Alexis Moore

Kiera Cass - "Korona"

To już piąta i (chyba) ostatnia książka z serii "Selekcja". W pałacu zostało tylko sześciu kandydatów, czyli tzw. Elita. Eliminacje księżniczki Eadlyn zmierzają ku końcowi, jednak następczyni tronu nadal nie jest pewna swoich uczuć oraz tego, czy w ogóle chciałaby zakończyć Eliminacje "sukcesem". Wspaniałym elementem opowieści jest to, że każdy z chłopaków ma jakąś wspaniałą cechę: Fox jest artystą, Hale obiecał robić coś dla Eadlyn każdego dnia, Ean chce być jak najlepszy dla księżniczki, Kile chce pomagać ludziom, a Hanri chce zrobić wszystko, by dziewczyna go pokochała. W końcu wybiera przyszłego męża... jednak nikt nie spodziewałby się, że właśnie jego wybuierze!
Ostatnia część jest pełna uczuć głównie tych dobrych. Niestety nie wywiera podobnych uczuć u czytelnika. Osobiście mam wrażenie, że autorce w pewnym momencie przestało chcieć się pisać i zakończyła opowieść "na odwal się", mimo tego że faktycznie jest ono zaskakujące. Gdyby nie ciekawość zapewne nie skończyłabym czytać tej książki.
~ Alexis Moore

2. Aleksandra Jucha8 grudnia 2016 14:55

"Cień Wiatru" Carlos Ruiz Zafon
    XX-wieczna Barcelona, zupełnie inna niż obecna – mroczna, tajemnicza, pełna intryg i historii nie do końca zwykłych ludzi. Jedną z takich osób jest Julian Carax – autor niezwykłej książki Cień Wiatru, a także Daniel Sempre, który w wieku dziesięciu lat natknął się na jego książkę w tajemniczym miejscu zwanym Cmentarzem Zapomnianych Książek. Po kilkunastu latach Daniel postanawia rozwiązać zagadkę Caraxa, jednak będzie to o wiele trudniejsze i niebezpieczniejsze niż mu się wydaje.
     "Cień Wiatru" Zafona to jak najbardziej opowieść z dreszczykiem. Przygody Daniela związane ze sprawą sprzed kilkudziesięciu lat są zarówno zaskakujące jak i mrożące krew w żyłach. Sam początek już napawa strachem – bo czy może być coś straszniejszego od spotkania postaci z ulubionej książki, która jest diabłem? W połączeniu z niepowtarzalnym stylem hiszpańskiego autora, powieść tę można śmiało nazwać arcydziełem. Jednego możecie być pewni - Cień Wiatru wciąga i na długo nie daje o sobie zapomnieć.
~Alexis Moore


3. Aleksandra Jucha31 stycznia 2017 15:32

Kass Morgan "Misja 100" 
  Trzysta lat. Właśnie tyle spędzili ludzie w kosmosie po kataklizmie spowodowanym promieniowaniem radioaktywnym. Teraz mają zamiar wrócić. Aby sprawdzić, czy jest to możliwe, wysyłają setkę młodocianych przestępców na Ziemię - w tym Clarke, Bellamy'ego i Wallsa. Odkrywają piękno Ziemi, o której mogli tylko czytać, a także pozwalają sobie na wolność -  na którą na statku nie mogli liczyć.
   Mimo, że po pierwszym rozdziale nie bardzo ciągnęło mnie do "Misja 100", to pod koniec ją polubiłam. Nie jakoś bardzo, ale podobała mi się. Pozwala nam ujrzeć na nowo rzeczy, które są dla nas codziennością - podmuchy wiatru, bezkresność nocnego nieba, czy zachody Słońca. Nie podoba mi się to, że znowu pojawia się trójkąt miłosny, ale można go przeboleć. Bardzo polubiłam głównych bohaterów, choć trochę denerwuje mnie lekkomyślność Wallsa – ale czego się nie robi dla miłości, prawda? Jest to lekka lektura idealna na zimowe wieczory.
~Alexis Moore


