika

    OdpowiedzUsuń
  11. Dan Brown kojarzy mi się tylko z fenomenalnymi książkami.Tak samo jest i w przypadku fantastycznego "Inferno".
    Kolejna historia Roberta Langdona - światowej sławy specjalistę od symboli - odbiera mowę i sprawia, że marzyłoby się ją wręcz przeczytać na jednym wdechu. Tym razem musi odnaleźć miejsce, w którym ukryto niebezpiecznego wirusa, zagrażający całej ludzkości. Główny bohater nie może nikomu ufać. Każdy może być jego wrogiem, nawet ci, którzy byli dla niego do tej pory najbliższymi osobami. A co gorsza, musi walczyć z nieubłaganie upływającym czasem.
    Przy tej książce nie da się nudzić. Ogromna ilość zmian akcji powoduje, że czytelnik tak naprawdę nie jest w sposób logiczny i prosty opowiedzieć co się w niej teraz dzieje. Po prostu się gubi, a to sprawia, że nie można się od niej oderwać, bo chce się poznać w końcu prawdę.
    Zatem jest to książka, która trzyma do końca w napięciu i nie pozwala odetchnąć.
    Bo czy może być coś gorszego niż myśl, że to od ciebie zależy życie całej ludzkości? Aż dreszcz przechodzi po plecach.

    OdpowiedzUsuń
  12. “Nevermore- Kruk” - Kelly Creagh


    “Ci co śnią za dnia wiedzą o wielu rzeczach niedostępnych tym, którzy śnią tylko nocą”. Cytat ten jest mottem mojej ulubionej serii, czyli “Nevermore”. Autorka stworzyła mrożący krew w żyłach gotycki romans, w którym demony dręczące Edgara Allana Poe powstają do życia, zagrażając naszemu światu. Jak napisałem jest to romans, a więc nie może w nim zabraknąć dwójki zakochanych. Popularna Isobel i mroczny Varen na pierwszy rzut oka nie pasują do siebie. Ona jest cheerleaderką, a on gotem. To jednak nie przeszkodzi Isobel wyruszyć do krainy koszmarów na ratunek Varenowi, którego dusza stanowi pomost między światami. Książka, która oparta jest na twórczości Poe, nieraz jest mroczna i przerażająca, gdyż za pomocą pióra Kelly Creagh pozwoliła Krainie Snów na zderzenie z naszą, a jak możemy się domyślać, nie wróży to nic dobrego.
    Historia jest dobrze napisana, trzyma w napięciu, a zakończenie sprawia, że krzycząc rzuca się książkę na drugi koniec pokoju.

    OdpowiedzUsuń
  13. "Cień Wiatru" Carlos Ruiz Zafon
        XX-wieczna Barcelona, zupełnie inna niż obecna – mroczna, tajemnicza, pełna intryg i historii nie do końca zwykłych ludzi. Jedną z takich osób jest Julian Carax – autor niezwykłej książki Cień Wiatru, a także Daniel Sempre, który w wieku dziesięciu lat natknął się na jego książkę w tajemniczym miejscu zwanym Cmentarzem Zapomnianych Książek. Po kilkunastu latach Daniel postanawia rozwiązać zagadkę Caraxa, jednak będzie to o wiele trudniejsze i niebezpieczniejsze niż mu się wydaje. 
         "Cień Wiatru" Zafona to jak najbardziej opowieść z dreszczykiem. Przygody Daniela związane ze sprawą sprzed kilkudziesięciu lat są zarówno zaskakujące jak i mrożące krew w żyłach. Sam początek już napawa strachem – bo czy może być coś straszniejszego od spotkania postaci z ulubionej książki, która jest diabłem? W połączeniu z niepowtarzalnym stylem hiszpańskiego autora, powieść tę można śmiało nazwać arcydziełem. Jednego możecie być pewni - Cień Wiatru wciąga i na długo nie daje o sobie zapomnieć.
    ~Alexis Moore

    OdpowiedzUsuń
  14. Agatha Christie „Dziesięciu murzynków”

    Dziesięć osób, dziesięć różnych charakterów kontra jedna wyspa. Wyspa Murzynków.

    Dziesięć osób zostaje zaproszonych na niezwykle malowniczą, odciętą od świata Wyspę Murzynków. Każda z nich przyjechała tu w innym celu. Tylko czy ktokolwiek wierzy w ten dziwny zbieg okoliczności? Czy coś łączy sędziego, nauczycielkę, małżeństwo służących, detektywa, generała, ekscentryczną starą pannę, kapitana, któremu nie zawsze było po drodze z prawem oraz młodego lekkoducha? Niemalże bezludne miejsce, nieobecność gospodarza, to wszystko wywołuje u gości nieustający niepokój. Szybko okazuje się, że pozory mylą, a najbardziej oczywiste rzeczy okazują się niezwykle zagmatwane. Jedno jest pewne: nuda im nie grozi! Kiedy sprawa przybiera niekorzystny obrót, atmosfera ponurej, opuszczonej wyspy udziela się wszystkim. Nikt nie może spać spokojnie…

    Razem z bohaterami rozwiąż zagadkę, którą przed czytelnikami stawia Agatha Christie. Tylko uważaj, Wyspa Murzynków z pewnością kryje jeszcze niejedną tajemnicę. Myślisz, że nic ci nie grozi? Właśnie zniknęła jedna figurka murzynka.

    Anna Krzemień

    OdpowiedzUsuń
  15. "W 5 sekund do Io" - Małgorzata Warda
    Mika Lewandowska to siedemnastoletnia dziewczyna, która ze znanych tylko sobie powodów uwielbia gry komputerowe. Pewnego dnia w jej szkole dochodzi do strzelaniny, a służby twierdzą, że sprawca może mieć coś wspólnego z kontrowersyjną grą, stworzoną w najnowszej technologii. Na prośbę zaprzyjaźnionego policjanta Mika zmienia tożsamość, wyjeżdża z Warszawy i zagłębia się w fascynujący świat gry, w poszukiwaniu wskazówek.
    Na Io - wulkanicznym księżycu Jowisza - Mice dane jest zmierzyć się z MORDERSTWEM, ZDRADĄ, ZEMSTĄ, a nawet z PRZYJACIÓŁMI i własną MIŁOŚCIĄ. Czy uda jej się to przetrwać, nie tylko w grze, ale i w realnym świecie?
    Książka pochłonęła mnie bez reszty, a z początku bezsensowne przypadki z czasem układały się w logiczną całość. Jestem pod wrażeniem trudu, jaki musiała włożyć autorka, aby stworzyć tak genialną (chociaż - po skończeniu książki - wręcz banalną) opowieść. Jeżeli tylko ukaże się druga część, natychmiast znajdzie się na mojej liście książek do przeczytania. Polecam.

    Igor Odias

    OdpowiedzUsuń
  16. „Zabójstwo Rogera Ackroyda” - Aghata Cristie

    Ashley Ferrars umiera. Niedługo później dołącza do niego jego żona.
    Ile wspólnego mają te twa zgony? Czy na pewno były naturalne i przypadkowe? Tego samego wieczoru, podczas kolacji u przyjaciela, doktor Sheppard nabiera co do tego poważnych podejrzeń. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy tuż po tym odnajduje go zamordowanego w tajemniczych okolicznościach.
    Trzy zabójstwa. Jeden zaginiony. Żadnych poszlak. Coraz więcej podejrzanych.
    Gdy wydaje się, że śledztwo utknęło w martwym punkcie, do akcji wkracza belgijski detektyw - Hercules Poirot. Powoli rozjaśnia kolejne części mrocznej zagadki, aż do wyjawienia sprawcy.
    Niezrozumiałe działania, niejasne wyjaśnienia, trzymająca w napięciu fabuła i, oczywiście, nieprzewidywalne zakończenie. Jeżeli jakaś książka zasługuje na tytuł „książki z dreszczykiem”, to zdecydowanie ta.

    ~ Ola Czyrwik

    OdpowiedzUsuń
  17. Klaudia Machura14 grudnia 2016 21:35

    Rachel codziennie pokonuje pociągiem tą samą trasę, z przedmieścia do centrum Londynu. Na jednej ze stacji pociąg zatrzymuje się na dłużej i kobieta obserwuje otoczenie wokół. Jej szczególną uwagę zwraca pewna młoda para, która wydaje się być wzorem prawdziwej a wręcz idealnej miłości. Rozbita emocjonalnie Rachel wyobraża sobie ich codzienne życie bardzo je przy tym idealizując. Pewnego dnia jej piękna wizja pęka niczym bańka mydlana, a Rachel musi podjąć decyzję: Czy jest gotowa oderwać się od roli zwykłej dziewczyny z pociągu na rzecz pomocy nieznanych jej osób? Na to i wiele innych pytań odpowiada trzymający w napięciu thriller "Dziewczyna z pociągu" autorstwa Paula Hawkinsa. Książka ta trzyma czytelnika w napięciu do końca, trzy na pozór żyjące w całkowicie innych światach kobiety połączy zaginięcie jednej z nich - Megan(Kobiety którą Rachel obserwowała za szyby). To trzymająca w napięciu do ostatnich stron opowieść o tajemnicach ludzkiej natury i niebezpieczeństwach kryjących się pod maską pozornie normalnego życia.

    OdpowiedzUsuń
  18. Książka „Niezgodna” Veronica Roth
    Książka „Niezgodna” zachwyciła mnie i sprawiła, że zapragnęłam poznać dalsze losy bohaterów. Wraz z postępem akcji powieść budziła we mnie coraz to inne emocje, takie jak podziw czy choćby wzruszenie. Nie brakowało w niej także napięcia czy zaniepokojenia dotyczącego losu głównej bohaterki, nad którą wisi ciągła groźba śmierci. Wszystko zaczyna się w chwili, gdy Tris dowiaduje się o swojej niezgodności i opuszcza rodzinną frakcję, by dołączyć do nieustraszoności, w której musi walczyć o przetrwanie. Lecz czeka ją mnóstwo wspaniałych przygód, które zmienią jej życie jak i ją samą na zawsze. Mimo tego wszystkiego będzie musiała zmierzyć się ze swoimi lękami i otworzyć się na innych. Dzięki temu znajdzie przyjaciół, tylko jeszcze musi rozróżnić, którzy są tymi prawdziwymi.

    Nick ucznia Ala

    OdpowiedzUsuń
  19. Książka „Zbuntowana” Veronica Roth
    Książka „Zbuntowana” od razu wzbudziła we mnie swoją sympatię dzięki coraz ciekawszym losom bohaterów i nieprzerwanej akcji, która w kulminacyjnych momentach przyprawia o dreszcze. Cała książka opisuje dalsze losy dzielnej Tris, która wraz z innymi nieustraszonymi próbuje powstrzymać niesprawiedliwe rządy Jeanine Matthews, która objęła sobie za cel pozbycie się wszystkich niezgodnych. Tris będzie musiała podjąć wiele ważnych decyzji, które będą wiązały się z przyszłością całego miasta i zdecydować czy ufa Evelyn Johnson-Eaton, która jest przywódczynią bezfrakcyjnych i matką Tobiasa, który odkrywa, że jej śmierć była tylko upozorowana.

    Nick ucznia Ala

    OdpowiedzUsuń
  20. Książka „Wierna” Veronica Roth
    Pomimo mojej słabości do poprzednich części trylogii „Niezgodna” ,trzecia część tej serii nie wzbudziła we mnie takich emocji jakie odczuwałam podczas czytania poprzednich tomów. Chociaż tak jak poprzednie części trzymała w napięciu i niepokoju, ponieważ naszych bohaterów czekają nowe niebezpieczeństwa,doświadczenia i przygody po drugiej stronie muru. Okazuje się,że prawdziwe zagrożenie stanowią osoby z pozoru przyjaźnie nastawione. Tris odkryje także zaskakującą prawdę o swojej matce, której jak się okazuje tak naprawdę nie znała. Podczas gdy bohaterka rozwiązuje problemy za murem i zgłębia zaskakującą przeszłość matki, w Chicago trwa wojna Evelyn i bezfrakcyjnych z wiernymi,którą trzeba powstrzymać, by uchronić miasto przed opłakanymi skutkami.

    Nick ucznia Ala

    OdpowiedzUsuń
  21. Książka „Pretty Little Liars Kłamczuchy” Sara Shepard
    Książka „Pretty Little Liars Kłamczuchy” jest jedną z moich ulubionych książek, która poruszyła mnie licznymi intrygami, sekretami i kłamstwami, których jest w tej książce pod dostatkiem. Powieść opisuje przyjaźń pięciu dziewczyn, które zaczęły się przyjaźnić dzięki popularnej Alison Dilaurentis. Jednak po jej tajemniczym zniknięciu drogi pozostałych przyjaciółek się rozchodzą, by po trzech latach znów się spotkać i odkryć szokującą prawdę o tym co się stało Alison. Gdyby tego było mało pozostałe dziewczyny otrzymują niepokojące wiadomości, o których wiedziała tylko i wyłącznie Ali. Dziewczyny muszą się oswoić z nową sytuacją. Lecz mimo dawnej przyjaźni nie ufają sobie tak jak kiedyś.

    Nick ucznia Ala

    OdpowiedzUsuń
  22. Książka „Pretty Little Liars Bez skazy” Sara Shepard
    Książka „Pretty Little Liars Bez skazy” to fascynująca książka, która jest kontynuacją książki „Pretty Little Liars Kłamczuchy”. Dziewczyny dostają coraz większą dawkę niepokoju i tajemniczych wiadomości od -A, który bawi się dziewczynami jak marionetkami. Nasze kłamczuchy będą musiały połączyć siły i razem odkryć kim jest i co chce w ten sposób osiągnąć. Jednak nie wszystkie przypuszczenia muszą być słuszne, przecież czasami pozory mylą. Gdyby tego było mało do miasta wraca Toby, który zna jedną z ich największych tajemnic, a do tego nie wiadomo czy zapomniał już o dawnych krzywdach i nie planuje zemsty, którą kłamczuchy zapamiętają na bardzo długo.

    Nick ucznia Ala

    OdpowiedzUsuń
  23. Książka „Nerve” Ryan Jeanne
    W przypadku książki „Nerve” mam dość mieszane uczucia. Możliwe, że jest to spowodowane tym, że wcześniej zobaczyłam jej ekranizację, która nie była całkowicie wierna książce. Sama treść książki była bardzo interesująca. Nie zabrakło w niej także grozy, uczucia niepewności i niepokoju, które towarzyszyły mi do końca książki. Na samym początku Vee przyćmiona blaskiem swojej przyjaciółki postanawia wziąć udział w tytułowej grze Nerve, która pod pozorem niewinnej gry i łatwego sposobu na spełnienie pragnień, przeradza się w niebezpieczną rozgrywkę, z której trudno zrezygnować uczestnikom mimo ryzykownych wyzwań, za które mogą przepłacić nawet życiem. Mimo dreszczu emocji towarzyszącego podczas czytania znajduje się w tej książce parę dość śmiesznych i niezręcznych sytuacji, którym Vee będzie musiała stawić czoła wraz ze swoim czarującym partnerem Ianem.

    Nick ucznia Ala

    OdpowiedzUsuń
  24. Neil Gaiman „ Koralina”
    Bohaterką „Koraliny” Neila Gaimana jest niejaka Koralina Jones. Pewnego dnia przeprowadza się do nowego domu. Fascynuje ją badanie nowego otoczenia. Poznaje nowych sąsiadów i wszystko, co znajduje się dookoła. Jego wnętrze również jest przez dziewczynkę skrzętnie penetrowane. Pewnego razu, w jednym z pokojów, znajduje małe, tajemnicze drzwi. Postanawia za wszelką cenę sprawdzić, co się za nimi znajduje. Gdy udaje jej się wreszcie je otworzyć, przechodzi przez nie i znajduje…… dokładnie taki sam pokój, z którego weszła przez znalezione drzwi.
    Mimo, iż książka należy do literatury dziecięce, zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Z pewnością posiada ona to coś, co wywołuje dreszczyk. Fantastyczna i zabawna baśń w niektórych momentach także upiorna i wywołująca niepokój. Nie raz wzdrygnęłam się ze strachu podczas lektury. Na jej podstawie został także zrealizowany film. Fantastyczny! Pamiętajcie jednak, najpierw książka, później film. Co tu więcej pisać? Sami się przekonajcie! Uważajcie tylko na tajemnicze drzwi..
    Nikola Kampczyk

    OdpowiedzUsuń
  25. Autorką fascynującej książki pt.: „Moje nowe życie” jest Meg Rosoff. Ta amerykańska pisarka ma na swoim koncie parę młodzieżowych powieści.
    Książka ta opowiada o dorastaniu w świecie, który diametralnie się zmienia. Główną bohaterką jest Elisabeth, na którą wszyscy wołają Daisy. Ta piętnastoletnia mieszkanka Nowego Jorku, zostaje wysłana na wakacje do ciotki do Londynu. Poznaje tam kuzynów, których nigdy nie miała okazji spotkać.
    Krótko po jej przyjeździe w Londynie wybucha wojna – do miasta wkraczają nieznane armie. Podczas konfliktu zbrojnego, dom jej krewnych wydaje się najbezpieczniejszym miejscem. Między dziewczyną a jej kuzynem, Edmondem, rodzi się niezwykła więź. Dzieci zostają rozdzielone. Czy się odnajdą? Czy miłość poprowadzi ich do domu?
    Dowiecie się tego, czytając tą książkę.

    Sylwia Defińska

    OdpowiedzUsuń
  26. Ostatnio przeczytałam książkę Suzanne Collins pt.: „Igrzyska Śmierci”.
    Jest to pierwsza część trylogii o mieszkańcach państwa Panem. Główną bohaterką książki jest szesnastoletnia Katniss Everdeen, która mieszka z chorą matką i młodszą siostrą w dwunastym dystrykcie nowego państwa.
    Raz w roku każdy dystrykt musi dostarczyć chłopca i dziewczynę między dwunastym a osiemnastym rokiem życia, by wzięli udział w turnieju na śmierć i życie, Głodowych Igrzyskach. Podczas rozgrywki rodzi się uczucie między Katniss a Peeta'em, chłopakiem z jej dystryktu.
    Książka pełna miłości i bólu. Pokazuje, że jeden człowiek może naprawdę wiele zdziałać w społeczności.


    Sylwia Defińska

    OdpowiedzUsuń
  27. Autorką książki pt.: „ Dawca” jest Lois Lowry. Napisała ponad trzydzieści książek dla młodzieży.
    Głównym bohaterem jest Jonasz, który żyje w społeczności, w której wszystko jest idealne. Dziecko, rodzone przez specjalnie dobraną kobietę, trafia później do komórki rodzinnej. Wszyscy są posłuszni. Nie ma konfliktów, nierówności, bezrobocia ani możliwości wyboru. Wszyscy są tacy sami. Z wyjątkiem Jonasza. Na ceremonii dwunastolatków każdy dostaję swoją życiową rolę.
    Chłopiec zostaję wybrany i szkoli się u Dawcy na Odbiorcę Pamięci. Jonasz, na każdym spotkaniu ze starcem, dostaje od niego wspomnienia. Uczy się co to miłość, ból i smutek. Poznaje kolory.
    Kiedy jego własna siła zostaje wystawiona na próbę, może nie być gotowy.
    Serdecznie polecam tą książkę na zimne wieczory.


    Julia Pudo

    OdpowiedzUsuń
  28. Książka pt.: „Trzynaście powodów” Jaya Ashera to rewelacyjny debiut. Autor napisał swoją powieść z taką szczerością, że tragedia za nią ukryta, wydaje się bardzo realna.
    „Istnieje trzynaście powodów śmierci twojej przyjaciółki. Ty jesteś jednym z nich”. Gdy Clay Jensen wraca do domu przed drzwiami znajduje dziwną paczkę. W środku jest kilka taśm magnetofonowych, nagrane przez Hannah, koleżankę z klasy, która dwa tygodnie temu popełniła samobójstwo. Dziewczyna opowiada o trzynastu powodach, przez które odebrała sobie życie. Chłopak jest jednym z nich i jeśli wysłucha nagrania dowie się dlaczego.
    Książka wciąga, porusza i zaskakuje. Jest idealnym odzwierciedleniem ludzkich problemów.


    Julia Pudo

    OdpowiedzUsuń
  29. “Faza pierwsza: Niepokój”- Michael Grant


    W kalifornijskiej mieścinie pewnego dnia zniknęli dorośli. Nie ma nauczycieli, którzy każą się uczyć, nie ma policjantów, którzy skonfiskują alkohol, nie ma rodziców, którzy dadzą szlaban. Może się wydawać, że to początek snu. A i owszem, snu, ale koszmaru. Zniknęli wszyscy powyżej piętnastego roku życia, a miasto otoczyła nieprzenikniona bańka, która oddzieliła miasto od reszty świata. Kto zajmie się noworodkami pozostawionymi w domach? Kto ugasi pożary? Zszyje zranienia? Kto obsłuży elektrownie nuklearną znajdującą się na wzgórzu obok miasta?!
    Dzieci mające mniej niż piętnaście lat muszą zadbać o siebie i miasto póki dorośli nie sforsują bariery. O ile to nastąpi. Jakby tego było mało, dzieci i zwierzęta zaczęły mutować. Lasery z dłoni, super szybkość, mówiące kojoty, to tylko kilka z zaistniałych anomalii. Powodem tego wszystkiego jest odwieczne Zło, śpiące w kopalni od lat, które przebudziło się i rozpoczęło swój mroczny plan. Po zanurzeniu się w umysł Zła, zacząłem bać się ciemności.

