środa, 4 listopada 2015

Uwaga! Uwaga!

Przypominamy o regulaminowym ograniczeniu liczby wyrazów: wpis nie może zawierać mniej niż 70 i więcej niż 150 wyrazów!

Wiemy, wiemy, że to trudne:)

8 komentarzy:

 1. Paweł Bagiński15 listopada 2015 14:12

  Czy tytuł książki napisany nad recenzją/opinią wlicza się do puli słów między 70-150?

  OdpowiedzUsuń
 2. Po zamieszczeniu pracy nie możemy już wprowadzić poprawek w pisowni, prawda?

  OdpowiedzUsuń
 3. Po zamieszczeniu pracy nie możemy już wprowadzić poprawek w pisowni, prawda?

  OdpowiedzUsuń
 4. Osoby, które się logują mogą usunąć cały wpis i dodać na nowo już poprawiony. Przy wpisach anonimowych można na początku napisać, że tekst jest poprawiony i ponownie opublikować - oceniany będzie wpis po poprawkach:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Blondyna.
  Rowling J. K.: "Harry Potter i kamień filozoficzny".
  Hejka! To fantastyczna książka. Dzięki niej zapomniałam o swoich smutkach. Opowiada o sierocie, Harrym Potterze, który stracił rodziców jako niemowlak. Zostali oni zabici przez Czarnego Pana (Voldemorta). Wychowywał się u swojej ciotki, gdzie codzienność urozmaicał mu jeszcze wuj oraz ich syn Dudley. 11 lat upokorzeń i nędzy przerywa list z Hogwartu, szkoły magii i czarodziejstwa. Tu zaczyna się jego prawdziwe życie, przygoda goni przygodę. Wreszcie poznaje przyjaciół na dobre i złe. Wszystkowiedząca Hermiona nieraz ratuje go z opresji, rudowłosy Ron pomaga przetrwać trudne chwile. Żeby nie było tak słodko, nęka go też wróg, zarozumiały bogaty Malfoj. Emocje związane z przydziałem do domów dla adeptów magii czy mecz qudditch'a były dla mnie bezcenne. Niby fantasy, ale jakie...

  OdpowiedzUsuń
 6. Recenzja książki Nicholasa Sparksa pt. ,,Ostatnia piosenka''
  Jedyną i niepowtarzalną książką, która wywołała we mnie wiele pozytywnych emocji, jest powieść Nicholasa Sparksa pt. ,,Ostatnia piosenka''. Już sam tytuł pozwala czytelnikowi na zadanie sobie wielu pytań, co w tym dziele może być takiego wyjątkowego.
  Książka opowiada o losach siedemnastoletniej Ronnie Miller, którą życie doświadczyło jeszcze w okresie dzieciństwa. Jej bunt i ciągłe sprzeciwianie się decyzjom matki było związane z rozwodem rodziców, którzy dla Ronnie mieli być wzorem, a nie wrogami. Wszytko się skomplikowało, gdy dziewczyna wraz z bratem musiała wyjechać do ojca, mieszkającego w domku tuż przy morzu. Ona nie była z tego powodu zadowolona i nie spodziewała się, że spotka tam Willa, dzięki któremu na nowo nauczy się, czym jest miłość i zaufanie.
  Książka porusza tematy rozłąki, tęsknoty, cierpienia, a przede wszystkim miłości, która może wszystko przezwyciężyć, jeśli się tego chce. Polecam ją wszystkim osobom młodym, które nie potrafią odnaleźć się wśród problemów oraz lubią powieści romantyczne.

  OdpowiedzUsuń
 7. Prosimy o przeniesienie wpisów na Stronę główną, pod post "Hasło na listopad" opublikowane 3 listopada:)

  OdpowiedzUsuń