4. Aleksandra Jucha5 lutego 2017 17:04

Matthew Quick "Wybacz mi, Leonardzie" 
Leonard Peacock nie jest typowym nastolatkiem. Jest dojrzalszy od swoich rówieśników i uwielbia filmy z Humphreyem Bogartem. W dniu osiemnastych urodzin pakuje prezenty, ścina włosy, zakłada bogartowski kapelusz, bierze walthera P38 i rusza zabić swojego byłego przyjaciela... a potem siebie.
Wiele razy czytałam już "Wybacz mi, Leonardzie" i za każdym razem świetnie się przy niej bawiłam. Leonard zyskał moją sympatię, ponieważ jestem do niego podobna – m.in. oboje nie chcemy dorosnąć i stać się kolejnymi szarymi ludźmi. Jest to niezwykła opowieść o inności, która często jest nieakceptowana, samotności, ale także nadziei że w przyszłości, mimo że nic na to nie wskazuje, nasze życie może się zmienić na lepsze. Autor zaskakuje na prawie każdej stronie przy akompaniamencie świetnego humoru. Quick za pomocą kilku celnych strzałów zmienił sposób mojego spojrzenia na świat, a także sprawił, że zupełnie zakochałam się w tej książce.
~ Alexis Moore

5. Aleksandra Jucha19 lutego 2017 17:46

Oscar Wilde "Portret Doriana Graya" 
Jedno zdanie może zmienić całe życie o czym dość dobrze wie Dorian Gray, który mając niespełna dwadzieścia lat wypowiada pochopne życzenie, aby zawsze wyglądać tak, jak na portrecie. Za sprawą tego nigdy się nie zestarzał, ale jego portret owszem.
"Portret Doriana Graya" to książka głęboko filozoficzna, która do dziś wzbudza wiele kontrowersji. Oprócz tego, że jest spojrzeniem autora na sztukę, jest także opowieścią o degradacji moralnej człowieka, która dokonuje się z wiekiem. Tytułowy portret - "wieczyście trwały znak ruiny jaką ludzie powodują w swoich duszach." - jest obrazem sumienia głównego bohatera, ale równie dobrze może być obrazem każdego z nas. Powieść dla ludzi o silnej woli i otwartym umyśle, jednocześnie kochających piękno - chyba tak najlepiej mogę scharakteryzować tę książkę. Bezgranicznie zakochałam się w niej i jeszcze niejeden raz do niej wrócę. Polecam całym sercem, bo jest to jedna z tych książek, którą każdy, przynajmniej raz w życiu, powinien przeczytać.
~Alexis Moore

6. Aleksandra Jucha31 marca 2017 17:36

Olga Tokarczuk "Prowadź swój pług przez kości umarłych" 
Olga Tokarczuk jest dwukrotną laureatką Nagrody Literackiej "Nike" - w 2008 za "Bieguni" oraz w 2015 za "Księgi Jakubowe". Ta powieść również była do niej nominowana w 2010.
Bohaterką powieści jest Janina Duszejko, która ma swoje różne Teorie, wylicza horoskop i nie je mięsa. Wcześniej budowała mosty, a obecnie raz w tygodniu uczy angielskiego.
Akcja rozgrywa się w Kotlinie Kłodzkiej i zaczyna się śmiercią Wielkiej Stopy, jednego z dwóch sąsiadów p. Duszejko. Następnie giną trzej inni członkowie koła myśliwskiego.
Powiem, że nie tego się spodziewałam, a przeczytałam tę powieść, ponieważ zahipnotyzowała mnie nowa okładka książki. Myślałam, że będzie trochę „przynudnawa” i mimo że na początku faktycznie tak się zdawało, to z każdą stroną coraz bardziej mi się podobała, a koniec mnie zupełnie zaskoczyła. Dowiedziałam się też trochę na temat horoskopów, a nie wiadomo, co się może w życiu przydać. Polecam ten niezwykły "thriller metafizyczny”, który zostawia wiele do przemyślenia.
~ Alexis Moore


1 komentarz:

  1. "Ponad wszystko" Nicola Yoon
    Książka ta nadaje się dla każdego, kto nie potrafi odnaleźć sensu własnego życia.
    Opisuje historie siedemnastoletniej Madeline, która cierpi z powodu braku wolności z czego wynika jej choroba a mianowicie "alergia na cały świat".
    Najbardziej zastanawiało mnie to jak można tęsknić za tym czego tak naprawdę nigdy się nie miało, w przypadku głównej bohaterki książki byłą to wolność. Ale los Mady odmienił niezwykle przystojny chłopak z sąsiedztwa. To właśnie przez niego w sercu Mady rozkwitła miłość. Bohaterka książki wraz z poznanym przez potajemne wiadomości na internetowym czacie Ollym uciekła na Hawaje w poszukiwaniu ryby o której czytała w jednej ze swoich książek to właśnie tam ich miłość rozkwita na dobre.
    Ogólnie książka bardzo mi się podobała, każdy jej rozdział budził we mnie niezwykłą i nieposkromioną ciekawość, a także pozwolił lepiej poznać świat prawdziwej miłości.

    PałkaRix

    OdpowiedzUsuń