    OdpowiedzUsuń
  30. ,,Wykluczeni" - Aleksandra Szałek

    Anonimowe miasteczko w bliżej nieokreślonych rejonach Polski. Rozpadające się baraki, w których mieszka najbardziej upadła moralnie część miasteczka, ogrzewane węglem kamienice, rdzewiejący wiadukt kolejowy i zarośnięty zalew, który przed laty zapraszał do orzeźwiającej kąpieli, teraz jednak jest jedynie dowodem na nieubłagany bieg czasu. Ludzie są tu jacyś szarzy, pospolici, obarczeni typowymi problemami. Ale pod ich stopami, pod fundamentami domów i asfaltem ulic, rozciąga się niczym olbrzymi układ nerwowy sieć nitek korytarzy starego bunkra o historii bogatszej, niż można by przypuszczać. O bunkrze krążą w miasteczku rozmaite legendy, miejsce to jest też kojarzone z niewyjaśnioną zbrodnią z przeszłości, w której śmierć z nierozpoznanych przyczyn poniósł zdrowy młody chłopak. O zbrodni nie daje mieszkańcom zapomnieć matka zmarłego, która, postradawszy zmysły po tej bolesnej tragedii, szwęda się ulicach i po podziemnych korytarzach, nieustannie dociekając, co przytrafiło się jej jedynemu dziecku. Jednak teraz, po wielu latach, po kolejnej zmianie pokoleń, która nic szczególnego nie wniosła do życia miasteczka, temat bunkrów powraca ze zdwojoną siłą, nie tylko ze względu na wspomnianą obłąkaną kobietę. Mieszkańcy są pewni, że z bunkra dobiegają tajemnicze odgłosy, że coś się w nim na nowo rozgrywa, a ich przekonania potwierdza zaginięcie niepełnosprawnego chłopca, brata głównej bohaterki. Przy okazji okazuje się, że bunkier nie mieści tylu tajemnic, ile podejrzewano. Mieści ich zdecydowanie więcej.
    Bilans jest jednak wyraźnie dodatni, „Wykluczeni” to powieść naprawdę niezła, niemęcząca, genialnie umiejscowiona i namalowana pięknymi barwami, rodem ze zdjęć Lasse Hoile dla Porcupine Tree i Stevena Wilsona. A i jako że klimat powieści, choć w zamierzeni letni, wakacyjny, przywodzi jednak na myśl chłody i szarówkę późnej jesieni, „Wykuczeni” z pewnością wpasują się za panującą za oknem aurę. Klaustrofobicznie mała przestrzeń zamknie nas w swoim świecie, a wir nienapompowanych, wciągających wydarzeń na pewno nikogo na śmierć nie zanudzi.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Przypominamy, że wpis nie może zawierać więcej niż 150 wyrazów.

      Usuń
    2. Czytałam,naprawdę świetna powieść z przesłaniem

      Usuń
  31. “Księga cmentarna”- Neil Gaiman


    Jeden z największych żyjących współcześnie mistrzów amerykańskiej fantastyki za pomocą rączki niemowlęcia, ciągnie czytelnika na ponury cmentarz. Niemowlę, które nas prowadzi, cudem uniknęło zamordowania. Jego rodzinie tajemnicza sekta poderżnęła gardła, a ono samo na drżących nóżkach wymknęło się z domu i wiedzione niejasnym instynktem pomaszerowało na cemnarz, która tylko wydaje się być martwy. Zamieszkują go, rzecz jasna, duchy, którym obecność niemowlęcia zakłóca “sen wieczny”. Powinny je wygnać, lub przynajmniej zignorować, ale duchy małżeństwa Owens postanawiają wychować je, obdarzając “błogosławieństwem cmentarza” oraz imieniem Nikt. Zdaniem Owensów, sekta nie będzie szukać Nikogo.
    W takie zdarzenia autorowi udało się nas wciągnąć. W historię, w której niemowlę wychowywane przez duchy, uczone przez wampira i doglądane przez likantropa wyrasta na niezwykłego chłopca, a potem mężczyznę pragnącego dowiedzieć się co spotkało jego rodzinę.
    Gaiman jak zwykle stawia więcej pytań niż udziela odpowiedzi. Po mistrzowsku “bawi się” formą i stylem siejąc strach i niepewność w najodważniejszych sercach.

    OdpowiedzUsuń
  32. Łatwo jest wyjaśnić wszystko magią, ale o wiele trudniej jest posłużyć się logiką, taka właśnie jest książka Flagana- LOGICZNA. Pierwsza książka serii Zwiadowcy pt. ,,Ruiny Gorlanu’’ to fascynująca opowieść o Willu, bez nazwiska, który został wcielony do korpusu zwiadowców. Will po zaledwie paru miesiącach musi stawić czoła Kalkarom, olbrzymim, okrutnym, straszliwym bestią o żelaznej skórze i przeraźliwych oczach unieruchamiających spojrzeniem. Potwory te zabiły już niejednego walecznego rycerza. Czy piętnastoletni sierota przerażony i uzbrojony jedynie w łuk, strzały i niezwykły instynkt zwiadowcy podoła zadaniu? Dowiedźcie się sami przeczytajcie jedną z najlepszych książek Fantazy XXI w!

    Jacek Lewicki

    OdpowiedzUsuń
  33. "Skecz zwany morderstwem" - Marcin Wolski
    Książka Marcina Wolskiego jest dobrym przykładem klasycznego thrirella. Grupa artystów estradowych odbywa tournee po komunistycznej Polsce. Natomiast porucznik Zabielski rozwiązuje sprawę młodych blondynek, które zaginęły. Po krótkim czasie mężczyzna otrzymuje poszlakę wskazującą na to, że jeden z artystów jest porywaczem. Książka ma interesującą fabułę, którą ciekawie się czyta. Czytelnik może poczuć małą aurę niepokoju, co wpływa na korzyść powieści. Chęć rozwikłania kto jest porywaczem i mordercą kobiet sprawia, że książkę czyta się z wielką niecierpliwością. Serdecznie polecam przeczytanie tej książki.

    ~Jagódka

    OdpowiedzUsuń
  34. "Niezgodna" - Veronica Roth

    Główną bohaterką powieści jest szesnastoletnia Beatrice Prior, która zostawia swoją rodzinną frakcję – Altruizm, by wstąpić w szeregi Nieustraszonych. W nowej frakcji odnajdzie nie tylko przyjaciół, ale także wrogów. Zarówno przed jednymi, jak i drugimi musi ukrywać to, że jest Niezgodna, czyli wykazuje cechy charakterystyczne dla kilku frakcji jednocześnie.

    Książka poruszająca dużo kwestii wyborów i decyzji. Traktująca o miłości, walce i odwadze, oraz wysnuwająca teorię, że wszystko, co robimy w życiu ma wpływ na naszą przyszłość. Lektura bardzo łatwa do zrozumienia, lekka i przyjemna, można się przy niej odprężyć. Mi osobiście bardzo się spodobała.

    ~ Naciaszeq

    OdpowiedzUsuń
  35. "Igrzyska Śmierci"- Suzanne Collins

    Narratorką i bohaterką książki jest młoda Katniss Everdeen, mieszkająca z jej chorą matką i młodszą siostrą w najbiedniejszym z dystryktów jej państwa. Odkąd ojciec Katniss zmarł, stała się ona głową rodziny. Musi troszczyć się o chorą mamę i młodszą siostrę, aby zapewnić im dobrobyt. To już zasługuję na miano prawdziwej walki o przetrwanie...jednak to nie może się równać z dożynkami, do których nastolatka się zgłasza....

    Przerażająca i jednocześnie prawdziwa. Są tutaj momenty, kiedy można się śmiać, jednak o wiele więcej, kiedy można się wzruszyć, płakać i przerazić. Wszystko opisane jest bardzo realistycznie, można łatwo wczuć się w rolę bohaterki. Jednak najlepsze jak dla mnie jest zakończenie...pokazuję, że w prawdziwym życiu nie żyję się długo i szczęśliwie...
    Książkę jak najbardziej polecam, skłania do refleksji.

    ~ Naciaszeq

    OdpowiedzUsuń
  36. ''Szeptem''- Becca Fitzpatrick

    ‘’Ale cicho sza… Są tajemnice, o których mówi się tylko szeptem.’’
    Becca Fitzpatrick ‘’Szeptem’’

    Ten cytat odzwierciedla charakter całej książki. Książki, która oprócz tajemnic mrożących krew w żyłach, opowiada o uczuciach łączących dwoje ludzi. Pokazuje przyjaźń, która potrafi przezwyciężyć najgorsze zło. W aurze tajemniczości i grozy rozwija się wątek miłosny . „Szeptem” to czterotomowa seria opowiadająca o szesnastoletniej Norze Gray, która znalazła się w samym środku bitwy, toczącej się już od tysięcy lat pomiędzy Upadłymi Aniołami, a Nefilim. Życie Nory zostaje całkowicie zmienione przez Patcha - chłopaka skrywającego pewną tajemnicę, od której może zależeć przyszłość dziewczyny.

    Misia

    OdpowiedzUsuń
  37. Dziedzictwo - C.J. Daugherty

    Cześć! W zeszłym miesiącu moja siostra próbowała zachęcić Was do przeczytania serii ,, Wybrani”. Mam nadzieję, że jej się udało, w grudniu jest moja kolej i postaram się zaciekawić Was dalszymi losami Allie.
    Bohaterka wróciła do szkoły po wakacjach, niestety ślady pożaru wciąż są widoczne, budynek dalej jest remontowany. Nathaniel w każdej chwili może zaatakować, zatem Allie musi być gotowa. Czy rozwiąże zagadkę Nocnej Szkoły? Może do niej wstąpi ? Druga część zawiera wiele sekretów. Pomimo poznania części z nich nadal zastanawiam się nad kolejnymi.
    Powieść jest fascynująca i zapewniam, że nie będziecie mieć czasu na nudę. Oczywiście będę bardzo szczęśliwa, jeśli przeczytacie również opowieści wszystkich moich sióstr. Gorąco polecam zapoznać się z naszą historią, na pewno nie pożałujecie poświęconego nam czasu.
    Dominess

    OdpowiedzUsuń
  38. Gabriella Poole Akademia Mroku
    Cassie to nastolatka z ogromną wiedzą, która otrzymuje stypendium i znajduje się w elitarnej szkole dla bogaczy. Okazuje się, że to nie jest zwykły collage – tylko Akademia Mroku. Uczęszczają tam „różne charaktery”. Cassandra zawiera pierwsze przyjaźnie. Niestety, nie zna się jeszcze zbyt dobrze na ludziach i dokonuje złego wyboru. Na swoich przyjaciół wybiera tych niewłaściwych. To właśnie oni powodują, że bohaterka odkrywa mroczne, bardzo mroczne, tajemnice szkoły….
    Akademia Mroku to książka, do której bardzo przywiązałam się na wakacjach we Włoszech. Tak mnie wciągnęła, że pochłonęłam całą trylogię w niecały tydzień. Kiedy kończyłam ją czytać, popłakałam się. Powody moich łez były dwa: zakończenie akcji (niezwykle wzruszające), jak i po prostu fakt, że kończę czytać. W powieści urzekł mnie bardzo ciekawy pomysł na fabułę i interesujący, genialnie stworzeni bohaterowie. To zdecydowanie jedna z niewielu książek fantastycznych, które tak mnie zachwyciły. Niebawem w księgarniach czwarta część. Czekam.
    Oliwia Gembala

    OdpowiedzUsuń
  39. Mats Strandberg, Sara Bergmark Elfgren “Krąg”
    „Krąg” to pierwsza część szwedzkiej trylogii opowiadająca o sześciu dziewczynach, które w noc krwistoczerwonego księżyca zostają „przyciągnięte” jego siłą. Przekonują się, że tylko dzięki swoim mocom i wspólnej sile przezwyciężą Zło czyhające w miasteczku Engelsfors. Pewnego dnia, w lokalnych liceum dochodzi do tragedii – znaleziono zwłoki nastolatka. Wszyscy twierdzą, że popełnił samobójstwo. Siły Zła, które do tego doprowadziły starały się tak to przynajmniej przedstawić.
    W książce czytelnik znajdzie mnóstwo elementów fantastyki, dramatu i horroru - piorunujące połączenie. Trzyma w napięciu od początku do samego końca. Konstrukcja fabuły i mieszanka charakterów postaci to, według mnie, mistrzostwo. Bardzo polubiłam tę trylogię. Pomimo ogromnej, dla przeciętnego nastolatka, ilości stron, czytelnik nawet się nie zorientuje, kiedy otwiera ostatnią i żałuje, że to już koniec. Myślę, że to dzięki stylowi, którym posługuje się autor.
    Więc jeśli ktoś lubi tego typu literaturę, nie powinien zwlekać ani chwili, tylko udać się się do najbliższej czytelni lub biblioteki.
    Oliwia Gembala

    OdpowiedzUsuń
  40. „Psy'' - książka autorstwa uznanego amerykańskiego pisarza Alana Walkera. Gatunkowo zaklasyfikowana jest jako thriller, do końca trzyma czytelnika w niepewności, jest wciągająca oraz błyskotliwa. Główny bohater – Cameron - wraz ze swoją matką od kilku lat uciekają przed ścigającym je człowiekiem (kim on jest oraz jaki wpływ będzie miał na dalszą część fabuły, dowiecie się po przeczytaniu). Po całodniowej ucieczce trafiają (zupełnie nie przypadkowo) na z pozoru zwyczajną amerykańską farmę w mieście Wolf Hollow, która położona jest gdzieś na środkowym zachodzie, szczelnie ukryta przez pola kukurydzy, gdzie wszyscy mieszkańcy się znają. Miejscowość kryje jednak przed naszymi bohaterami swoją mroczną przeszłość związaną m.in. z domem, który wynajmują. Sprawa zabójstwa oraz brutalnej śmierci, tak spopularyzowanej przez miejskie legendy, trafia w ręce Camerona. Czy uda mu się udowodnić swoje racje? Kim w rzeczywistości okaże się agent nieruchomości Ken oraz ich sąsiad pan Sinclair? Odpowiedź na te oraz na wiele więcej pytań znajdziecie po przeczytaniu książki.
    Paweł Janik

    OdpowiedzUsuń
  41. Stephen King „ Lśnienie”

    Stephen King to bez wątpienia mistrz horroru. „Lśnienie” uważane jest przez wielu miłośników gatunku za powieść wszech czasów.
    Jack Torranu zmaga się z wieloma problemami. Traci pracę i zmuszony zostaje przyjąć stanowisko dozorcy w hotelu Panorama, który znajduje się z dala od ludzkich siedlisk, wysoko w górach.
    Jego syn – Danny posiada paranormalne umiejętności. Twierdzi, że w hotelu popełniane były morderstwa. Widzi je. Rodziców zaczyna to poważnie niepokoić.
    Powieść od pierwszej strony powala swoim stylem. Pełna grozy akcja trzyma w napięciu do ostatniego zdania. W trakcie lektury czytelnik nieustannie jest niepewny tego, co wydarzy się za chwilę. Każda strona przynosi niespodziankę. Wydarzenia zmieniają się jak w kalejdoskopie.
    Nawet długie i wylewne opisy Kinga, z których autor jest znany, nie umniejszają w niczym jego wartości.
    „Lśnienie” podbiło moje serce. Z pewnością wrócę do przeżyć Jacka i jego rodziny.
    Weronika Gierlotka

    OdpowiedzUsuń
  42. "Zabójccze Ciało"
    Książka na podstawie scenariusza Diablo Cody, laureatki Oscara,pt. "Zabójcze Ciało". Witaj w Devil's Kettle, tu nic nie jest tak, jak powinno. W tym mieście mieszkały dwie przyjaciółki- Anita i Jennifer. Były swoimi przeciwnościami, za Jennifer w szkole oglądali się wszyscy chłopcy, Anita zaś była raczj typem szarej myszki, nosiła okulary kujonki, a jej włosy nie miewały częstych kontaktów z suszarką i prostownicą. Obie prowadziły spokojne życie, dopóki pewien zespół nie złożył Jen w ofierze szatanowi. Dziewczyna nie spełniała kryterium wymagań co do bycia ofiarą, więc zamieniła się w potwora, potrzebowała ludzkiej krwi, aby być pełni sił. W tym czasie w Devil's Keatlle zaczyna się fala mordów. Przyjaciółka zaczyna się domyślać co się stało, za niedługo ma się odbyć bal, na którym ofiarą potwornej przyjaciółki ma zostać jej chłopak! Anita zaczyna działać. Przezabawna i szokująca opowieść o tym, co się stanie gdy w cheerleadearke wstąpi diabeł.
    Patrycja Marek

    OdpowiedzUsuń

  43. Stephen King „Zielona Mila”
    Pierwsze wydanie książki „Zielona Mila” Stephena Kinga ukazało się w 1996r.
    Dzieło w pierwszej wersji pojawiło się aż w sześciu częściach. Akcja powieści rozgrywa się w latach trzydziestych XX wieku. Paul Edgecombe, przebywając w domu spokojnej starości, opowiada o wydarzeniach, które miały miejsce w więzieniu Cold Mountain, na bloku śmierci gdy był jego pracownikiem. Miejsce to zwane również było Zieloną Milą. Bohater, wspominając, przywołuje postać Johna Coffeya, ciemnoskórego olbrzyma oskarżonego i skazanego za okrutną zbrodnię. Według sądu John zgwałcił i zabił dwie kilkuletnie dziewczynki. Wszystkie dowody wskazują, że faktycznie jest winny. A jak było naprawdę?
    Postaci w utworze wyraźnie są podzielone na dobre i złe. Autor porusza wiele ważnych społecznie problemów np. rasizm, kara śmierci, uczciwość ludzka.
    King świetnie łączy wątki, nie pozwala czytelnikowi nawet na chwilę nudy. Każde wydarzenie budzi w czytelniku silne emocje. King po raz kolejny pokazuje tu mistrzostwo swojego warsztatu pisarskiego. Gorąco polecam.
    Weronika Gierlotka

    OdpowiedzUsuń
  44. ,,Marina” - Carlos Ruiz Zafon
    Niektóre książki wywołują dreszcz emocji, wciągają od początku do końca. Z pewnością należy do nich „Marina”. Opowiada ona niesamowitą historię w którą piętnastoletni Óscar wplątał się właściwie przypadkowo. Po poznaniu intrygującej i zjawiskowo pięknej Mariny razem chcą poznać odpowiedzi na wiele pytań – nawet te, których zadanie nawet im się nie śniło.
    Czytając tą powieść miałam wrażenie, że siedzę na ławeczce w jednej z malowniczych uliczek w Barcelonie. Chłonęłam każde słowo książki z utęsknieniem, bardzo w niej zauroczona. Stałam się świadkiem próby rozwiązania sekretu czarnych motyli. Zachwyciło mnie to, jaką atmosferę wprowadził autor. Uważam, że „Marinę” warto przeczytać.

    OdpowiedzUsuń
  45. Weronika Spałek23 grudnia 2016 12:49

    "Joyland" - Stephen King

    "Joyland" to książka napisana w pierwszej osobie. Opowiada ona o przygodach Devina Jones'a. Główny bohater podejmuje pracę w lunaparku. Tam poznaje nowe osoby i zawiązuje przyjaźnie na lata. Tam też dowiaduje się o legendzie, która przylgnęła do Joylandu. Odkrywa szczegóły sprawy morderstwa sprzed lat, którego cień nadal okrywa to miejsce, a dom strachu, w którym doszło do brutalnej zbrodni, uznaje się za nawiedzony. Podobno niektórzy tam widują ducha zabitej dziewczyny. "Joyland" jest opowieścią, która traktuje o miłości, przyjaźni, dojrzewaniu oraz odkrywaniu własnych możliwości. Jest to również książka z dreszczykiem.

    OdpowiedzUsuń
  46. Weronika Spałek23 grudnia 2016 13:00

    "Przebudzenie" - Stephen King.

    "Przebudzenie" to mroczna i trzymająca w napięciu powieść o tym co może istnieć po drugiej stronie tego świata.
    W niedużej miejscowości w Nowej Anglii, na chłopca bawiącego się żołnierzykami pada cień. Jamie Morton podnosi głowę i widzi mężczyznę, który jest nowym pastorem. Wprowadza się do miasteczka wraz z żoną i synkiem. Swoim otwartym podejściem do świata i ludzi, cała trójka szybko zjednuje sobie przychylność parafian. Sielanka zostaje jednak brutalnie przerwana, gdy bliscy Jacobsa giną w wypadku samochodowym, a on sam odrzuca wiarę i wyjeżdża z Harlow. Jamie ma własne demony. Od wielu lat gra na gitarze w zespołach na terenie całego kraju i wiedzie tułaczy żywot rock-and-rollowego muzyka, uciekając od rodzinnej tragedii. Po trzydziestce – uzależniony od heroiny, pozostawiony na pastwę losu, zdesperowany – Jamie ponownie spotyka Charlesa Jacobsa, co ma głębokie konsekwencje dla nich obu. Ich więź przeradza się w pakt, o jakim nawet diabłu się nie śniło, a Jamie odkrywa, że słowo „przebudzenie” ma wiele znaczeń.
    Powyższa książka cały czas trzyma na w napięciu, jak i też w pewnych momentach przechodzi nas dreszcz.

    OdpowiedzUsuń
  47. ,,Miasto'' Dean R.Koontz
    „Miasto” to powieść na wskroś obyczajowa, napisana wybornym językiem i mająca w sobie coś magicznego. Kończąc ją, miałem wrażenie bardzo dobrze spędzonego czasu, nie nudziłem się. Brakowało mi tylko większej ilości elementów nadnaturalnych i grozy, ale brak tych składników wynagrodziło mi coś innego: ciekawa, prosta historia o przyjaźni i najważniejszych wartościach w życiu i nietuzinkowi bohaterowie. Wyjaśnienie całej intrygi na końcu rozbraja, a ja nie mogłem przestać w duchu uśmiechać się do siebie, jak sprawnie i z gracją można połączyć elementy literackiej układanki. Szczerze polecam.

    OdpowiedzUsuń
  48. "Zaginięcie" - Remigiusz Mróz

    Chyłka i Zordon znowu w akcji! Kto jeszcze nie czytał żadnej z książek polskiego króla kryminału, winien natychmiast to nadrobić, inaczej skutki uboczne będą wielkie – ominie Was wspaniały pomysł na spędzenie czasu z humorystycznym thrillerem prawniczym, gdzie na przemian będzie was zajmował strach i śmiech!
    Kocham wszystkie książki pana Mroza, które do tej pory przeczytałam. O żadnej nie mogę powiedzieć, że chociaż troszkę wykracza poza słowo „doskonała”! To zdecydowanie lektury z górnej półki, jeżeli chodzi o kryminały. Zdecydowanie lekkość pióra i bogactwo przekazu jest tutaj także wartościowa. Całą tą książkę, jak i serię można podsumować jednym słowem: DOSKONAŁOŚĆ. Tego się trzyma pan Mróz i to jest piękne.
    Gorąco polecam wszystkim – i tym, którzy kryminały kochają ponad życie, i tym, którzy ich nie zdołali jeszcze poznać!

    ~ Tysiąc Żyć Czytelnika

    OdpowiedzUsuń
  49. "Przeznaczenie Violet i Luke-a" Jessica Sorensen

    Luke i Violet mieli ciężkie dzieciństwo. Chłopak ma matkę uzależnioną od używek i bardzo się to odbiło na jego psychice. Teraz stara się nie angażować w żadne związki. Wszystko jest dla niego ulotne. Za to dziewczyna wędrowała od jednej rodziny zastępczej do drugiej. Nie miała najlepszego startu, bo została oddana do adopcji zaraz po tym, gdy ktoś zamordował jej rodziców. Stała się wycofana i trzyma wszystkich na dystans.

    Różnią się od siebie, jednak dają sobie to, na co czekali przez całe życie. Moim zdaniem każdy na to zasługuje i książka w piękny sposób to obrazuje. Tak samo z 'ocenianiem ludzi po okładce' to też jest temat-rzeka i w powieści znalazło się miejsce także dla niego. Bardzo mnie to ucieszyło. Zakochałam się, czułam dreszcze w momentach, gdy mama Luke-a miała 'ciężki dzień' i gdy Violet musiała iść 'na akcję'. Cudowne, cudowne i jeszcze raz – cudowne! Zdecydowanie polecam.

    ~ Tysiąc Żyć Czytelnika

    OdpowiedzUsuń
  50. "Cień Wiatru" - Carlos Ruiz Zafon

    Czy istnieje coś takiego, jak Przeznaczenie? Ja uważam, że tak. Pierwsza część trylogii "Cień Wiatru" Carlosa Ruiza Zafona w piękny sposób ukazuje, że jeśli Los ma plany wobec naszego życia, w żaden sposób nie jesteśmy w stanie Mu przeszkodzić.
    Ojciec Daniela Sempere postanawia ujawnić synowi tajemnicę, która ma na zawsze odmienić życie chłopca - zaprowadza go na Cmentarz Zapomnianych Książek. Daniel spośród setek tysięcy tomów musi wybrać tylko jeden, którym będzie opiekować się do końca życia. Dlaczego wybiera właśnie "Cień Wiatru" Juliana Caraxa? Być może tak właśnie miało być...
    Powieść Zafona pisana jest niesamowitym językiem w równie niesamowitym stylu. Dostarcza czytelnikowi nie tylko licznych wzruszeń, ale także emocji - zapewniam, że przy niejednym fragmencie na skórze występuje gęsia skórka.
    Jeśli lubisz, gdy podczas czytania po ciele przechodzi dreszczyk strachu, a jednocześnie nie są Ci obce takie uczucia jak miłość i przyjaźń - jest to książka właśnie dla Ciebie.

    Michalina Płocka

    OdpowiedzUsuń
  51. Dmitry Glukhovsky "Metro 2033"
    Rok 2033. W wyniku konfliktu atomowego ziemia uległa zagładzie. Nieliczni, którzy przeżyli osiedlają się w moskiewskim metrze w obawie przed promieniowaniem i mutantami. Tworzą mikropaństwa, toczą wojny i zawierają sojusze. Niestety na stacji o nazwie WOGN rodzi się śmiertelne niebezpieczeństwo, które grozi całemu metru. Młody chłopak o imieniu Artem podejmuje się misji, od której zależą losy ocalałej w metrze ludzkości.
    Książka wyjątkowo mi się podobała. Jest tajemnicza, pełna grozy i napięcia. Z oszołomieniem oglądałem oczami wyobraźni wizję jaką roztoczył autor. Niesamowicie wciągająca była dla mnie podróż Artema po metrze, gdzie miał okazję spotkać najróżniejszych ludzi i przeżył niewiarygodne przygody.
    Gorąco polecam przeczytanie tej powieści. Jestem pewny, że wielu będzie się podobała.
    Edzio327

    OdpowiedzUsuń
  52. "Chemia śmierci" - Simon Beckett

    ISBN: 9789021802695

    W małym miasteczku Manham zaczyna panować wszechobecna śmierć. Tajemniczo giną mężczyźni, kobiety, dzieci i zwierzęta, a ich zwłok nikt nawet nie stara się ukryć. Mieszkańcy żyją w strachu. Zabójca nie ma zasad, więc ofiarą może zostać każdy.

    Własnie w tym czasie zaszywa się tam David Hunter- niezwykły antropolog sądowy. Mimo że jego zdolności zdecydowanie przewyższają zdolności policji, nie pomaga im i udaje zwykłego lekarza, starając się uciec przed przeszłością.

    Już od pierwszej strony czujesz gęsią skórkę i ciekawość, które nie opuszczają cię, aż do ostatniego rozdziału. Mimo dreszczy, nie możesz przestać przewracać kolejnych stron. Beckett opisuje wnętrze ludzkiego ciała równie dokładnie jak chirurg, ale interesująco i przerażająco jak wspaniały pisarz, którym jest. Po skończeniu lektury o wiele bardziej docenia się swoje spokojne i ciche miasto.

    Patrycja Kokot

    OdpowiedzUsuń
  53. "Great Crimes" - John Escott

    ISBN: 9780194233941

    Wielu z nas uwielbia straszne historie, które sprawiają, że boimy się spojrzeć za siebie. Niektórzy jednak nie potrafią obejrzeć horroru bez przeżywania koszmarów w ciągu następnego tygodnia. Dla tych ludzi idealnym rozwiązaniem są książki. Bez strasznej muzyki, widocznej krwi i przerażających kostiumów o wiele łatwiej jest cieszyć się ciekawą historią.

    Książka Johna Escotta przedstawia nam 12 interesujących, a zarazem przerażających historii o morderstwach, porwaniach i kryminalistach, którzy na zawsze zapisali się w historii, takich jak Bonnie i Clyde czy Dr Crippen. Wielu z nich nigdy nie poniosło konsekwencji za swoje czyny, inni dalej są ścigani, a niektórych tożsamości możemy tylko się domyślać.

    Czytanie tych opowiadań sprawia, że zaczynasz myśleć, jakie okropne rzeczy człowiek może zrobić innemu człowiekowi dla pieniędzy, reputacji czy wyłącznie dla "zabawy". Na pewno też zostawia nas zachwyconych a zarazem przerażonych inteligencją tych legendarnych przestępców. Te historie połączone ze stylem pisania Escotta sprawiają, że dreszczyk przechodzi po plecach.

    Patrycja Kokot

    OdpowiedzUsuń
  54. "Wybrani" - C.J Daugherty

    ISBN: 9788375152203

    Tajemnice, intrygi i powolne dochodzenie do prawdy to popularny temat filmów i książek - nie bez powodu. Takie sytuacje, mimo że nierzadkie, przytrafiają się niewielkiemu odsetkowi populacji, więc chcemy przynajmniej przeżyć je, czytając.

    Dokładnie to możemy znaleźć w trylogii C.J Daugherty, która sama pracowała kiedyś jako dziennikarz śledczy i reporterka kryminalna. Jej bohaterka, Allie, trafia do prestiżowej szkoły w Anglii, w której krążą plotki o niektórych uczniach spotykających się w nocy. Obowiązuje ich tajemnica, więc nikt nie wie, kto należy do tego "klubu", co w nim robią, a nawet czy w ogóle istnieje.

    Autorka zdołała pokazać nam niezliczone wskazówki, które mogły pomóc nam w rozwikłaniu tej dziwnej zagadki, ale nikt nawet ich nie zauważył. Tak więc zakończenie pierwszej części było dla wszystkich zaskoczeniem. Daugherty zdołała wplątać intrygi polityczne wagi państwowej w sprawy nastolatków i pokazała, że nic nie jest takim, jakim się wydaje.

    Patrycja Kokot

    OdpowiedzUsuń
  55. "Osobliwy dom pani Peregrine" - Ransom Riggs

    ISBN: 9788427900301

    Co dziwne i oryginalne, zawsze przyciąga nasze
    oko. Filmy o potworach i strasznych klownach są interesujące, ale książki potrafią przekazać nam tę samą historię i atmosferę bez użycia muzyki czy kostiumów, lecz słowami i myślami bohaterów. Idealnym przykładem jest powieść Ransoma Riggsa, który tylko trochę pomógł sobie przerażającymi zdjęciami, nadającymi historii realizmu.

    Po tajemniczej śmierci swojego dziadka, Jacob wyrusza na wyspę, by poznać wszystkie jej tajemnice. Stare fotografie zaczynają mieszać się z jego rzeczywistością. W domu pani Peregrine odkrywa powód izolacji mieszkających tam dzieci. Dziwny nie zawsze znaczy niebezpieczny, ale w wypadku tych brzdąców zdecydowanie tak jest.

    Jest to najdziwniejsza i najlepsza książka, jaką kiedykolwiek przeczytałam. Przedstawia niewiarygodną historię i sprawia, że wydaje się zupełnie wiarygodna. Jeśli Riggs nie sprawi, że uwierzycie we wszystkie horrory i legendy, raczej nikt już nie zdoła.

    Patrycja Kokot

    OdpowiedzUsuń
  56. "Osobliwy Dom Pani Peregrine" - Ransom Riggs

    Jacob Portman wiedzie spokojne, zwyczajne życie nastolatka. Uczy się, pomaga w prowadzeniu rodzinnej firmy. Jedyną odskocznią od codziennej rutyny są dla niego opowieści dziadka Portmana - opowieści o przerażających stworach, upiorach, ale przede wszystkim o pogodnym sierocińcu na walijskiej wysepce, ukrytym i niedostępnym dla zła.
    Jednak pewnego dnia dziadek Portman ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Być może zamordowało go dzikie zwierzę, a może... Może tajemnicze opowieści starszego mężczyzny wcale nie były zmyślone?
    Jacob wyrusza na prawdziwie niebezpieczną wyprawę, by odkryć tajemnice swojego dziadka, zmierzyć się z zupełnie innymi wymiarami tego świata oraz poddać się próbie przyjaźni i... miłości.
    Powieść nie składa się wyłącznie z perfekcyjnie zbudowanej fabuły. Uzupełniają ją niesamowite, stare fotografie osobiście kolekcjonowane przez autora oraz piękna grafika stron i okładki zaprojektowanej tak, aby czytelnik od razu po wzięciu książki do ręki zapragnął ją przeczytać.
    Po zagłębieniu się w ten znakomity thriller naprawdę trudno się od niego oderwać - gorąco polecam.

    Michalina Płocka

    OdpowiedzUsuń
  57. Marzena Strojny26 grudnia 2016 22:00

    „Istnieje trzynaście powodów śmierci twojej przyjaciółki. Ty jesteś jednym z nich”.
    "Clay Jensen wraca do domu ze szkoły i na przed drzwiami znajduje dziwną paczkę. W środku jest kilka taśm magnetofonowych nagranych przez Hannah, koleżankę z klasy, która dwa tygodnie wcześniej popełniła samobójstwo. Dziewczyna wyjaśnia, że istnieje trzynaście powodów, dla których zdecydowała się odebrać sobie życie. Clay jest jednym z nich i jeśli wysłucha nagrania, dowie się dlaczego. Chłopak przez całą noc kluczy po mieście, a za przewodnika służy mu głos Hannah. Staje się świadkiem jej bólu i osamotnienia, a przy okazji poznaje prawdę o sobie i otaczających go ludziach, której nigdy nie chciał stawić czoła. Z przeraźliwa jasnością dociera do niego, że nie da się cofnąć przeszłości, podobnie jak nie da się powstrzymać przyszłości…"
    Co się z nami dzieje, gdy doświadczamy zła zadanego nam przez inne osoby? A może to my komuś zadajemy cierpienie? Świadomie lub przypadkiem? Książka skłania do refleksji nad sobą, swoim zachowaniem w stosunku do drugiego człowieka. Pokazuje, że jesteśmy odpowiedzialni za każde nasze słowo i gest, ponieważ nie wiemy jak ktoś zareaguje. Wszystko przedstawione jest w sposób bardzo realistyczny. Każda sytuacja może zdarzyć się w naszym życiu lub, być może, już miała miejsce. Emocje, które poczujemy podczas lektury zostaną z nami na długo, ponieważ nie można zapomnieć o Hannah zaraz po zamknięciu książki.

    Marzena Strojny

    OdpowiedzUsuń
  58. "Morze Potworów"

    Morze mrokujące mistyczne mordęgi, mielące miękkie muchy. Niesamowite, nauczające naśladownictwa najlepszych nawyków. Oddalam opaczności. Przygoda pełna pasji, po piętnastym podczytywaniu prędko przewidywalna. Raczej rozsądna runda.
    Sedno – sympatyczna struktura, świetny sterownik, staroświecki status. Tęskno tętniło tchnienie. Ukradkiem ukradłam upór. Włączyłam wagary. Zdobyłam zaczytanie. A absolutna alienacja amortyzowała. Bardzo bawiło, banalności brakło. Cudowne chwile. Duma dla dzieci. Ewidentnie efektowne. Fortuna fenomenalna. Gratuluję!

    ~ Tysiąc Żyć Czytelnika

    OdpowiedzUsuń
  59. "Złodziej Pioruna" - Rick Riordan
    Opowiada o przygodach młodego chłopca. Ma on dwanaście lat, ADHD, dysleksję i poważne problemy w szkole. W trakcie wycieczki do muzeum jego nauczycielka matematyki zmienia się w potwora, znika, po czym wszyscy mówią, że przecież taka osoba nigdy nie istniała. Ale Percy wie, co widział i za wszelką cenę dowie się prawdy. A gdy w akcje zaczynają się mieszać dziwne warunki atmosferyczne i Obóz Herosów... To dopiero początek wspaniałej przygody opartej na przyjaźni i miłości.
    Książkę czytałam już tyle razy, że na prawdę trudno jest mi ją teraz obiektywnie ocenić.
    Genialna powieść dla młodzieży. Cudowna podróż pełna przerażających przygód, od której czytelnik nie jest w stanie się oderwać. Mnóstwo zagadek, które nasi bohaterowie muszą sami rozwiązać. Akcja dzieje się bardzo szybko. Nie dokończymy jednego wątku i już zostajemy wciągnięci w drugi. Ale mimo jej wartkiego przepływu nie ma nic niedokończonego. Każdy szczegół jest precyzyjnie dopracowany.

    ~ Tysiąc Żyć Czytelnika

    OdpowiedzUsuń
  60. "Klątwa Tytana" - Rick Riordan

    W 'Klątwie Tytana' nasi bohaterowie w dalszym ciągu starają się zapobiec nikczemnym planom Luke-a, dotyczącym wskrzeszenia dawnego wroga wszystkich bogów - Kronosa. Jest on ojcem wielkiej trójcy, ale dawno temu Zeus go pokonał i zepchnął w czeluści Tartaru. Teraz powstaje grupa herosów (oraz bogów), którzy chcieliby przywrócić dawnego tytana do życia, wprowadzić nieład i zamęt, a także zakończyć dotąd znany nam świat.
    Pokochałam Percy-ego od pierwszej chwili, w której przeczytałam pierwszą część. Potem w Klątwie Tytanów poznałam Nico, który umocnił tą miłość do wszystkiego, co wypłynęło spod pióra Ricka Riordana. Każda książka oferuje multum dobrej zabawy i ciekawych zagadek. Jest to moim zdaniem najlepsza seria dla miłośników powieści przygodowych. 
    Polecam z całego serca.


    ~ Tysiąc Żyć Czytelnika

    OdpowiedzUsuń
  61. "Bitwa w Labiryncie" - Rick Riordan

    Wszyscy znamy opowieści o tymże miejscu. Jest to dobra okazja, aby powspominać mity takie jak Nić Arianny, czy Dedal i Ikar. Jedne z moich ulubionych. Może więc dlatego ta książka tak bardzo przypadła mi do gustu. 
     Sama historia wydaje mi się wymyślona tak dobrze, że widać pracochłonność, którą autor musiał włożyć w samo jej wymyślenie. Co dopiero wplątanie w nią faktów mitologicznych, zagadek, czy dopracowanie tylu bohaterów. Na pierwszy rzut oka widać, że ta powieść miała być uściśnieniem naszych największych wyobrażeń o zagadkach Labiryntu. 
    Czwarty tom jest zdecydowanie moim ulubionym. Mogłabym powiedzieć, że ta książka wręcz do mnie przemawia. "Sięgnij po mnie... Zakochaj się we mnie." Jeżeli jeszcze ktoś nie czytał tej wspaniałej serii, bądź zatrzymał się przed tym tomem, to namawiam, aby nie porzucał tej książki, ponieważ gwarantuję niezapomniane przeżycia! 

    ~ Tysiąc Żyć Czytelnika

    OdpowiedzUsuń
  62. "Ostatni Olimpijczyk" - Rick Riordan

    Co się dzieje, gdy uczymy się na konkursy/sprawdziany? Zostawiamy wszystko na ostatnią chwilę. WSZYSTKO. Tak było i tym razem, jednak zdecydowanie nie rozpaczam z tego powodu. Ta książka i przeżycia, które ze sobą niosła sprawiły, że przeczytałam ją w 57 minut. Nadal jestem wzruszona tym wynikiem, chociaż konkurs był niecały tydzień temu. Prawdą jest, że poszło mi kiepsko – pamięci do nazwisk nie posiadam, aczkolwiek samo czytanie nań książek było cudowne. 'Ostatniego Olimpijczyka' kocham głównie za okładkę, która zdecydowanie jest najpiękniejsza. Za to treść też się zmieniła. Jest chyba najbardziej przerażającą z części, bo pojawia się w niej mnóstwo potworów, które są zabijane. To bardzo brutalne, jednak nadaje książce nadzwyczajności. Ostatnia z części, cudowna i tak samo wspaniała. Polecam całą serię.


    ~ Tysiąc Żyć Czytelnika

    OdpowiedzUsuń
  63. „Odessa i Tajemnica Skrybopolis” ksiązka autorstwa Petera van Omena nie jest kryminałem, w którym morderstwa, krew i ludzkie wnętrzności przyprawiają o zawroty głowy, jednak nie brakuje w niej momentów, w których pojawia się dreszczyk. Chociażby gdy Odessę gonią przedziwne stwory i duchy. Sama treść, która co rusz, wzbudza ciekawość czytelnika, jak potoczą się dalsze losy głównej bohaterki, trzyma w napięciu do ostatniej strony. Książka będzie świetną opcją dla osób, które niekoniecznie przepadają za kryminałami, ale cenią sobie dreszczyk emocji w umiarkowanym stopniu.
    Natalia Augustyn

    OdpowiedzUsuń
  64. "Bez wahania" ~~ Gregg Hurwitz

    Nie pozostało nam już nic? Otóż nie, pozostało to, co jest
    najważniejsze: miłość do najbliższych.
    Główny bohater, na chwilę przed popełnieniem samobójstwa, staje się
    świadkiem napadu na bank. Postanawia zapobiec kradzieży oraz uratować
    zagrożone osoby. Chcąc ocalić obcych ludzi, ryzykuje własnym życiem.
    Przychodzi mu to nieco łatwiej, bo przecież chwilę wcześniej i tak
    chciał się zabić.
    Bohaterowi udaje się uratować większość ludzi, jednak to nie koniec jego
    problemów. Napastnicy zmuszają niedoszłego samobójcę, aby zdobył dla
    nich to, co jest w skarbcu. Szantażują bohatera, stawiając na szali
    życie jego córki. Nie dają mu wyboru.
    Książka utrzymana w dużym i stałym napięciu, z pewnością nie pozwoli Ci
    zasnąć przez całą noc. Serdecznie polecam!

    OdpowiedzUsuń
  65. "Grzech aniołów" ~ Charlotte Link

    Dreszcze – ,,drobnofaliste drżenie ciała, wywołane nieskoordynowanymi skurczami mięśni”. Nawet dzieci wiedzą, że najczęściej są one wywołane chłodem lub chorobą, lecz nie znaczy to, że ich obecność jest zawsze negatywnie nacechowana… Przypuszczam, iż każdy zna osobę miłującą stan, kiedy przebiegają one przez jej ciało. Między innymi na skutek lęku… takiego, który można kontrolować przez zamknięcie lub otwarcie książki. Ludzie Ci zapewne zaspokoją swoje czytelnicze potrzeby sięgając po thriller niezawodnej w dostarczaniu tego typu wrażeń Charlotte Link.
    300 zadrukowanych stron… Dwaj bracia, dwie dziewczyny, dwa morderstwa… Kto jest ofiarą, a kto zabójcą?
    Mario i Maximilian – jedna dusza w dwóch ciałach… Do czasu, gdy Max zaczyna cierpieć na chorobę psychiczną i trafia do kliniki. Mario wiedzie natomiast dawny tryb życia, lecz kiedy matka ucieka do dawnego kochanka, chłopak bez zastanowienia pakuje się i wyjeżdża ze swoją dziewczyną do Prowansji, gdzie zrywa kontakt ze światem… Co zamierza ukryć?
    Odsyłam do STRASZNIE wciągającego "Grzechu aniołów”.
    ~Demeter :)

    OdpowiedzUsuń
  66. "Śmierć w Dallas" - Nora Roberts

    Cała seria Oblicza Śmierci jest o zagadkach kryminalnych Eve Dallas. Tym razem problemem jest stary wróg - Isaac McQueen. Człowiek parę dni temu uciekł z więzienia i szykuje zemstę dla naszej głównej bohaterki. Porywa młode dziewczynki i je okalecza, aby dziewczyna zwróciła na niego uwagę.

    Sposób pisania Nory Roberts od razu do mnie przemówił i już od dziesiątej strony byłam pewna, że książka będzie mi się podobać. Nie pomyliłam się. Autorka ma świetny styl pisania. Od samego początku do końca nie pozwala oderwać się czytelnikowi. Wplątuje swoich bohaterów w coraz to gorsze problemy i patrzy, czy tym razem uda się im się wyjść z opresji. Ponad to huuumor!
    Podrzucę wam cytat ;)

    "...Jezu, naprawdę zaprogramowała coś takiego?
    - Zmieniłam zdanie.
    - Zgodnie z wcześniejszym poleceniem, zmiana zdania, zmęczenie, znudzenie i inne kiepskie wymówki nie mogą stanowić podstawy do zamknięcia systemu.
    - Ugryź mnie.
    - Nie mogę wykonać...”

    ~ Tysiąc Żyć Czytelnika

    OdpowiedzUsuń
  67. Znalazłam książkę Kimberly Derting ,,Ukryte". Niechętnie wziełam się za jej czytanie. Otwierając tą książkę póżnym wieczorem, zamknełam ją dopiero wczesnym południem. Opowiada ona o życiu Violet i jej niezwykłej zdolności. Jej dar pozwala jej słyszeć dźwięki, widzieć kolory, czuć zapachy zmarłych. Nazywała je echami. Ma przyjaciela od małego Jay'a, który rozbudził w niej większe uczucia. Jej zdolność pomaga w znajdowaniu ciał, m.in. dziewczyny która zmarła w jej miasteczku. Wstęp może nie rzuca na kolana, lecz opowieść jest warta przeczytania! Jest tam troche wszystkiego, a najwięcej zgrozy i dreszczyku!
    ~ qaro_07

    OdpowiedzUsuń
  68. Charlotte Link "Ostatni ślad"
    Zacznę od autorki. Charlotte Link to kultowa niemiecka pisarka, która podbiła serca milionów czytelników, a w tym moje.
    Dotychczas przeczytałem jedną jej książkę, a mianowicie "Ostatni ślad", w której można znaleźć wszystko począwszy od wątku tajemnicy, poprzez trudne psychologiczne zagadki a skończywszy na gorącym romansie dziennikarki i głównego podejrzanego w sprawie. Nie mogę też zapomnieć o dramatycznych scenach bijatyk mściwego, psychicznie chorego mężczyzny z naprawdę zakochanym facetem. Idzie oczywiście o piękną kobietę.
    Książka jest napisana w brytyjskim stylu, który bardzo mi się spodobał. Jest jednak coś, co niezmiernie mnie w nim wkurza. Jest to ciągłe powtarzanie przez autorkę frazy: "ostatni/jedyny punkt zaczepienia". W pewnym momencie słowa te niemal doprowadziły mnie do szału. Jednak...
    Jestem niezmiernie zadowolony z lektury i proponuję ją także Tobie. Rozwój akcji nie jest przewidywalny. Czytelnik nie nudzi się ani chwili. Może Ci się nie spodobać, ale według mnie jest to pozycja warta uwagi. Polecam.
    Igor Odias

    OdpowiedzUsuń
  69. J. K. Rowling "Harry Potter i czara ognia"
    O Harrym Potterze Każdy słyszał, nawet jeśli nie czytał książki lub nie oglądał filmu. Czwarta część to moja ulubiona z całej serii. Chłopak po raz kolejny musi zmierzyć się z siłami zła. Zazwyczaj pomagali mu w tym przyjaciele. Tym razem jednak musi sam uporać się z morderczymi wyzwaniami magicznego konkursu. To trudna rywalizacja. Bohater musi w jego trakcie walczyć między innymi ze smokiem.
    Wybrałem tę książkę, ponieważ nie jest taka sama jak jej poprzedniczki. Dopiero w niej poczułem prawdziwą intrygę, a główny bohater musiał rozwiązać zagadkę i dowiedzieć się, kto wpakował go w kłopoty. To także w tej części Harry okazuje swoje uczucia względem dziewczyny. Tej jednej, jedynej i wybranej.
    Seria o Harrym Potterze bardzo mi się spodobała. Ogromnie wczułem się w scenerię i fabułę całej serii. Mimo, że nie przepadam za fantasy, nie żałuję ani jednej godziny spędzonej na czytaniu. Gorąco i z całego serca proponuję.
    Igor Odias

    OdpowiedzUsuń
  70. „Baśniobór” – Brandon Mull

    Podobno miała być to zwyczajna opowiastka dla młodszych czytelników. Idealnie dopasowana do dzieci, które miały wysłuchiwać tej opowieści w łóżku przy kojącym głosie rodzica. Właśnie. Podobno.

    Zaliczając się do już lekko starszych czytelników, wręcz zdziwiłam się. Prostota języka przekazuje nam idealnie wszystkie słowa, a fabuła wcale nie jest taka kolorowa…

    Rodzeństwo wyjeżdża na wakacje do dziadków, co nie podoba się obu stronom. Młodsze pokolenie czuje się znudzone, a to starsze ma fantastyczną i niewiarygodną tajemnicę. Kiedy dzieciaki odkrywają to, przed czym miały być bronione, wcale nie jest tak kolorowo…

    Siedziałam w fotelu zaczytana w „Baśniobiorze” do ostatniej strony, zupełnie nie odczuwając, że jest to książka dla dzieci. „Baśniobór” jest dla każdego.

    Kilarth

    OdpowiedzUsuń
  71. „Misja 100” – Kass Morgan
    Sięgnęłam po tę lekturę zafascynowana serialem – „The100”. Jako wierna fanka ekranizacji, nie zawiodłam się ani trochę mimo niepochlebnych komentarzy na portalach książkowych. Prosty język, dla niektórych wręcz infantylny, wcale mi nie przeszkadzał. Lepsze to niż wyszukane słownictwo, niezrozumiałe dla wielu. Akcja w głównej mierze oparta na romansie? Może trochę. Jednak narracja z czterech perspektyw ukazuje nam szerszy obraz problematyki książki.

    Setka młodocianych mieszkańców statku, który utrzymuje się w kosmosie, zsyłana jest na Ziemię, która przez trzysta lat nie była zdatna do życia.
    Nasza wspaniała setka to nastolatki zamknięte w Odosobnieniu za najmniejsze przewinienia. Kanclerz kara za wszystko, a ludzi powyżej osiemnastego roku życia – wyrzuca w kosmos…

    Zesłanie na Ziemię to zaskoczenie dla Clarke, szansa na odzyskanie miłości przez Wellsa, zbliżenie się do siostry przez Bellamy’ego i pozostanie z ukochanym dla Glass, która uciekła przed startem, zostając na niebezpiecznym statku, gdzie trwa walka o każdy oddech.

    Kilarth

    OdpowiedzUsuń
  72. ,,Marina” – Carlos Ruiz Zafón
    Książka Carlosa Ruiza Zafóna bardzo mnie wciągnęła. Z zapartym tchem śledziłam poczynania głównych bohaterów. Czułam jakbym przeniosła się w czasie. Przeraził mnie fakt, że Óscar, zaledwie piętnastoletni chłopiec, nie ma pojęcia, w jaką historię się wplątuje. Każde odkrycie bohatera i towarzyszącej mu Mariny było dla mnie bardzo fascynujące. Byłam zaskoczona, kiedy wydało się, że Marina go okłamała. Okazało się, bowiem, że to nie ona chodzi z ojcem na badania tylko on z nią. Óscar odkrywa straszną prawdę: dziewczyna jest chora na raka. Wszystkie jego marzenia rozsypują się. Wyobrażał sobie przecież, że ją poślubi, że będą mieć dzieci. W smutku projektuje dla Mariny katedrę, którą obiecał wybudować na jej cześć. Dziewczyna umiera. Razem z jej ojcem dokonują pochówku dziewczyny w jej ulubionym miejscu. Bardzo mnie to wzruszyło. Polecam ,,Marinę’’ wszystkim czytelnikom o mocnych nerwach.

    OdpowiedzUsuń
  73. ,,Crescendo’’ – Becca Fitzpatrick
    Lektura Becci Fitzpatrick pt ,,Crescendo’’ nie wciągnęła mnie tak bardzo jak ,, Marina” Carlosa Ruiza Zafóna. Bardzo się na niej zawiodłam. Prawdę powiedziawszy, kiedy książka pojawiła się pod hasłem ,, Książka z dreszczykiem” myślałam, że będzie to jakiś horror, może ewentualnie thriller. Tymczasem jest to zwyczajne romansidło. Dopiero pod koniec pojawiają się jakieś dramatyczne wydarzenia. Niestety jest to dla mnie stanowczo za mało. Nie chcę, żeby ktoś moją opinię przyjął źle, jednakowoż stwierdzam, że jest to książka bardziej dla romantyków niż dla ludzi, którzy lubią książki z nutą dreszczyku. Krótko mówiąc książka nie zachwyciła mnie. Stanowczo nie polecam jej miłośnikom thrillerów i horrorów.

    OdpowiedzUsuń
  74. Sięgnęłam po „Władcę pierścieni” J.R.R. Tolkiena, ponieważ książka wydała mi się ciekawa. No i rzeczywiście. Frodo Baggins ma bardzo ważną misję- dotrzeć do Mordoru i zniszczyć Jedyny Pierścień, zanim ten dostanie się w ręce Saurona. Gdyby tak się stało, wówczas światu groziłoby wielkie niebezpieczeństwo. Bohaterowi towarzyszą Sam, Merry i Pippin, a od czasu do czasu także czarodziej Gandalf- w Hobbitonie przed laty głównie znany z niesamowitych pokazów fajerwerek. Warto też wspomnieć, że cała akcja rozgrywa się w Śródziemiu, a główny bohater to hobbit, mieszkający w Bag End. Ogólnie książka, a właściwie cała trylogia jest dość ciekawa, no i oczywiście jest dreszczyk, który pojawia się, gdy postacie są atakowane, czy też znajdują się w niebezpiecznych miejscach, takich jak na przykład Orodruina - jedyne miejsce w którym można zniszczyć pierścień. Uważam, że historia warta jest poświęcenia czasu chociażby z uwagi na interesującą fabułę oraz rozbudowany świat przedstawiony. Zachęcam do przeczytania.

    OdpowiedzUsuń
  75. Dziewczyna w walizce autorstwa Raphaela Montesa

    Książka ta, nie opowiada historii wielkiej i pięknej miłości o której pisze się najwięcej powieści, autor ukazał tu inną, mroczną stronę nie odwzajemnionego uczucia, w imię którego niektórzy są zdolni do największego okrucieństwa. Głównym bohaterem jest Teo Avelar ,student medycyny ,mieszkający ze swoją sparaliżowaną matką i psem. Samotnik, którego najlepszą przyjaciółką były zwłoki, które dostał w ramach zajęć o imieniu Gertruda.Tak wygląda jego codzienność aż do momentu kiedy na imprezie spotyka Clarice, dziewczynę która jest jego kompletnym przeciwieństwem - przebojowa, szczera, łatwo nawiązująca znajomości. Pisze ona scenariusz pod tytułem '' cudowne dni',' która opowiada o trzech przyjaciołach podróżujących po Brazylii w poszukiwaniu prawdziwej miłości.Teo obsesyjnie zakochany w Claricie śledzi ją najpierw na uczelni, a później w jej własnym domu. Nie wiedząc, na co się pisze dziewczyna odrzuca jego uczucia. Chłopak uznał ,że nie ma wyboru więc zakuwa dziewczynę w kajdanki i pakuje do walizki po czym wyrusza w podróż szlakiem bohaterów scenariusza Clarice ,przekonany, że gdy spędzi ona z nim więcej czasu na pewno przekona się do jego osoby a nawet pokocha. W czasie podróży Teo poczyna kroki , które upewnią go ,że już nic ani nikt ich nigdy nie rozdzieli.

    Książka budzi przerażenie naturą ludzką, ale budzi też wiele innych uczuć jak niezrozumienie czynów głównego bohatera czy szok,że tak łatwo można przeobrazić czyjeś życie w istne piekło.Po przeczytaniu książki budzi się w nas nieufność, której już się nie wymaże chociaż wiemy że była to tylko wyobraźnia autora, który świetnie wprowadza nas w coraz większą atmosferę grozy, a to jak ukazał analityczne podejście chłopaka do różnych sytuacji,sprawia jakby autor zajrzał do umysłu takiej osoby i przelał to na papier.

    Książka idealna jest dla osób, które lubią poczuć gęsią skórkę czytając lektury. Mimo mrocznej atmosfery towarzyszącej nam w trakcie czytania i dla niektórych ohydnych momentów, książka zachęca do dalszego czytania , przekonania się jak daleko posunie się chłopak dla swojej chorej wyimaginowanej miłości.

    Aleksandra Lewandowska

    OdpowiedzUsuń
  76. Michalina Daszuty: Prize

    Porwanie, brutalne zmuszenie do leżenia na ziemi i nieruszania się, a następnie mimowolna konieczność oglądania brutalnej walki.- Tak wyglądała sytuacja Europejki. Jej los wygląda, jak wyjęty z jakiegoś kryminału, ewentualnie opowieści akcji. Jednak pozory bywają mylące. "Prize" jest romansem, który przeczytałam jednym tchem. Książka dla romantyków, lubiących czytać o miłosnych przygodach. Opowieść, ani przez chwilę nie bywa nudna. Jedno wydarzenie przegania kolejne, książka, przy której trudno się zanudzić- jeżeli oczywiście lubi się romanse połączone z akcją. Ja lubię takie połączenia. Brutalność, wątek romantyczny, akcja, przygoda, obawa, suspens- wszystko to zostało uwzględnione w jednej książce. Przeczytanie jej było dla mnie mile spędzoną chwilą.
    MarleyNyuu

    OdpowiedzUsuń
  77. Victoria Scott: Ogień i woda

    Książka opowiada o 16-letniej dziewczynie o imieniu Tella. Ma ona brata, który jest umierający, a lekarze nie wiedzą, jak mu pomóc. Nagle bohaterka dostaje tajemniczą wiadomość o Piekielnym Wyścigu, dzięki któremu może zdobyć lekarstwo dla brata. Wyścig polega na walce na śmierć i życie lecz dziewczyna nie waha się ani chwili. Wyrusza w miejsce spotkania wszystkich uczestników. Dostaje tam pandorę, dzięki której ma szansę przetrwać w najgorszych warunkach. Lecz czy da radę? Czy uda jej się przetrwać i uratować brata? Powieść wciąga od pierwszych stron i trzyma w napięciu aż do ostatnich kartek. Pokazuje niezwykłą więź między siostrą a bratem. Polecam książkę fanom fantastyki oraz osobom pragnących przerażających zwrotów akcji.
    Agata Łyżwa

    OdpowiedzUsuń
  78. Raymond Benson: Dying Light
    Książka opowiada o historii pewnej nastolatki, która wraz z rodziną pojechała na Światowe Igrzyska Lekkoatletyczne w Harranie. Na pierwszy rzut oka miasto to nie odróżniało się od innych, oczywiście poza wszystkimi rzeczami przygotowanymi na igrzyska. Miasto jednak opanowała choroba, która wywoływała obłęd u ludzi. Zauważył to doktor Abbas, ale został zignorowany przez władze.Mel była jedną z zawodniczek igrzysk. Rywalizowała z innymi w kategorii parkour. W czasie biegu stadion zostaje zaatakowany przez chordę „zombie”, wtedy giną jej rodzice. Mel wraz z bratem schroniła się w hotelu Harran, który później spłonął. Po wypadku brat Mel zaginął, a ona sama rozpoczyna walkę o życie z chorobą. Chciała odnaleźć brata, ale miała niewiele czasu, a musiała pokonać Aleje Koszmarów. Jeżeli chcecie poznać losy Mel, zachęcam do lektury powieści.
    NoName

    OdpowiedzUsuń
  79. Meryl Sawyer : Kuszenie losu
    Główną bohaterką jest dziennikarka Kelly Taylor, która nie potrafi pogodzić się ze śmiercią męża w katastrofie lotniczej. Kariera zawodowa, Kelly wisi na włosku, więc postanawia napisać artykuł o tajemniczym nieznajomym, który pojawił się w miasteczku. W międzyczasie wierna zmarłemu mężowi bohaterka dowiaduje się, że miał on kochankę i dziecko. Z pomocą tajemniczego Logana Mc Corda wyrusza do Wenezueli, aby odnaleźć owoc zdrady męża. Kuszenie … to jedna z tych książek, gdzie niespodziewane zwroty akcji łączą się z silnymi emocjami bohaterów, którzy poddają się ….oczywiście miłości. Jednak przede wszystkich stają w obliczu trudnych wyborów, konieczności poświęcenia własnych ambicji, wartości. Bardzo polecam na ten zbliżający się zimowy czas. Książkę bardzo szybko się czyta i mam nadzieję, że kogoś zachęciłam do tej lektury, bo naprawdę warto.
    Weronika Pirkoś

    OdpowiedzUsuń
  80. Dominika Nowak29 grudnia 2016 12:32

    Stephen King: Czarna bezgwiezdna noc

    Cztery historie ludzi, którzy dopuścili się morderstwa dla własnych korzyści, czyli Stephen King
    "Czarna Bezgwiezdna Noc". Książka ta opowiada o tym do czego zdolni są ludzie, czego mogą się dopuścić przez własny egoizm, chęć zemsty czy zysku. Pierwsze opowiadanie nosi
    tytuł "1922",ponieważ właśnie wtedy wszystko się dzieje. Jeden z członków pewnej
    rodziny mieszkającej na farmie decyduje się na zabicie bardzo bliskiej mu osoby, które zmieni całego życie jego oraz najbliższych mu osób.
    Druga historia "Wielki kierowca",opowiada o kobiecie, która po spotkaniu pisarskim postanowiła wrócić do domu całkowicie nieznanym jej skrótem, nieświadoma czekającego na nią niebezpieczeństwa.
    Trzecią z kolei opowieścią jest "Dobry Interes", historia o mężczyźnie chorym na raka, który może przedłużyć swoje życie wskazując osobę,której źle życzy- mężczyzna wybiera swojego przyjaciela.
    Ostatnim opowiadaniem jest "Dobrane małżeństwo", przedstawia ono historię małżeństwa, które
    mimo spędzonych razem tylu lat nic o sobie nie wie. Główna bohaterka - Darcy odkrywa, że jej mąż jest seryjnym
    mordercą.

    OdpowiedzUsuń
  81. Jak brzmi pełna nazwa konkursu?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pełna nazwa konkursu brzmi tak, jak tytuł bloga, czyli "Konkurs czytelniczy - Otwieramy się na czytanie z Wydawnictwem Otwartym".

      Usuń
  82. Anonimowy29 grudnia 2016 11:36
    Raphael Montes: Dziewczyna w walizce

    To nie historia o pięknej miłości, ale mroczna strona nieodwzajemnionego uczucia, w imię którego niektórzy są zdolni do największego okrucieństwa. Głównym bohaterem jest Teo Avelar ,student medycyny, samotnik, mieszkający ze swoją sparaliżowaną matką i psem. Przełomowym momentem w jego życiu staje się spotkanie Clarice – dziewczyny przebojowej, szczerej, łatwo nawiązującej znajomości. Clarice pisze scenariusz o poszukiwaniu prawdziwej miłości ''Cudowne dni”. Oczekiwania obojga rozmijają się – Clarice odrzuca miłość Teo, natomiast jego coraz bardziej obezwładnia obsesyjna miłość do dziewczyny. Do czego ta obsesja doprowadzi? Książka budzi przerażenie naturą ludzką, pokazuje że granice ludzkiego umysłu i emocji nie istnieją. Książka idealna jest dla osób, które lubią poczuć dreszcz emocji. Mimo mrocznej atmosfery towarzyszącej nam w trakcie czytania i dla niektórych ohydnych momentów, książka zachęca do dalszego czytania, przekonania się jak daleko posunie się chłopak dla swojej chorej wyimaginowanej miłości
    Aleksandra Lewandowska

    OdpowiedzUsuń
  83. Katarzyna Berenika Miszczuk - "Druga Szansa"

    Główną bohaterką powieści jest Julia, która obudziwszy się w szpitalu psychiatrycznym odkrywa, że nie pamięta zupełnie nic. Pod wpływem Adama, którego nasza bohaterka poznaje niedługo potem, postanawia odkryć, co wydarzyło się z nią przed przyjazdem do ośrodka, a także jaki sekret skrywa przełożona zakładu.
    Historia przedstawiona w powieści może i brzmi banalnie, jednak zagłębiając się w lekturę odkrywamy, że ta książka odstaje nieco od innych utworów tego typu. Pomimo, iż uwielbiam horrory i mało co może mnie przestraszyć, to przy tym tytule czułam prawdziwy niepokój. Książkę pochłania się naprawdę szybko i jest ona dość łatwa w przyswojeniu, więc serdecznie polecam ją nawet tym osobom, które za czytaniem nie przepadają. Mam nadzieję, że dzięki mnie ktoś odkryje, jak ciekawe potrafią być książki polskich autorów.

    Blue Angel

    OdpowiedzUsuń
  84. ,,Dziewczyna z pociągu'' Paula Hawinks
    Historia opowiadana zza okien pociągu. Jedna historia widziana okiem trzech kobiet.
    Na początku książka opisuje dosyć spokojne życie Rachel następnie fabuła nieco się zmienia gdy Rachel dowiaduje się o zaginięciu kobiety, którą obserwowałam zza okien pociągu.
    Cała fabuła opiera się na tajemniczym zaginięciu bohaterki Megan, a domysły o jej zaginięciu opisuje Rachel, która przypadkiem widziała ją z jakimś mężczyzną i postanawia zaangażować się w sprawę bardziej oraz Anna, obecna żona byłego męża Rachel, która uważa ją za winną i oskarża kobietę. Rachel odkrywa coraz więcej dowód i dziwnych zbiegów okoliczności i wtedy sprawy się komplikują.
    Książka nie zawiera wielu bohaterów, jest ich kilku a czyta się ją na jednym wdechu. Każdy akapit dodaje kolejne szczegóły, a czytelnik sam próbuje rozwiązać zagadkę.

    Monika Giluk

    OdpowiedzUsuń
  85. Harlan Coben - W głębi lasu

    Akcja rozpoczyna się, w momencie ucieczki dwojga zakochanych z obozu, do lasu na miłosne schadzki. Wydawałoby się, że las to idealne miejsce na spotkanie sam na sam. Nic bardziej mylnego. Zakochani zostają świadkami krwawego morderstwa na czterech nastolatkach.
    Po latach na jaw wychodzi owe morderstwo, ale znalezione zostały dwa ciała, co z pozostałymi?
    Prokurat zaangażowany w sprawę, jako nastolatek dowiedział, się że to własnie jego siostra została tam zamordowana wraz z innymi. Jednak podczas strzelaniny w Nowym Jorku w ofierze rozpoznaje mężczyznę, którego ciało jest poszukiwane, stawia sobie pytanie czy jego siostra żyje?
    Książka bardzo interesująca i wielowątkowa, niezmiennie Harlan Coben to mój ulubiony autor książek z dreszczykiem.

    Monika Giluk

    OdpowiedzUsuń
  86. Bierzesz udział w wypadku jako sławny pisarz. Budzisz się cały obolały, ale w wygodnym łóżku w ciepłym domku w ustronnym miejscu. Możesz się czuć uratowany. Bezpieczny.
    Jednak do czasu gdy twoja wybawicielka orientuje się że jesteś twórcą jej ukochanej postaci istniejącej w serii napisanych przez ciebie książek, oraz gdy dowiaduje się że w ostatniej części uśmierciłeś jej ukochaną Misery. Wtedy ukazuje swoje psychopatyczne oblicze. Zrobi ona bowiem wszystko by przymusić cię do napisania kolejnej części serii w której wskrzesisz bohaterkę na której punkcie zwariowała.
    Co zrobisz kiedy bezpieczny azyl zmieni się w twoje więzienie, gdy będziesz musiał stawić czoła wariatce, będąc przez nią faszerowany narkotykiem, którego jednak potrzebujesz do życia jak tlenu by potworny ból nie zniszczył do resztek twojej już niestabilnej psychiki? Gdy nieudana próba ucieczki może skończyć się nie tylko śmiercią, ale najpierw nieskończenie większym cierpieniem?
    Dołącz do Paula Sheldona, pisarza w książce. Bohatera “Misery” autorstwa Stephena Kinga.

    OdpowiedzUsuń
  87. Rick Yancey - ,, Piąta fala"
    Zastanawialiście się kiedyś czy istnieje pozaziemskie życie? A jeśli tak, to jak wygląda? Cassie przekonuje się o tym na własnej skórze. Jej rodzice, tak samo jak około 7 mld innych ludzi ginie podczas inwazji obcych. Każdego dnia musi walczyć o przetrwanie, a jest jedynie nastolatką chcącą prowadzić normalne życie. Ogromnie niesprawiedliwe prawda? Przetrwała jednak ciemność, powódź, zarazę i działanie tzw. ,,uciszaczy", więc dlaczego miałaby się teraz poddać? Na pewno nie będzie czekać na piątą falę ukryta w swoim namiocie. Yancey opisuje Przybyszów jako postacie wyglądające jak my sami. Jak więc ocenić kto jest wrogiem a kto przyjacielem? Czy uda jej się pokonać przeszkody rzucane przez los i ocalić siebie oraz pięcioletniego brata Sammiego? Być może. Czy jej wielka miłość Ben przeżył inwazję? Nie wiadomo. Lecz w takiej sytuacji niczego nie można być pewnym... Przeczytajcie sami. Jula

    OdpowiedzUsuń
  88. Możecie mi nie wierzyć, ale gdyby nie to wyzwanie, to pewnie do dziś nie przeczytałabym nic z twórczości, legendy „książek z dreszczykiem”, dostojnej Pani Agathy Christie. Podeszłam do tematu na chłodno – czy to, aby nie przereklamowana pisarka? „Śmiertelna klątwa” to tak naprawdę cykl kryminałów osadzonych w dawnych czasach. Mimo wszystko, pominąwszy moje podejście do lektury, nie było mi łatwo czytać o leżącym i umierającym, w zimnym kościele, mężczyźnie; czy o uduszonej byłej kwiaciarce. Jednak największy dreszczyk poczułam, gdy czytałam opowiadanie o lalce pewnej krawcowej, a to jeszcze nie wszystkie z kryminałów. Oj! Nie jestem taka twarda jak myślałam! Polecam tę książkę wszystkim, którzy lubią czytać o „zbrodniach w starym stylu” i o nie oczywistych rozwiązaniach.

    OdpowiedzUsuń
  89. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  90. Stephenie Meyer - "Zmierzch"

    Jest to pierwsza z czterech części sagi "Zmierzch". Opowiada historie siedemnastoletniej Belli Swan, która przenosi się do małego, deszczowego miasteczka Forks. W szkole poznaje przystojnego i tajemniczego Edwarda Cullena o nadludzkich zdolnościach.Potem okazuje się, że chłopak, w którym zakochała się z wzajemnością, jest wampirem. To jedna z moich ulubionych książek łączy elementy fantazy jak i nierealną oraz niebezpieczną miłość wampira z człowiekiem. Fabuła powieści jest bardzo ciekawa. Książka jest napisana prostym językiem, dlatego łatwo i szybko się ją czyta. "Zmierzch" nie jest zwykłą, nudną lekturą, jest to powieść, która trzyma w napięciu aż do końca.

    OdpowiedzUsuń
  91. "Druga Szansa" ~ Katarzyna Berenika Miszczuk

    Szpital Druga Szansa nie pomaga, nie leczy. Po prostu zabiera ludziom ich dotychczasowe życie.
    Tak było w przypadku Julii, która obudziwszy się w sali szpitalnej z kratami w oknach, kompletnie nie wiedziała gdzie jest. Mało tego, patrząc w lustro pierwszy raz widziała siebie na oczy. Po spotkaniach z terapeutką, Julia dowiaduje się że jej cała rodzina zginęła w pożarze, jednakże pierwszy raz słyszy nazwę swojego byłego miejsca zamieszkania. Razem z Adamem, jej rówieśnikiem, którego poznała w ośrodku, próbują dowiedzieć się, co jest nie tak. Czy pracownicy Drugiej Szansy ukrywają coś przed swoimi pacjentami?

    W trakcie czytania tej książki, musiałam co jakiś czas się od niej oderwać, aby do mnie doszło, co się właśnie wydarzyło. Z każdym rozdziałem, lekki dreszczyk na plecach i ciarki towarzyszyły mi w coraz większym stopniu, a zakończenie tej powieści zupełnie mnie zaskoczyło i rozkleiło jednocześnie. Polecam ten utwór, jak i całą twórczość Katarzyny Bereniki Miszczuk.

    OdpowiedzUsuń
  92. „Dzień 21” – Kass Morgan

    To druga książka z cyklu „100”, na podstawie której nakręcono serial „The100”. Dalsze losy czwórki głównych bohaterów; Clarke, Bellamy’ego, Wellsa i Glass.

    Ziemia wcale nie jest tak bezpieczna, jak całej Setce z początku się wydawało. Generalnie można na niej funkcjonować… Ale co z chorobami i co gorsza, innymi ludźmi? Może ktoś jednak przetrwał?

    Porwanie Octavii, siostry Bellamy’ego wstrząsa nami i sprawia, że nie chce się nam wierzyć.

    A co z Glass, która nadal jest na statku w kosmosie? Zaczyna brakować tlenu, a ją i jej chłopaka prawie od niego całkowicie odcięto… W dodatku matka dziewczyny wcale nie chce pomóc ukochanemu córki.

    Mamy tak wiele pytań, że nie możemy doczekać się momentu, gdy sięgniemy po kolejną część. Co takiego kryje ziemia? Czy na Ziemię zrzucą kolejne statki? Poza tym okazuje się, że nie wszystko jest takie kolorowe jak z początku…

    Gorąco polecam.

    Kilarth

    OdpowiedzUsuń
  93. „Fobos” – Victor Dixen

    Kiedy spodziewamy się czegoś świetnego i to okazuje się właśnie takie być, zapewne mówimy między innymi właśnie o Fobos. Jestem zachwycona!

    Do kosmosu wysłano sześć dziewcząt i sześcioro chłopców z całego świata. Muszą połączyć się w pary i założyć kolonię ludzi na Marsie, a znają się tylko dzięki… sześciominutowym randkom, gdzie i tak nie mogą się dotknąć. Nie wiedzą o sobie praktycznie nic, a tym bardziej nie mają pojęcia, że każdy z uczestników tego reality-show ma pewną tajemnicę… Co jeśli okaże się, że lot na Marsa wcale nie jest bezpieczny?

    „Fobos” porywa nas w swoją kosmiczną podróż już od pierwszej strony i zostawia pustkę po ostatniej. Victor Dixen zdecydowanie ma asa w rękawie i jest nim element zaskoczenia, który wystawił pod koniec. Czuję dreszcze na moment, gdy przypominam sobie ostatnią kartkę tej wspaniałej książki.

    Kilarth

    OdpowiedzUsuń
  94. "Mroczne umysły"- Alexandra Bracken

    Wyobraźcie sobie sytuację, w której ktoś może wedrzeć się do waszego umysłu a nawet wymazać wam wspomnienia. Mnie na samą myśl przeszywa dreszcz. Ruby, główna bohaterka książki jest przedstawicielką pokolenia Psi, czyli dzieci posiadających zdolności psychokinetyczne. Pod pretekstem rehabilitacji, zostały one umieszczone w obozach zamkniętych, podlegających kontroli lekarzy, wojska i naukowców. Dziewczyna trafiła tam po tym, jak przez przypadek wymazała rodzicom siebie z pamięci. Tak zaczął się jej koszmar. Żeby przetrwać musiała udawać kogoś kim w rzeczywistości nie jest. Powieść od samego początku trzymała w napięciu i nie mogłam się od niej oderwać do ostatniej kartki. Całkowicie wciągnęła mnie w swój niebezpieczny i przerażający świat.

    O.K.

    OdpowiedzUsuń
  95. Harlan Coben - "Zostań przy mnie."

    Książka ta opowiada o trójce ludzi: Megan Pierce, Ray Levine i Broome, których wydarzenia z przeszłości mają wpływ na ich życie teraźniejsze.
    Dreszczyk historii z życia Megan wiąże się z byłym zajęciem kobiety, czyli pracą striptizerki w Vegas.
    Zaś Ray miał przed sobą wielką przyszłość fotoreporterską lecz niestety stał się paparazzi. Na dodatek tego, swoje niepowodzenia topi w alkoholu.
    Natomiast w życiu Brooma towarzyszy cały czas dreszczyk, mianowicie jest on detektywem. Próbuje rozwiązać tajemnicze zniknięcie Stewarta Greena.

    Opowieść ta ma w sobie dużo dreszczyku, po przeczytaniu tej książki mogę śmiało ją polecić tym, którzy lubią trochę strachu, ale też tym, którzy lubią bawić się w detektywów i dążyć do tego kim był bohater książki w przeszłości.


    Magdalena Szeligowska

    OdpowiedzUsuń
  96. Agatha Christie „A.B.C”

    Od przejścia na emeryturę słynnego detektywa Herkulesa Poirot nie pociągają już banalne morderstwa, powszechne kradzieże czy nieprzemyślane napady rabunkowe, których rozwiązanie jest widoczne na wyciągnięcie ręki. List tajemniczego A.B.C z początku wydaje się kolejnym niewartym uwagi żartem, który jednak szybko okazuje skomplikowaną zagadką idealną dla spragnionego zbrodni doskonałych detektywa. Tym razem czeka go ciężki orzech do zgryzienia… Seryjny morderca zabija ludzi w porządku alfabetycznym. O każdej planowanej zbrodni informuje zawczasu Poirota. Przy wszystkich ofiarach zostaje znaleziony rozkład jazdy pociągów, potocznie zwany ABC. Czy ma on związek z podpisem w listach i kompleksem alfabetycznym zbrodniarza? Herkules Poirot nie wierzy w zbiegi okoliczności, jednak nie wszystkie elementy układanki zdają się do siebie pasować. Kto wyjdzie zwycięsko z tej niezwykle zawiłej psychologicznej rozgrywki?

    Powieść jest zdecydowanie warta przeczytania. Zagadka, jaką uracza nas autorka, to prawdziwy majstersztyk. Czytelnikowi nieustannie towarzyszy przesiąknięta grozą atmosfera XX-wiecznej Anglii, a seria perfekcyjnie zaplanowanych morderstw mrozi krew w żyłach.

    Anna Krzemień

    OdpowiedzUsuń
  97. „Druga Szansa” – Katarzyna Berenika Miszczuk

    To, że Katarzyna Berenika Miszczuk zachwyca mnie swoim piórem, wie każdy dookoła od dawna. Jednak do tej książki podeszłam z lekko sceptycznym okiem, nie ze względu na strach, że autorka sobie nie poradzi – bo to było wiadome, że spisze się na medal – jednak to, czy taki temat trafi w wiele gustów.

    Był to strzał w dziesiątkę.

    Szpital Druga Szansa na pewno nie jest tym, do którego udalibyśmy się z własnej woli. Julia właśnie się tam budzi – jakby to był najgorszy koszmar jej życia. Nie poznaje siebie, nic nie pamięta i nie chce w nic wierzyć. Czy jej rodzina na pewno zginęła w pożarze? Komu może zaufać? I najważniejsze, czy na pewno jest tą Julią, za którą ją uważają?

    Może to tylko złudzenie? Kłamstwo? Sen?

    Nikt nie wie ile w tym prawdy.

    Autorka znowu zapewnia nam dreszcz grozy, największy spośród wszystkich jej dzieł.

    Kilarth

    OdpowiedzUsuń
  98. „Wszyscy mamy tajemnice” Harlan Coben

    Morderstwa. Tajemnice. Intrygi. Chwile grozy. Niedopowiedziane słowa. Cienie przeszłości. Niespodziewana śmierć jednej z byłych gwiazd tenisa. Zaginięcie charyzmatycznej gwiazdy rocka. Porachunki z szefem mafii. A wszystko zaczęło się od obraźliwego komentarza na Facebooku.

    Każdy ma sekrety, o których nikomu nie mówi. W thrillerze Cobena tajemnic było mnóstwo. Banalne z początku śledztwo zamieniło się w niemającą końca historię. Nic nie było oczywiste. Kiedy wydawało się, że sprawa się wyjaśniła, pojawiał się kolejny bohater, który namieszał w śledztwie. Jest to książka, która miała niezliczone i nieoczekiwane zwroty akcji oraz trzymała w napięciu do samego końca. Tak naprawdę rozwiązanie zagadki pojawia się dopiero na ostatniej stronie.

    Główny bohater Myron niczym Sherlock Holmes okazał się być genialnym detektywem. Czymże jednak jest Holmes bez Watsona? Myron miał u swego boku przezabawnego Wina, który pomagał mu „zbawiać świat”.

    Ten dreszczowiec zawiera również wiele pouczających treści, które skłaniają czytelnika do refleksji. Jak najbardziej książka godna polecenia.

    Patrycja Woźnicka

    OdpowiedzUsuń
  99. „Złe dziewczyny nie umierają” – Katie Alender

    Okładka wygląda niewinnie. Opis trochę mniej, a sama treść ani trochę nie sprawia, że nasze myśli są spokojne. Akcja jednak mija jak z bicza strzelił i nie zapowiada na kolejne części. Wiele osób nie widzi sensu ciągnięcia tematu, który wydaje się wyczerpany. Katie Alender sądzi jednak inaczej i pisze kolejne części. No cóż.

    Kasey nie jest normalnym dzieckiem. Już dawno powinna wyrosnąć z lalek, a zamiast tego one wręcz w nią wrastają i zabierają do swojego świata. Alexis, jej starsza siostra zaczyna to rozumieć i chce zapobiec złu, które stara się odebrać jej rodzeństwo.

    Zapamiętajcie. Wróg jest przyjacielem. Cywil zagrożeniem. Czytanie przyjemnością, a przyjemność strachem. Strachem jest pióro Katie Alender, która zaoferowała nam tak wiele wydarzeń i książkę, od której trudno się oderwać.

    Kilarth

    OdpowiedzUsuń
  100. „Osobliwy dom Pani Peregrine” – Ransom Riggs

    Po książkę chwyciłam ze względu na piękne wydanie, którego środek wyróżnia się od wszystkich innych książek. Historia oparta jest na zdjęciach, które przyprawiają nas o zastanowienie się, czy coś takiego może istnieć.

    Jacob do pewnego czasu wierzył w niezwykłe historie, które opowiadał mu dziadek. Jednak rodzice skłócili go z nim i zapisali do psychologa, by wybito mu te wszystkie niewiarygodne dziwadła z głowy. Kiedy jego ukochany dziadek umiera na jego oczach w tragedii, znowu zaczyna wierzyć. Wie, że jego przodek miał rację.

    Wylatuje z ojcem, ornitologiem, na wyspę, która jest pretekstem do nowej książki rodzica. Jacob po pewnym czasie odnajduje całą prawdę i tak często opisywane mu Ptaszysko, czyli Panią Peregrine.

    Osobliwość jest czymś cudownym. Jednak zawsze, kiedy jesteśmy INNI, mamy na głowie wiele niebezpieczeństw. Jacob i jego nowi przyjaciele też. Nie oznacza to jednak, że piękno, takie jak miłość nie jest dla niego…

    Kilarth

    OdpowiedzUsuń
  101. „Więzień Labiryntu” – James Dashner

    Thomas budzi się w Pudle i nic nie pamięta. W jego głowie dosłownie jest pustka, a chłopak nic nie rozumie. Dopiero jakiś czas potem przypomina swoje imię…

    Potem widzi mury, które zagradzają jego i kilkudziesięciu innym chłopcom teren. Co jest za tą bramą, która zamyka się na noc? Labirynt i Buldożercy, którzy tylko czyhają, by zabić streferów. Kiedy dzień po Thomasie w takim samym Pudle przyjeżdża jedyna dziewczyna, spokojne jak dotąd życie chłopców runie w gruzach. Nic już nie jest takie jak powinno, a wszyscy czują na karku oddech zła i niebezpieczeństwa.

    Kto jest dobry, a kto zły i jak to odróżnić? Nikt ze streferów tego nie potrafi.
    Jak stąd uciec, skoro każdy kto został w labiryncie na noc, umierał?
    Problem jest jeden. Thomas tak właściwie nie wie co znaczy „rozsądny i planowany wybór”.
    Wie tylko, że chce się stąd wydostać i uratować jak największą ilość przyjaciół.

    Kilarth

    OdpowiedzUsuń
  102. Rafał Kosik "Felix, Net i Nika oraz Trzecia Kuzynka"


    Siódmy tom "Felixa, Neta i Niki" przez wielu uważany jest za najlepszy w całej serii. Może dlatego, że tym razem autor postanowił zafundować nam nieco większą niż zazwyczaj porcję dreszczyku? Że nic nie jest tu jasne, a kolejne strony, które winny przynieść upragnione odpowiedzi, tylko coraz bardziej plączą nam w głowach? Cała ta tajemniczość i aura niepokoju wzmaga tylko apetyt czytelnika.

    Tytułowa trójka przyjaciół spędza ferie zimowe w Sudetach. Zmęczeni licznymi przygodami, marzą o chwili spokoju. Co innego jednak marzenia, a co innego bezlitosna rzeczywistość, która już od pierwszych chwil daje do zrozumienia, że tak łatwo nie będzie. Bohaterowie stają się uczestnikami wydarzeń, których raczej nie sposób zaliczyć do naturalnych. Dom, który nieustannie zmienia swoje kształty, obraz, który sam się maluje, dziwne krzyki, do tego sabotaż... Czy Felixowi, Necie i Nice uda się odkryć mroczny sekret trzeciej kuzynki i powstrzymać ją, nim będzie za późno?


    //Andeś

    OdpowiedzUsuń
  103. „Próby Ognia” – James Dashner

    Z labiryntu, który jednak nie okazał się być jedynym, jednak było wyjście. Nie każdy do niego wytrwał, ale nikt nie przestał się bać. Nikt nie ma zaufania. Nikt nie chce wierzyć, że to już koniec i nikt nie słucha tych bzdur. Nikt.

    Bohaterowie muszą uciec z pułapki, jaką jest wręcz cały świat.

    Jak oswoić się z nowym miejscem, gdzie przeszkód jest coraz więcej?
    Jak przyzwyczaić się do strat naszych przyjaciół?
    Najważniejsze, jak przetrwać?
    Jak nie zachorować, skoro nie wszyscy są odporni na śmiertelną Pożogę?

    Gdzie stoczyła się ludzkość, robiąc z nas potworów?

    Kilarth

    OdpowiedzUsuń
  104. Herbert George Wells "Wehikuł czasu"

    Nieznanemu nam z imienia naukowcowi udaje się skonstruować wehikuł czasu. Odbywa podróż w przyszłość, do roku 802701. To, co tam zastaje wydaje się być jakąś cudowną utopią: ludzie przezwyciężyli słabości swojego organizmu i choroby nie stanowią już zagrożenia, nie ma wojen, wszędzie panuje pokój, ład, porządek, odrzucono konsumpcjonizm a człowiek i natura żyją w idealnej harmonii. Z czasem jednak Podróżnik w czasie zauważa, że nie wszystko jest tak idealne, na jakie wygląda...
    Wizja przyszłości przedstawiona przez Wellsa jest dość ponura. Wykształciły się dwie rasy człowieka: Eloiowie, beztroskie dzieci światła i pokoju, wiodące szczęśliwy żywot na powierzchni, oraz Morlokowie, pozbawieni zahamowań kanibale kryjący się pod ziemią. Oto ludzkość została podzielona, a rzeczywistość, w której przyszło jej żyć, rządzi się swoimi, okrutnymi prawami.
    Nam pozostaje wraz naukowcem patrzeć, jak zachodzi Słońce - gasnący powoli biały karzeł. Patrzeć, jak nadchodzi kres ery człowieczeństwa. Patrzeć, jak umiera nadzieja.

    //Andeś

    OdpowiedzUsuń
  105. Arthur Charles Clarke "Miasto i gwiazdy"


    Arthur Ch. Clarke, niekwestionowany mistrz w dziedzinie science-fiction, zaprasza nas do świata przyszłości. Przyszłości tak odległej, że umieszczanie jej w konkretnym miejscu w czasie nie ma jakiegokolwiek sensu. Człowiek osiągnął już wszystko, co mógł osiągnąć. Poznał tajemnicę nieśmiertelności, przez pewien czas pozostawał nawet panem kosmosu, coś jednak kazało mu się stamtąd wycofać. Ludzie nabawili się nieuzasadnionego lęku przed przestrzenią. Odgrodzili się od wszechświata grubymi murami, znajdując schronienia w Diaspar - ogromnym mieście-państwie.

    Alvin jest Odmieńcem. Jest wolny od fobii. Wciąż zastanawia się nad jednym: co znajduje się za murami polis? Czy poza Diaspar istnieje życie? Co wydarzyło się przed laty i kazało ludzkości opuścić przestrzeń kosmiczną? Pragnie znaleźć wyjście z miasta - tego więzienia, które inni nazywają domem - za wszelką ceną. To, co odkryje, przejdzie jednak wszelkie oczekiwania.

    Rozpoczyna się rewolucja.


    //Andeś

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Literówka, przepraszam :)
      Poprawiona wersja:

      Arthur Charles Clarke "Miasto i gwiazdy"


      Arthur Ch. Clarke, niekwestionowany mistrz w dziedzinie science-fiction, zaprasza nas do świata przyszłości. Przyszłości tak odległej, że umieszczanie jej w konkretnym miejscu w czasie nie ma jakiegokolwiek sensu. Człowiek osiągnął już wszystko, co mógł osiągnąć. Poznał tajemnicę nieśmiertelności, przez pewien czas pozostawał nawet panem kosmosu, coś jednak kazało mu się stamtąd wycofać. Ludzie nabawili się nieuzasadnionego lęku przed przestrzenią. Odgrodzili się od wszechświata grubymi murami, znajdując schronienie w Diaspar - ogromnym mieście-państwie.

      Alvin jest Odmieńcem. Jest wolny od fobii. Wciąż zastanawia się nad jednym: co znajduje się za murami polis? Czy poza Diaspar istnieje życie? Co wydarzyło się przed laty i kazało ludzkości opuścić przestrzeń kosmiczną? Pragnie znaleźć wyjście z miasta - tego więzienia, które inni nazywają domem - za wszelką ceną. To, co odkryje, przejdzie jednak wszelkie oczekiwania.

      Rozpoczyna się rewolucja.


      //Andeś

      Usuń
  106. Sara Shepard-„Gra w kłamstwa” - Od małego wszyscy mówią nam, że kłamstwo jest złe i nie popłaca. A co jeśli trzeba kłamać? Jeśli trzeba trwać w zakręconej grze, w której stawką jest własne życie. W tej książce nic nie jest pewne, śmierć wisi w powietrzu a morderca może być tuż obok. Jest to historia która trzyma w napięciu do samego końca. Jest to kryminał, który dotyczy nastolatków. Książka została wzbogacona o styl młodzieżowy, dzięki czemu czyta się ją szybko i przyjemnie. Chyba jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się bym była aż tak podekscytowana i nie mogła się doczekać tego co przeczytam w kolejnych rozdziałach, dlatego książka jak najbardziej zasłużyła sobie na taką ocenę. Opisałabym ją jako jeden wielki przekręt, wiele kłamstw i dużo słów, z których żadne nie są prawdziwe. "Gra w kłamstwa" to jedno wielkie kłamstwo, nie wiesz kto jest prawdziwym przyjacielem, a kto zdrajcą.

    Martyna Nowak

    OdpowiedzUsuń
  107. "Mroczne Umysły" - Alexandra Bracken
    Ruby jest jedną z wielu dzieciaków, których dotknęło OMNI. Nastolatków, których złapała choroba, zamyka się w obozach, wmawiając rodzicom, ze jest to rehabilitacja. Dzieci klasyfikuje się na kilka grup: niebieskich, czerwonych, zielonych, żółtych i pomarańczowych. To właśnie ci ostatni są najgroźniejsi dla społeczeństwa według rządu, dlatego zostają z zimną krwią zabijane. Ruby jest jedną z ostatnich przedstawicielek tej grupy i podczas klasyfikacji w obozie udaje, że jest zieloną. Wie bowiem, że tylko to pomoże jej ocalić życie. Po sześciu latach w koszmarnych obozowych warunkach udaje jej się uciec. Tylko co czeka ją za murami obozu, gdzie wszyscy chcą ją złapać i zwrócić do obozu za ogromne pieniądze?
    sychelka123

    OdpowiedzUsuń
  108. ,,Niezgodna''- Veronica Roth-
    książka ta jest pierwsza częścią trylogii, opowiadającej o ludziach, którzy są podzielni na frakcje. W większości tych ludzi dominuje jedna z cech ( odwaga, mądrość, serdeczność, altruizm lub prawość) . W wieku 16 lat przechodzą test, który wskazuje im, do której frakcji się nadają, lecz maja prawo wyboru gdzie pójdą.
    Oprócz ludzi , u których dominują jedna z cech, istnieją również osoby zwane Niezgodnymi , u których , dominuje więcej niż jedna cecha. Inni ludzie boja się ich, uważają ze są oni niebezpieczni.
    Po przeczytaniu tej książki zastanawiałam się, czy ludzie naprawdę są tacy głupi, aby wieżyc, ze Niezgodni są niebezpieczni. Przecież żyją wśród nich i nikomu nic nie zrobili, są tacy sami jak inni, ale mimo to ludzie dalej wieżą, że są oni niebezpieczni.Problem ten można utożsamiać z tolerancją, której często brakuje nam, ludziom.

    OdpowiedzUsuń
  109. Spalona żywcem” – Souad

    Książka jest bardzo oryginalna pod względem stylu. Souad nie ujawnia się. Dlatego właśnie cała powieść owiana jest intrygującą tajemnicą i dreszczykiem emocji.
    Genialnie wyodrębnione uczucia bohaterki ukazują ją w świetle małej, bezbronnej dziewczynki. Dzięki tak doskonałemu, refleksyjnemu opisowi, coraz bardziej zagłębiamy się w książkę, która sprawia, że czujemy się jak przyjaciele, z uwagą wysłuchujący zwierzeń bliskiej nam osoby. Autorka także dobrze nadaje kształt swojej wierze muzułmańskiej, która wyjaśnia wiele spraw
    W książce najbardziej podobał mi się sposób w jaki dziewczyna opowiada w jaki sposób traktuje się kobiety w Islamie. W książce są także trafne spostrzeżenia i przemyślenia autorki na temat „normalnego świata” oraz różnice pomiędzy Europejczykami i kobietami żyjącymi w jej wiosce. Polecam zwrócić szczególną uwagę właśnie na takie momenty.
    Książkę tę uważam za godną polecenia.

    OdpowiedzUsuń
  110. Frostbite", czyli ,,W szponach Mrozu" Richelle Mead
    Po książkę tą sięgnęłam bardzo chętnie zaraz po przeczytaniu pierwszej części serii ,,Vampire Academy". Jest to jedna z moich ulubionych książek.
    Utożsamiając się z bohaterami można odczuwać przeróżne emocje takie jak : strach, odwagę, miłość, przerażenie, ból, smutek czy radość.
    Najbardziej niespodziewanym wydarzeniem w książce była dla mnie śmierć przyjaciela głównej bohaterki, Masona, dlatego cieszę się, że pojawia się on dalej w kolejnych częściach.
    Zanim sięgnęłam po tą serię, myślałam, że jest to kolejna książka o beznadziejnej miłości wampirów, jednak czytają wszystkie części po kolei , z tomu na tom zapominałam o tej myśli. Książka jest świetna i polecam ją każdemu, ale zwłaszcza osobom, które lubią książki o wampirach, romansach i przygodach grupy przyjaciół.

    OdpowiedzUsuń
  111. Jennifer Lynn Barnes - ,,Naznaczeni"
    Matka Cassie ginie w tajemniczy sposób. Po jej śmierci dziewczynie trudno odnaleźć się wśród bliskich. Pewnego dnia poznaje mężczyznę, który zostawia jej wizytówkę FBI. Cassie dowiaduje się o swoich nadzwyczajnych mocach, opuszcza dom i dołącza do grupy ludzi obdarzonych niezwykłymi talentami. Jak potoczą się jej dalsze losy?
    Książkę przeczytałam w parę dni, jest bardzo ciekawa i świetnie napisana. Uważam ją za godną polecenia.
    //Wichereqq

    OdpowiedzUsuń
  112. Karol Kołodziejczyk (Tusker)31 grudnia 2016 13:19

    “Alfred Kropp i pieczęć Salomona” Rick Yancey
    Książka opowiada o przygodach młodego chłopca który tym razem będzie musiał się zmierzyć z zastępami przerażających demonów, na których czele stoi Pajmon – król piekieł. Bohater musi uciec się do podstępu, aby powstrzymać siły zła i obronić Ziemię od zmienienia jej w placu zabaw demonicznych sił.
    Lektura bardzo mnie się podobała, szczególnie moment w domu matki antagonisty, Mike'a Arnolda, powodem tego była atmosfera grozy i niebezpieczeństwa jaka panowała w tym teoretycznie troskliwym miejscu.
    ~Tusker

    OdpowiedzUsuń
  113. ,,Metro 2033” Dmitry Glukhowsky
    książka przedstawia wizję ludzkości żyjącej w podziemiach Moskiewskiego metra po wojnie nuklearnej,historia przedstawia losy głównego bohatera Artem’a wyruszającego ze swojej rodzimej stacji WOGN do stacji Polis żeby ocalić swoje społeczeństwo ze względu na nadciągające nowe zagrożenie jakim są czarni jedno z wynaturzeń powstałych w wyniku promieniowania i mutacji, potrafiące przejmować kontrolę and umysłem. Czytając książkę można odczuć narastające uczucie mroku i pustki przepełniające tunele metra,historii towarzyszą także fragmenty poświęcone poruszania się pośród ruin zrujnowanej i skażonej promieniowaniem stolicy Rosji,Metru zagrażają też sami ludzie próbujący zdobyć jak największą władzę w metrze, w wyniku zagłady w metrze powstało kilka frakcji walczących o wpływy i terytorium takich jak: neonaziści czy komuniści oraz Polis będąc ostatnią ostoją demokracji. Serdecznie polecam tę książkę osobom pragnących poczuć dreszczyk emocji,strach lub po prostu lubiącym post-apokaliptyczne klimaty.
    ~Adi

    OdpowiedzUsuń
  114. "Więzień Labiryntu"- James Dashner
    Jest to pierwsza część trylogii. Książka ta opowiada o chłopcu imieniem Tomas. Jego przygoda zaczyna się od windy. Nastolatek budzi się w niej i trafia do dziwnego miejsca, zwanego Sferą. Moim zdanem powieść jest bardzo dobra. Ma dobrze wykreowanych bohaterów. Historia jest bardzo ciekawa. Przez większość czasu trzyma w napięciu. Dawno nie spotkałem tak ciekawego pomysłu, obrazu postapokaliptycznego świata, jaki jest w tej trylogii. Co prawda na początku może troche odepchnąć i choć niektóre momenty mogą wydawać się nie dokońca przemyślane i troche naiwne to z czystego serca moge ją polecić każdemu kto lubi takie klimaty.
    Patryk Kiełbasiński

    OdpowiedzUsuń
  115. Wiktoria Mikołajczyk31 grudnia 2016 16:33

    Tym razem „zmierzch” autorstwa Stephenie Meyer. Dla kogoś kto jest fanem wampirów jak ja jest to książka pełna strachu. Poruszająca niejedno serce historia Belii rozpoczyna się tak jak historia każdego nastolatka. Pojawił się wtedy najprzystojniejszy ze wszystkich. Edward, bo tak mu było na imię, skrywał ogromny sekret, który narażał Bellę na wszelkie niebezpieczeństwa. Ona o tym nie widziała, bo w końcu jak mogła się dowiedzieć unikając go? W końcu nadszedł ten moment, ich pierwsze spotkanie mrożące krew w żyłach. Dziewczyna uległaby poważnemu wypadkowi, gdyby nie nadludzka siła Edwarda. Dzięki temu wszystko się zmieniło o 180 stopni. Po czasie Bella odkryła sekret swojego nowego chłopaka. Edward jest wampirem! Co dalej? Czy to nie powinno zakończyć ich znajomości? Dziewczyna nie potrafiła się oprzeć jego kuszącym wdziękom. Każda kolejna przygoda jaka spotykała zaślepioną dziewczynę, mogła doprowadzić do jej śmierci. Czytelnicy przeżywali wszystko razem z bohaterką. Ale czego nie robi się dla miłości?

    OdpowiedzUsuń
  116. „Lek na śmierć” – James Dashner

    Szansa na to, że tytułowy lek na śmierć istnieje, jest nieprawdopodobnie mała. Ale kim jest człowiek bez nadziei? Niektórzy z otoczenia Thomasa powoli się poddają, zmęczeni gonitwą za wolnością i prawdziwym życiem. Już nie ma pytania „kto przetrwa?”, tylko „kto się nie podda?”.

    „Lek na śmierć” jako zakończenie serii o młodym Thomasie nie pozostawia nic do życzenia. Skłania nas do zastanowień, sprawia, że nasze serca biją niespokojnie, a my, czytelnicy, nie potrafimy odciągnąć się od książki nawet po to, by zasięgnąć po chusteczki, kiedy James Dashner po raz kolejny jest powodem naszych łez.

    Gorąco polecam.

    Kilarth

    OdpowiedzUsuń
  117. „Piąta Fala” – Rick Yancey

    Usłyszałam o tej książce wiele dobrych opinii. Zachęcona nimi, sięgnęłam po tę pozycję i niezmiernie się zawiodłam.

    Kiedy nastoletnia Cassie stara się uciec od kosmitów, by być bezpieczną, opowiada nam wiele o swojej rodzinie, o tym, dlaczego, po przeżyciu czterech fal, ma jeszcze resztki sił, by przeżyć. Daje nam wiele rad, wydaje się dojrzała, chociaż sama nie wie co ma robić, kiedy jej drogę przecina Evan Walker…

    Ta książka to zwykłe lanie wody. Łatwo przy niej usnąć, nie trzyma w napięciu i jest przewidywalna. Już od pierwszych stron wiadomo jak potoczy się cała akcja. Długo się ją czyta i sprawia, że się męczymy.

    Kilarth

    OdpowiedzUsuń
  118. ,,Dziewczyna z pociągu'' Paula Hawkins

    Rachel jest zwyczajną kobietą, która jeszcze kilka lat temu była szczęśliwa u boku swego męża, a dziś jest sama i musi uporać się ze swoimi problemami. Jej życie nie jest specjalnie ciekawe, kolorowe. Codziennie rano wsiada do tego samego pociągu i dojeżdża nim do pracy, która pozwala jej na pewien czas zapomnieć o kłopotach. Jadąc w tym transporcie publicznym, widzi przez okna piękne domy, a w nich ludzi, którzy wyglądają na szczęśliwych. Jednak pewnego dnia zauważa parę zakochanych osób, którzy szczególnie przyciągają jej uwagę. I od tej chwili już nic nie jest dla niej takie samo. Książka ta jest przepełniona momentami pełnymi napięcia. Nie wiadomo co może się wydarzyć. Czyta się ją szybko i z zaciekawieniem. Polecam ją każdej osobie, która lubi taką książkę z ''dreszczykiem''.

    OdpowiedzUsuń
  119. Viktor Dixen „Fobos”
    Dreszczyku emocji w książce, którą dostałem od Was w nagrodę, nie brakuje. "Fobos" To książka o reality-show. Odbywa się ono w drodze na Marsa oraz na Czerwonej Planecie. W zabawie bierze udział, wraz z pięcioma innymi kobietami i sześcioma mężczyznami, Leo, nasza główna bohaterka. Podczas startu dostaje od jakiegoś dziennikarza telefon. Zatrzymuje go, choć wie, że to surowo zakazane. Nikt nie wie, że prowadząca, Serena, i naukowcy, wiedzą o raporcie Noego. Zawarta jest w nim bardzo ważna, dla uczestników, wiadomość…Prawdziwe emocje zaczynają się dopiero na końcu powieści. Leo odkrywa, że telefon należał do jednego z pracowników tego projektu. Odkrywa raport Noego i staje przed trudnym wyborem… Jakim? Nie zdradzę. Powiem tylko, że od tego momentu nie mogłem oderwać się od lektury. Ciarki na ciele miałem cały czas. Niestety. Tom pierwszy się kończy w dramatycznym momencie. Drugi i trzeci jeszcze nie są przetłumaczone. Mnie już zżera ciekawość, co dalej. Szczerze polecam.
    Michał Ryszka

    OdpowiedzUsuń
  120. Książka która według mnie nadaje się na tytuł książki z dreszcykim emocji jest " milion małych kawałków". Jest to autobiografia, w której autoportret książki pozuje swoje przeżycia związane z pobytem w ośrodku odwyku .  Książka zawiera cała historie od początku leczenia aż do jego "zakonczenia".
    Wszelkie  wydarzenia które zostały opisane bardzo szczegółowo i drastycznie wywołują silne emocje i na długo zapadają w pamięci czytelnika. Podczas lektury czułam silną więź z twórcą, tak jakbym to ja była na jego miejscu. Najstraszniejsze w tym wszystkim jest to, że walka uzależnieniem może dotknąć każdego z nas. Nie musi być to, tak jak w przypadku autora alkohol i narkotyki. Nawet najmniejsza rzecz, która będzie nas ograniczać może stać się koszmarem.
    Zosia Durczok

    OdpowiedzUsuń
  121. Rafał Kosik "Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów"

    Sny... W życiu każdego z nas są niezwykle istotne. Są obrazami ukrytymi gdzieś głęboko w naszej podświadomości. Bardziej lub mniej przyjemne, stanowią dla nas niejako odskocznię od rzeczywistości. Co jednak, gdy sen staje się prawdziwym koszmarem? Co, gdy ból jest więcej niż realistyczny, a obrażenia, których doznajesz we śnie, nie znikają, gdy otwierasz oczy? Co, gdy każda przespana noc, zamiast dać upragniony po ciężkim dniu odpoczynek, wiąże się z cierpieniem, a rankiem organizm jest tylko jeszcze bardziej przemęczony?

    Mieszkańców Warszawy nawiedza epidemia koszmarów sennych. W nocy dzieją się dziwne rzeczy, mające negatywny wpływ na ich stan psychofizyczny, jednak po przebudzeniu nikt nic nie pamięta. Niewyspanie powoduje, że mimowolnie przysypiają w ciągu dnia. I znów się zaczyna. Robi się z tego błędne koło. Stają się więźniami Pałacu Snów.

    Pałac Snów nie jest miejscem, lecz zjawiskiem, takim jak wiatr czy deszcz. Istnieje od dawna i często ktoś próbuje przejąć nad nim kontrolę...

    //Andeś

    OdpowiedzUsuń
  122. „Ja, diablica” – Katarzyna Berenika Miszczuk

    Los Diablos! To świetnie brzmi, ale niestety nie do końca podoba się zamordowanej Wiktorii, która uparcie chce powrócić do życia. Posada diablicy nie przypada jej do gustu tym bardziej, kiedy dowiaduje się, że musi targować się z aniołami o dusze zmarłych…

    Walka o miłość, życie i dreszczyk emocji. Każda strona sprawia, że chcemy więcej i więcej!

    Katarzyna Berenika Miszczuk zachwyca mnie kolejny raz. Zdecydowania moja ulubiona autorka, która świetnie pisze. Jej pióro zawsze sprawia, że trudno jest mi odciągnąć się od tych książek.

    Kilarth

    OdpowiedzUsuń
  123. „Ja, anielica” – Katarzyna Berenika Miszczuk

    Los zgrywa się z Wiktorii Biankowskiej. Od śmierci, przez piekło, po niebo. Ciekawie. Przy tym wszystkim główna bohaterka już naprawdę nie wie czego chce. Życia, czy życia po śmierci? Śmiertelnika czy diabła? Diabeł? A może jednak kto inny?

    Barwne postacie znowu zachwycają nas ze zdwojoną siłą. Druga część oznacza także więcej pytań, więcej nieprzespanych nocy przy czytaniu tej książki i jeszcze więcej dreszczyku emocji, a momenty zaskoczenia spadają na nas jak grom z jasnego nieba. Katarzyna Berenika Miszczuk jak zwykle stawia przed nami świetną książkę, po którą chętnie sięgają wszyscy fani Wiktorii Biankowskiej.

    Kilarth

    OdpowiedzUsuń
  124. Małgorzata Sorek31 grudnia 2016 18:51

    Meg Rosoff
    "A gdybym zniknęła?"
    W książce są opisane wydarzenia widziane oczami dwunastoletniej dziewczyny o imieniu Mila. Główna bohaterka nie jest przeciętną nastolatką. Jest ona bystrzejsza i bardziej dojrzała niż inne dziewczynki w jej wieku.
    Książka opowiada o poszukiwaniu zaginionego przyjaciela ojca Miki. O odkrywaniu jego tajemnic i szukania przyczyny dziwnego zniknięcia Matthew. O przyjaźniach wystawianych na próbę czasu oraz pierwszym zakochaniu. O świecie dorosłych, do którego dzieci marzą wstąpić i stać się jego cząstką, jednak nie jest on taki kolorowy i usłany różami, jaki się wydaje.
    Książka buduje w czytelniku napięcie i niepewność. Czytając ją możemy wejść w świat stworzony przez autorkę i razem z bohaterką powoli iść po sznurku do kłębka oraz odkrywać tajemnice, które skrywa przed nami świat dorosłych. Kiedy zacznie się ją czytać nie można przestać. Jest bardzo wciągająca, a krótkie rozdziały sprawiają, że czyta się jeszcze szybciej.
    Polecam ją serdecznie każdemu, kto lubi książki z dreszczykiem.

    Małgorzata Sorek

    OdpowiedzUsuń
  125. Spisek, zdrada, intryga... to wręcz synonimy powieści K.A.S Quinn, pt. "Królowa musi umrzeć". Z taką lekturą dreszczyk grozy i emocji gwarantowany. Katie, główna bohaterka książki, tylko w jednym miejscu na świecie może czuć się bezpiecznie, pod swoim łóżkiem. Wśród mnóstwa książek i z pamiętnikiem w ręku Katie czuje się dobrze. Lecz dziewczyna zasypiając pod swoim łóżkiem w Nowym Jorku, budzi się w XIX wiecznej Anglii w pałacu Buckingham. Jednak dla Katie to nie koniec dziwnych przypadków. Dziewczyna odkrywa, że po pałacu krążą zamachowcy i czychają na życie królowej Wiktorii, a co najgorsze dziewczyna dowiaduje się, że nie jest jedynym podróżnikiem w czasie. Myślę, że jeśli sięgniecie po te książkę nie zawiedziecie się, ponieważ emocje w niej czasami sięgają zenitu.
    Paulina Pawlik

    OdpowiedzUsuń
  126. Piąta Fala której autorem jest Rick Yancey to historia o rodzinie,sile przetrwania ,miłości człowieka.Tytuł nawiązuje do etapów ,które mają za cel zniszczyc ludzkośc.Piata czyli ostateczne rozwiązanie ,nadchodzi nieuchronnie i wydaje się że nic nie może tego zmienic. Akcja zaczyna się podczas czwartej fali Cassie głowna bohaterka ,która jest również narratorem ,wprowadza nas w smutny świat.Śmiercionośny wirus zabiera jej matkę, z ojcem i bratem wyrusza szukac schronienia w sąsiednich lasach gdzie ukrywają się Ci którzy przeżyli .Niestety jużnic nie jest takie jak kiedyś.Nikomu nie można ufac.Życie na ziemi jest zagrożone .Piąta Fala to opowieśc o przemijaniu,śmierci , utracie ale przede wszystkim o przetrwaniu i sile która pomoga iśc naprzód.Życie beztroskie nastolatków jest zagrożone i poddane wielu próbom.To książka o i dla młodych ludzi .Autorowi w tworzeniu tej powieści pomagał młodszy syn ,dzięki temu postacie jakie poznajemy są wiarygodne i naturalne .PO prostu realistyczne. Bardzo polecam .

    hxvzv

    OdpowiedzUsuń
  127. „Ja, potępiona” – Katarzyna Berenika Miszczuk

    Względnie wszystko układa się dobrze, tak jak mają to do siebie ostatnie części serii. Rozwiązanie trudnych spraw, podjęcie wyborów. Mniej problemów? Nie dla Wiktorii Biankowskiej… znowu.

    Akurat wtedy, kiedy wszystko już się ułożyło, oddała swoje serce i ustabilizowała życie po ostatnich problemach… trafia do Tartatu.

    Dynamika, zwroty akcji wbijają nas w fotel kolejny raz. Wielkie brawa dla Pani Miszczuk, która wkręciła nas w swój świat pełen osobliwego humoru. O takich książkach trudno zapomnieć. Polecam.

    Kilarth

    OdpowiedzUsuń
  128. „Miasto Cieni” – Ransom Riggs

    To już druga część przygód Jacoba, którą napisał genialni Ransom Riggs. Po raz kolejny wkraczamy w świat osobliwości, strachu, zdjęć i pętli czasowych.

    Rok 1940 jest niezwykle ważny dla Pani Peregrine i jej młodych osobliwców. Jednak kiedy ona znika, wszystko zaczyna się walić. Jacob i jego przyjaciele zmuszeni są do ucieczki i wyjechania z wyspy aż do Londynu.

    Nie tylko zwierzęta mogą być osobliwe. Nie tylko jedna pętla czasowa istnieje. Nie tylko szczęście i powodzenie nam ukazano.

    Jacob musi dorosnąć i pomóc swoim przyjaciołom, a oni jemu…

    Ransom Riggs potrafi i lubi trzymać nas w napięciu oraz sprawiać, że boimy się przewrócić kolejną stronę.
    Cudowna.

    Kilarth

    OdpowiedzUsuń
  129. "Piąta fala" - Rick Yancey

    Książka Ricka Yancey'a to dobra mieszanka thilleru i science-fiction. Życie głównej bohaterki Cassie zmienia się diametralnie z dnia na dzień, kiedy to nieznane formy życia realizują skuteczny plan inwazji na Ziemię. Utrata większości rodziny i uprowadzenie brata nie zdołały jej jednak pokonać.
    Jesteśmy świadkami niezłomnego ducha walki i wytrwałości w dążeniu do celu Cassie. Zapewne wiele czytelników z zapartym tchem śledziło poczynania bohaterki. Wątkiem miłosnym jest intrygująca miłość, pomiędzy tajemniczym Evanem, a Cassie. Próżno szukać podobnie wciągającej fabuły w innych książkach.
    Dużym walorem danej powieści jest szybka i wartka akcja, wprost nie do przewidzenia. W przypadku tej książki potwierdzają się stare i mądre słowa: "Nadzieja to najgroźniejsza broń".
    ~ pegasister44
    Gimnazjum nr. 13 w Sosnowcu



    OdpowiedzUsuń
  130. Arthur Charles Clarke "2001. Odyseja kosmiczna"

    Człowiek od zawsze chciał być władcą. Władcą absolutnie wszystkiego. Co jednak, gdy okaże się, że ktoś zdołał go wyprzedzić? Że we wszechświecie nie jest sam...?
    Na Księżycu odnaleziono tajemniczy monolit. Ma perfekcyjnie gładką powierzchnię, jego wymiary idealnie zachowują proporcję 1:4:9. Na dodatek emituje dziwne promieniowanie elektromagnetyczne. Wykluczone jest, by było to dzieło natury.
    Dwa lata później pięciu kosmonautów wyrusza w podróż w stronę Saturna, w ślad za sygnałem, który wysłał monolit. Nie wszystko idzie jednak po ich myśli - komputer pokładowy zyskuje świadomość i rozpoczyna bunt...

    Chociaż przyszłość przedstawiona w książce jest już przeszłością, spotkania z cywilizacjami pozaziemskimi jeszcze na długo pozostaną tylko w strefie marzeń i domysłów.

    "Odyseja kosmiczna" to absolutna klasyka gatunku. I chyba nie ma innego powodu, dla którego po nią sięgnęłam. Mówiąc szczerze, zawiodłam się na niej. Bardziej przerażający od samej fabuły okazał się być chyba styl, w którym książka została napisana.

    //Andeś

    OdpowiedzUsuń
  131. „Paranoja” – Joseph Finder

    Adam Cassidy to młody pracownik, który pracuje w Wyatt Telecommunications. Nieszczęśliwie przyłapano go na tym, że opłacił dość bogatą imprezę pożegnalną, którą zorganizowano dla odchodzącego kolegi. Pięćdziesiąt lat więzienia? Milion dolarów grzywny?

    Nicholas Wyatt daje mu propozycję. Zostań szpiegiem u Trion Systems, a twój występek zostanie usprawiedliwiony. Adam nie ma wyjścia, więc godzi się. Teraz prowadzi życie dokładnie tak, jak sobie wymarzył.

    Czym jest tajny projekt AURORA? Dlaczego tak bardzo zależy na nim Wyatt Telecommunications? To paranoja, czy to dzieje się naprawdę? Czy ta sytuacja ma jakiekolwiek dobre wyjście? Adam coraz bardziej zmaga się z wyrzutami sumienia wobec swojego nowego szefa, który w przeciwieństwie do Nicholasa traktuje go należycie…

    Paranoja trzyma w napięciu, choć nie jest dla wszystkich. Lekko zawiła, delikatnie niezrozumiała, ale nadal świetna.

    Kilarth

    OdpowiedzUsuń
  132. 'Nerve' Jeanne Ryan

    Gra jak 'prawda, czy wyzwanie', tylko bez prawdy. Nie będzie łatwo, ale nagrody są interesujące.
    Vee jest zwykłą dziewczyną, makijażystką i pracownicą w sklepie z ubraniami. Jednak nastaje dzień, w którym ma dość nazywania ją 'małą Vee'. Podejmuje się wyzwania i wybiera takie, które wydaje jej się najbezpieczniejsze, niestety jest tylko pozornie proste. Poza tym, zaczyna lawinę trudniejszych, które przerażają i chwilami nawet zniesmaczają...
    Najpierw obejrzałam film, a później zabrałam się za książkę. To był dobry wybór. Nie jestem pewna, czy w przeciwnym wypadku bym nie stchórzyła. Książka jest przerażająca. O ile film łagodnie podchodzi do tematu gry, o tyle autorka chciała nas przerazić tak, abyśmy na zawsze to zapamiętali. Z jednej strony to dobrze, bo prawdziwi fani thrillerów będą zadowoleni… Ale ja wymiękałam. To było mocne, bardzo mocne. Jedynie Ian mnie trzymał, bo relacja pomiędzy dwójką bohaterów rozkręcała się ciekawie, inaczej bym chyba nie dała rady.

    ~ Tysiąc Żyć Czytelnika

    OdpowiedzUsuń
  133. Victoria Scott "Ogień i woda"

    „Ogień i woda” Victorii Scott to niesamowita książka. Skradła ona moje serce już na pierwszej stronie. Główną bohaterką tej historii jest Tella Holloway, która po to, by zdobyć lekarstwo dla chorego brata bierze udział w Piekielnym Wyścigu. Wszyscy uczestnicy tej śmiertelnej rozgrywki są tajemniczy, nieprzewidywalni i niebezpieczni, ponieważ ludzie, którzy walczą w imię miłości są skłonni zrobić wszystko. Powieść „Ogień i woda” jest książką wartą uwagi, gdyż posiada szybkie tempo akcji i lekko się ją czyta. Jednocześnie poruszane w niej tematy są poważne i nieraz dotyczą bardzo brutalnych zachowań pojawiających się pomiędzy uczestnikami wyścigu. Powieść tę polecam osobom o stalowych nerwach oraz tym, którzy nie boją się czytać o ciężkiej i nieuczciwej rywalizacji, a w literaturze doceniają sarkastyczne poczucie humoru.

    Kasienia888

    OdpowiedzUsuń
  134. "Jutro" John Marsden

    "Organizowałyśmy uroczyste podwieczorki, życie towarzyskie naszych lalek, bawiłyśmy się w szkołę [...]. Pewnego dnia przestałyśmy się bawić. Przez parę miesięcy obywałyśmy się bez naszych ulubionych zabaw, a potem, na początku wakacji, wyjęłam lalki i próbowałam zacząć od nowa. Okazało się to niemożliwe. Czar prysł. [...] Dorosłyśmy. [...]”

    Ellie i Corrie myślały, że dorastając przestały być niewinne. Ale los bywa przewrotny.

    „Nadal byłyśmy niewinne. Aż do wczoraj. Nie wierzyłyśmy w Świętego Mikołaja, ale miałyśmy inne złudzenia. [...] Wierzyłyśmy, że jesteśmy bezpieczne. [...]”

    No właśnie. Myślały, że są bezpieczne. Ale tak nie było. W czasie, gdy wyjechały wraz z przyjaciółmi na wycieczkę, rozpoczęła się wojna. W kilka chwil musieli nauczyć się zasad wojskowych. Pod naciskiem sytuacji zaczęli myśleć szybciej i bardziej racjonalnie, łączyć fakty oraz planować strategie. Ale przede wszystkim musieli zachować zimną krew. Bez względu na wszystko... Bez względu na strach. Bez względu na cierpienie. Bez względu na straty. Wczoraj – zwykli nastolatkowie, dzisiaj – młodzi żołnierze.


    Ewa Śrutek

    OdpowiedzUsuń
  135. ,,Mroczne umysły" Alexandra Bracken

    Książka ,,Mroczne umysły" opowiada o nastolatkach posiadających nadzwyczajne zdolności. Niebezpieczne dzieci zamykane są w obozach, gdzie prowadzą monotonne życie kontrolowani przez dorosłych. Główna bohaterka Ruby jest jedną z Pomarańczowych - grupy, która posiada szczególnie niebezpieczne umiejętności. Musi ona stawić czoła wielu przeciwnościom. Od początku zyskała moją sympatię - mimo że otaczający ją ludzie byli nieuczciwi i źli, ona nie robiła niczego wbrew sobie. Świat wykreowany przez autorkę jest ponury i ukazany w szarych barwach, jednak pomimo tego książkę czyta się z przyjemnością, w napięciu czekając na rozwój wypadków.

    Weronika Mazurkiewicz

    OdpowiedzUsuń
  136. Patrick Carman
    Dolina Szkieletów
    „Dolina Szkieletów” to książka, w której czytelnik nie wie co znajdzie się na następnej kartce. Strach towarzyszy nam już od pierwszej strony, a potęguje go zapis w formie dziennika prowadzonego przez piętnastolatka – Ryana. W pozycji możemy znaleźć kody do filmików ,nagrywanych i umieszczanych w sieci przez jego przyjaciółkę Sarah, które w ciekawy sposób uzupełniają historię. Od lektury nie da się oderwać aż do samego końca. Autorowi świetnie udało się stworzyć naprawdę dobrą „ książkę z dreszczykiem”.

    OdpowiedzUsuń
  137. Patrick Carman
    Duch w machinie
    „Duch w machinie” to książka, którą pochłonęłam tak samo szybko jak poprzednią cześć z serii „Dolina Szkieletów” . Ktoś żywy lub martwy próbuje powstrzymać Ryana i Sarah przed odkryciem upiornej przeszłości Doliny Szkieletów. Jednak elementy strasznej układanki zaczynają powoli układać się w całość, a przyjaciele nie czują się już bezpiecznie nawet we własnych domach. Również dowiadujemy się więcej o postaciach pobocznych, które są powiązane ze sprawą. Do tej pozycji także zostały przygotowane dodające klimatu historii filmiki. Nie mogę doczekać się, kiedy poznam dalsze losy bohaterów.

    OdpowiedzUsuń
  138. Stephen King
    Miasteczko Salem
    Podczas czytania powieści napisanych przez Kinga nie da się nie czuć narastającego z każdą kolejną stroną strachu. „Miasteczko Salem” przenosi nad do amerykańskiego miasteczka, gdzie zaczynają się dziać niepojęte rzeczy. Jedna śmierć pociąga za sobą drugą i tak po kolei w dziwnych i przerażających sytuacjach giną bądź umierają dzieci oraz dorośli. Autor naprawdę mnie zaskoczył, gdyż spodziewałam się raczej historii o czarownicach, bądź czymś związanym z diabłem, ponieważ z tym kojarzy mi się Salem. Po lekturze zdecydowanie pojawiła się we mnie chęć jak najszybszego sięgnięcia po kolejne książki Stephena Kinga.

    OdpowiedzUsuń
  139. Stephen King
    Dziewczyna, która kochała Toma Gordona
    Kupiłam tą książkę już dość dawno, jednak długo nie mogłam przemóc się do jej przeczytania. Jednak grudniowe hasło „książka z dreszczykiem” skłoniło mnie do sięgnięcia po „Dziewczynę, która kochała Toma Gordona”. Miałam do niej dość duże oczekiwania, które wynikały ze świetnego poziomu , jaki reprezentują inne powieści Kinga. Jednak nie zawiodłam się, a pozycja była świetna! Opowiada o Trishy, której opętana manią wycieczek matka zabiera ją oraz jej brata do parku narodowego w masywie Gór Białych. Podczas kłótni z chłopcem kobieta nie zauważa, że dziewięciolatka zbacza z trasy i gubi się w lesie. Z weekendowego spaceru robi się kilkudniowa, samotna wędrówka przez las, podczas której dziewczynka musi racjonować sobie żywność, a jedynym pocieszeniem dla niej jest słuchanie

    OdpowiedzUsuń
  140. Lissa Price "Starter"

    Świat po wojnie bakteriologicznej. Przeżyli ją tylko nastolatkowie, zwani Starterami, oraz ludzie po sześćdziesiątym roku życia - Enderzy. Ci pierwsi borykają się z wieloma problemami, podczas gdy drudzy cieszą władzą i bogactwem. Dzięki firmie Prime Destinations możliwe stało się przeżycie ponownej młodości. Młodym wszczepia się specjalny czip, by następnie wypożyczyć ich ciało starcom, gotowym zapłacić sporą sumkę pieniędzy.

    Szesnastoletniej Callie los nie szczędzi przykrości - w wyniku wojny straciła rodziców, jej młodszy brat poważnie zachorował. Za schronienie służy im opuszczony blok w podejrzanej dzielnicy, a cały majątek stanowią śpiwory, holopad ze zdjęciami, mechaniczna zabawka i paralizator. Każdy dzień to walka o przetrwanie, zdobycie posiłku graniczy z cudem. Kiedy na skutek chytrego manewru zostają pozbawieni dachu nad głową, Callie nie ma wyboru: wbrew sobie zgłasza się do Prime Destinations. Zostaje dawczynią ciała, jednak nie wszystko przebiega tak, jak powinno - jej chip ulega awarii i Enderka zostaje uwięziona w jej ciele...

    //Andeś

    OdpowiedzUsuń
  141. Stephen King
    Dziewczyna, która kochała Toma Gordona
    Kupiłam tą książkę już dość dawno, jednak długo nie mogłam przemóc się do jej przeczytania. Jednak grudniowe hasło „książka z dreszczykiem” skłoniło mnie do sięgnięcia po „Dziewczynę, która kochała Toma Gordona”. Miałam do niej dość duże oczekiwania, które wynikały ze świetnego poziomu , jaki reprezentują inne powieści Kinga. Jednak nie zawiodłam się, a pozycja była świetna! Opowiada o Trishy, której opętana manią wycieczek matka zabiera ją oraz jej brata do parku narodowego w masywie Gór Białych. Podczas kłótni z chłopcem kobieta nie zauważa, że dziewięciolatka zbacza z trasy i gubi się w lesie. Z weekendowego spaceru robi się kilkudniowa, samotna wędrówka przez las, podczas której dziewczynka musi racjonować sobie żywność, a jedynym pocieszeniem dla niej jest słuchanie transmisji z meczów bejsbolowych z udziałem Toma Gordona, miotacza Red Soxów , w którym się podkochuje.

    OdpowiedzUsuń
  142. J.K.Rowling
    Harry Potter i Insygnia śmierci

    Ostatnia część serii, którą znają wszyscy – Harry’ego Pottera. Poznajemy finał historii, która ma tak wielu fanów na całym świecie. Ma miejsce wiele mrożących krew w żyłach zdarzeń, a tytułowy bohater ma za zadanie raz na zawsze uwolnić świat czarodziejów od Voldemorta. Jednak nie jest to takie łatwe jak by się wydawało. Co prawda czytałam tą książkę nie po raz pierwszy, jednak i tak wzbudziła we mnie dreszczyk emocji. Mimo iż pozycja ta jest dość obszerna, skończyłam ją naprawdę bardzo szybko i jestem nią zachwycona.

    OdpowiedzUsuń
  143. J.K.Rowling, Jack Thorne, John Tiffany
    Harry Potter i Przeklęte dziecko
    “Harry Potter i Przeklęte dziecko” to kolejna powieść mająca miejsce w świecie czarodziejów. Różni się od poprzednich części sagi – jest napisana w formie scenariusza. Tym razem głównymi bohaterami są syn Harry’ego – Albus oraz syn Draco – Scorpius. Chłopcy przyjaźnią się, mimo wzajemnej niechęci swoich ojców. Postanawiają zmienić bieg czasu i uratować zmarłego w Turnieju Trójmagicznym Cedrika Diggory’ego. Diametralnie zmieniają przy tym rzeczywistość, która z każdą kolejną próbą podróży w czasie robi się coraz gorsza. Przekonują się także, że nie wszystkim mogą ufać.

    OdpowiedzUsuń
  144. Raymond Benson
    Dying Light Aleja koszmarów
    Mel Wyatt przyjechała na Światowe Igrzyska Lekkoatletyczne miesiąc wcześniej, spełniając swój egzotyczny sen o podróży. Nie jest jednak świadoma, jak szybko zmieni się on w jej najgorszy koszmar. Pojawia się dziwna zaraza, widać wszechobecne ślady ugryzień a ludzie spokojni dotąd ludzie stają się mordercami. Rodzice dziewczyny nie żyją, a o losie swojego brata nie ma bladego pojęcia. Musi zdobyć leki, w poszukiwaniu których ma na zadanie pokonać Koszmarną Aleję, po brzegi przepełnioną żądnymi krwi zarażonymi. „Dying Light Aleja Koszmarów” to książka świetnie trzymająca w napięciu i momentami naprawdę straszna.

    OdpowiedzUsuń
  145. Rick Riordan
    Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna
    Rick Riordan to jeden z moich ulubionych autorów. Uwielbiam jego książki, a seria „Percy Jackson i bogowie olimpijscy” jest naprawdę dobra. Percy jak dotąd wiedzie całkiem ‘’normalne’’ życie. Jest dyslektykiem i ma ADHD, a w żadnej szkole nie zagrzał miejsca dłużej niż na rok. Na wycieczce klasowej zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Matematyczka – Pani Dodds- zmienia się w przerażającą erynię i próbuje go zabić. Jego nauczyciel rzuca mu długopis, który po odetkaniu staje się mieczem. Jakby tego było mało, gdy jedzie z mamą do domku nad morzem musi walczyć z mrożącym krew w żyłach Minotaurem i trafia do obozu herosów. Dowiaduje się tam, kim jest naprawdę. Ponadto musi wyruszyć na niebezpieczną misję, razem ze swoimi przyjaciółmi .

    OdpowiedzUsuń
  146. Rick Riordan
    Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Morze potworów
    Kolejny tom przygód syna Posejdona naprawdę mi się podobał. Jest przepełniony akcją i niebezpiecznymi przygodami. Tym razem Percy dowiaduje się że ma brata, który nie jest człowiekiem, a także wyrusza, aby uratować swojego przyjaciela – satyra Grovera. Wymyka się przy tym z obozu herosów, bo misja nie należy do niego, tylko do Clarisse, córki Aresa, z którą toczy wojnę. Po bardzo trudnej do przebycia drodze trafiają na wyspę cyklopa. Muszą ujść z życiem oraz wydostać kozłonoga z opresji, co okazuje się strasznie trudne

    OdpowiedzUsuń
  147. Rick Riordan
    Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Klątwa tytana
    Trzecia książka o Percym była według mnie świetna. Syn Władcy mórz i oceanów dostaje od swojego przyjaciela Grovera wiadomość. Natychmiast przygotowuje się do walki. Okazuje się, że satyr odnalazł dwójkę herosów nieznanego pochodzenia. Król Tytanów Kronos uknuł naprawdę podstępny plan. Jakby tego było mało przebudził się potężny potwór zdolny zniszczyć Olimp. Jedyna bogini, która jest w stanie go wytropić zaginęła. A to wszystko spoczęło na ramionach chłopca, jego przyjaciół oraz łowczyń Artemidy . Po drodze muszą się zmierzyć z mrożąca krew w żyłach klątwą tytana.

    OdpowiedzUsuń
  148. ,,Czarownica z Dark Falls" - Giovanni Del Ponte

    Drugi, znacznie lepszy tom z cyklu ,,Niewidzialni''. W książce opisane są przygody trójki przyjaciół, w czasie przerwy wiosennej. Gdy Douglas i Peter dowiadują się, że Crystal zaginęła, postanawiają odszukać przyjaciółkę. Po pewnym czasie chłopcy odkrywają że ich poszukiwania mają związek ze starą legendą o czarownicy... Ludzie z miasta, którzy powiązani są z tą historią, giną w niewyjaśnionych okolicznościach. Książka zdecydowanie trzyma w napięciu, a każdy rozdział zachęca do przeczytania kolejnego. Myślę, że autor zdecydowanie lepiej poradził sobie w pianiu tej części i jest ona miłą niespodzianką po przeczytaniu poprzedniego tomu.

    Wiktoria

    OdpowiedzUsuń
  149. Charlaine Harris "Lodowaty grób"
    "Lodowaty grób" niesamowita opowieść, która od samego
    początku potrafi zaciekawić czytelnika aż do poznania dalszej jej
    części. Książka z dreszczykiem, opowiadająca historię głównej
    bohaterki, którą w wieku piętnastu lat poraził piorun, dając jej dar
    odnajdywania zwłok i porozumiewania się z umarłymi. Nie brakuje w tej
    powieści strachu, tego dobrze znanego nam dreszczyku emocji. Po każdej
    stronie nie można sobie przestać zadawać pytanie: co będzie dalej?.
    Harper ( główna bohaterka), dostając jedno z najważniejszych zleceń w
    życiu, zostaje poproszona o znalezienie zwłok z masowego zabójstwa.
    Ciała i sposób, w jakim zostali zabici udaje jej się odnaleźć dosyć
    szybko. Jednak to tylko początek jej niezbyt przyjemnej przygody, w
    której pomaga jej niby-brat Tolliver.
    Fiołek

    OdpowiedzUsuń
  150. Agatha Christie „Dwanaście prac Herkulesa”

    Kradzieże. Porwania. Zbrodnie. Okrutna prawda. Ból. Niedowierzanie. Strach. Spryt i błędy. Psychologiczna rozgrywka. Dreszczyk.

    Herkules Poirot ostatecznie decyduje się rozstać z karierą osławionego detektywa. Nie byłby jednak sobą bez efektownego pożegnania. Podczas przypadkowej rozmowy wpada mu do głowy genialny pomysł, który od razu postanawia wprowadzić w życie. Prace mitycznego Herkulesa okazują się tym, czego szukał. Dwanaście skomplikowanych zagadek, z którymi postanawia się zmierzyć, to zbrodnie uknute przez szczególnie przebiegłych przestępców. Czy współczesny Herkules podoła wyzwaniu i osiągnie zamierzony cel? Czy na wzór słynnego herosa ukończy zadanie z powodzeniem i tym samym zasłuży na wieczną chwałę?

    Anna Krzemień

    OdpowiedzUsuń
  151. „Błękitna godzina” Alyson Nöel

    Czytając jakąkolwiek bajkę, możemy zaobserwować, że dwoje zakochanych ludzi pod koniec historii „żyje długo i szczęśliwie”. Ale w „Błękitnej godzinie” niestety tak nie jest.

    W momencie, gdy życie Ever już prawie się ułożyło, nagle coś idzie nie tak. Zjawia się Roman i „wywraca całe życie Ever do góry nogami”: ukochany dziewczyny – Damen – nagle znika, a gdy się pojawia – nie jest sobą i staje się śmiertelny, o czym świadczy m.in. starzenie się, a jej koledzy i przyjaciele bez powodu odwracają się od niej. Dziewczyna pod presją cofa się w czasie, co jej jednak nic nie daje. Wraca do teraźniejszości, gdzie czeka ją podjęcie decyzji. Komu zaufać? Złemu Romanowi, który miał trudną przeszłość i być może się zmienił czy tajemniczej dwunastolatce, której przeszłości nie zna? Niestety Ever pod wpływem stresu wybiera Romana – ratuje Damena, ale – jak się później okazuje – odbiera sobie i Damenowi możliwość bycia razem – gdy połączą swoje DNA, Damen zginie.


    Ewa Śrutek

    OdpowiedzUsuń
  152. Szczęśliwego Nowego Roku 2017 wszystkim administratorom bloga oraz biorącym udział w konkursie

    życzy:

    Ewa z rodziną :)

    OdpowiedzUsuń
  153. Jest taki dzień kiedy w twoje ręce trafi, a może wpadnie, coś pozornie przypominającego książkę. Otwierasz i zaczynasz czytać i czytać i czytać… A litery zamieniające się w wyrazy, potem w zdanie, powoli zaczynają cię niepokoić, zastanawiasz się czy to dziwne mrowienie na twojej skórze to tylko dreszcze, a może coś więcej. Lektura zaczyna cię pochłaniać, zanurzasz się w nią niczym w głębię nieprzebranego oceanu i kiedy w pewnym momencie pojawia się w niej coś niespodziewanego, ty z krzykiem ją opuszczasz i chcesz o niej zapomnieć, ale nie potrafisz. „Zew Cthulhu”, Howard Phillips Lovecrafta nie czyta się z opanowaniem. Polecam.
    Surykatka

    OdpowiedzUsuń
  154. Charlaine Harris "Lodowaty grób"
    "Lodowaty grób" niesamowita opowieść, która od samego
    początku potrafi zaciekawić czytelnika aż do poznania dalszej jej
    części. Książka z dreszczykiem, opowiadająca historię głównej
    bohaterki, którą w wieku piętnastu lat poraził piorun, dając jej dar
    odnajdywania zwłok i porozumiewania się z umarłymi. Nie brakuje w tej
    powieści strachu, tego dobrze znanego nam dreszczyku emocji. Po każdej
    stronie nie można sobie przestać zadawać pytanie: co będzie dalej?.
    Harper ( główna bohaterka), dostając jedno z najważniejszych zleceń w
    życiu, zostaje poproszona o znalezienie zwłok z masowego zabójstwa.
    Ciała i sposób, w jakim zostali zabici udaje jej się odnaleźć dosyć
    szybko. Jednak to tylko początek jej niezbyt przyjemnej przygody, w
    której pomaga jej niby-brat Tolliver.
    Fiołek

    OdpowiedzUsuń
  155. Książka Jamesa Dawsona "Wypowiedz jej imię" jest świętną powieścią dla osob, które lubią się bać. Opowiada ona historię uczennic ze szkoły Pipers Hall, które w halloween postanowiły w łazience wywołać ducha Krwawej Mary.
    Mimo, iż jest to książka o szkole z internatem dla dziewcząt, nie mogło zabraknąć w niej płci przeciwnej, która także uczestniczyła w wywoływaniu, które zakończyło się powodzeniem...
    Książka z każdą stroną robi coraz większe napięcie i aż chce sie więcej. Mimo, że bałam się podczas czytania to wiem, że w przyszłości do niej powrócę, aby jeszcze raz to przeżyć.
    JestemAndzia

    OdpowiedzUsuń
  156. "Dziewczyna z pociągu"Paula Hawkins
    Na początku nie byłam przekonana do tej książki lecz gdy tylko zaczełam ją czytać wszystko się zmnieniło.Rachel jeździ codziennie tym samym pociągiem,mija te same miejsca.
    Z pozoru obce ale jednak jej bardzo bliskie. Dziewczyn ma przeszłoś problemy z alkoholem i nie bardzo wie co ze soba zrobic nie wie co sie z nia dzieje.
    Lecz pewnego dnai widzi cos czego nie poeinna widziecz i robi cos czego nie powinna robic...
    Genialnie napisana trzymajaca w napieciu do ostayniej kartki
    Polecam !
    Evilqueen

    OdpowiedzUsuń
  157. Graham Masterton „Okruchy strachu”

    Słowem wstępu chciałem zaznaczyć, iż książka zawiera dużo fragmentów seksu i brutalności, dlatego powinna być czytana przez osoby dojrzalsze. Sama książka to zbiór czternastu opowiadań takich jak na przykład „Bohaterka”, ”Żwawy Jack”, „Indyk na zimno” czy „Syn Bestii”. Każde z czternastu opowiadań różni się od siebie dla przykładu „Głęboka wpadka” jest opowiadaniem krótkim i uświadamia nas, iż nawet zwykła kałuża wody może być niebezpieczna, zaś „Przyjaciel w potrzebie” opowiada nam dłużą (Choć nadal dość krótkim) historie Jacka Scotta. Z pośród czternastu opowiadań najbardziej spodobała mi się te zatytułowane „Prasa”. Było one krótką historią i opowiadała nam o nielubianym pisarzu Padraic Rossa a raczej o wydarzeniach, które miały miejsce po jego śmierci. Opowiadanie spodobało mi się z powodu tego, iż mimo brutalnego elementu posiadało ironiczny akcent na koniec, a także dlatego, że było ostanie gdyż nie ukrywam, że ta książka jako całość nie przypadła mi do gustu.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zapomniałem się podpisać. Moja nazwa to MasterJo45d

      Usuń
  158. ,,Więzień labiryntu''
    Jest to bez wątpienia książka z dreszczykiem, nawet w znaczeniu dosłownym. Jedną z wielu tajemnic, z którymi już od kilku lat zmaga się grupa chłopców uwięzionych w Labiryncie, jest właśnie DRESZCZ, czyli Departament Rozwoju Eksperymentu. Strefa Zamknięta: Czas Zagłady. To jeden z wielu niewyjaśnionych skrótów, tajemniczych wydarzeń, monstrualnych kreatur z którymi muszą zmierzyć się Streferzy, jak też siebie nazywają. Książka na pewno pełna emocji, strachu, grozy, dreszczyku właśnie, ale też czasami śmieszna (oczywiście tylko dla wielbicieli czarnego humoru), jednak na pewno nie jest wesoła.
    Zanka

    OdpowiedzUsuń
  159. Kamil bąk31 grudnia 2016 13:02
    Stephen King "Czarna bezgwiezdna noc"
    To kolejna świetna książka amerykańskiego pisarza grozy która jest równie wyjątkowa jak cała reszta. Tym razem autor ukazuje nam cztery różne historie które mają jedną wspólną cechę a mianowicie okrutność człowieka względem drugiej osoby. Tematyka tych historii w połączeniu ze słownictwem Stephena Kinga tworzy niezwykły klimat który naprawdę może wywołać u człowieka dreszcz. Ciekawostką jest to, że na podstawie jednej z historii a dokładnie "Dobrego małżeństwa" która jest moim faworytem w 2014 roku nakręcono film, który polecam zarówno jak i książkę.
    całmil

    OdpowiedzUsuń
  160. Anonimowy31 grudnia 2016 23:16
    Sara Shepard "Słodkie kłamstewka"

    "Trzy osoby mogą dochować tajemnicy, jeśli dwie z nich nie żyją" - Benjamin Franklin

    Rosewood to normalne , spokojne miasteczko. Alison, Aria, Spencer, Hannah i Emily to zwykła grupka nastoletnich dziewczyn. Do czasu. Wszystko zmienia się, gdy Alison - niepisana przywódczyni paczki - zostaje zamordowana. Licealistki zaczynają dostawać pogróżki od nieznanej osoby podpisującej się tylko jedną literą - A. Grozi ona, że wyjawi ich wszystkie sekrety. Przyjaciółki muszą zjednoczyć się, by odkryć, kto stoi za anonimowymi sms-ami i listami.
    Seria "Słodkie Kłamstewka" to młodzieżowe książki, napisane prostym językiem. Wypełnione są nastoletnimi problemami, połączonymi z intrygami, kłamstwami, przestępstwami. Pomimo tego, że w niektórych momentach książka może stawać się nudna, to do czytania napędzają nas pytania, na które nie znamy odpowiedzi, a w szczególności to najważniejsze: kto jest A?

    wikmar

    OdpowiedzUsuń
  161. Anonimowy2 stycznia 2017 12:50
    Cudowny zapach świeżego druku, twardość okładki i chłodny oddech mrożącej krew w żyłach opowieści wywiedzionej spod ręki Camilli Läckberg. Wybitna autorka w mistrzowski sposób delikatnie okuła lodem historię morderstwa, w sprawie którego dochodzenie wyciąga na światło dzienne zasnute smugą milczenia tajemnice skrywane od lat, zmuszając rodzinę do wychylenia przepełnionej czary goryczy, by wydobyć całą zawartość, aż po ostatnią kroplę. Czyż nie jest to rzeczą niesamowitą, iż książka, więc z pozoru jedynie plik zadrukowanych kartek, może wzbudzić w człowieku strach czy nawet przerażenie? Opowieść łączy i dzieli bohaterów łańcuchem kłamstw spowitych gęstą mgłą niewyjaśnionej przeszłości. Spokojna, wiodąca ustatkowane życie, pozornie szczęśliwa Alexandra Wijkner popełnia samobójstwo we własnym domu na zacisznym terenie miasta Fjällbacka. Brakujące elementy układanki nie dają spokoju Patrickowi, który wraz z pisarką i przyjaciółką ofiary z czasów dzieciństwa Ericką Falck, postanawia rozkuć kajdany milczącej przeszłości, by z jej wnętrza wydobyć najczarniejszą prawdę.
    KROPKA

    OdpowiedzUsuń
  162. 32 year-old Administrative Assistant IV Thomasina Hanna, hailing from Fort Saskatchewan enjoys watching movies like Eve of Destruction and Sketching. Took a trip to Kenya Lake System in the Great Rift Valley and drives a Contour. strona tutaj

    OdpowiedzUsuń
  163. 49 yr old Statistician IV Valery Rixon, hailing from Campbell River enjoys watching movies like Blood River and Genealogy. Took a trip to Major Town Houses of the Architect Victor Horta (Brussels) and drives a Bentley Litre Supercharged Le Mans. strona

    OdpowiedzUsuń