Wiktoria Tomasik

1. Wiktoria Tomasik29 listopada 2015 22:46
Autorem książki pt. „Dary anioła: Miasto kości” jest Judith Rumelt, która pisze pod pseudonimem Cassandra Clare.
Książka opowiada o 16-letniej Clary Fray, która dowiaduje się, że jest Nocnym Łowcą – osobą, która zabija demony narażając własne życie. W poznawaniu świata pełnego Nocnych Łowców, wampirów, wilkołaków, demonów i aniołów, wtajemnicza ją 17-letni Jace, wraz ze swoim rodzeństwem: Isabelle i Alecem. Clary zakochuje się w Jasie, lecz dowiaduje się, że jest on jej bratem, który uważany był za zmarłego.
Książka opowiada o miłości, smutku i zdradzie. Występują w niej elementy i postacie fantastyczne. Niektóre sceny zaskakują czytelników swoim zakończeniem. Moim zdaniem książka jest warta przeczytania, ponieważ nie jest nudna i trzyma w ciągłym napięciu. Myślę, że osoby które nie przepadają za czytaniem książek z chęcią przeczytają tą serię, ponieważ znajdują się w niej wątki miłosne i typowe problemy nastolatków. Polecam!


2. Wiktoria Tomasik28 grudnia 2015 14:37

Trudno się czyta książki mówiące o tym, co jest po śmierci. Nawet gdy wierzymy w Boga, podchodzimy do tego z dystansem. Jest to spowodowane prawdopodobnie tym, że przekracza to co znamy. Próbę napisania tej trudnej książki podjął amerykański neurochirurg Eben Alexander. W ciekawy sposób opisuje on w książce pt. Dowód doświadczenia duchowe po przeżyciu śpiączki spowodowanej zapaleniem opon mózgowych.
Głównym wątkiem książki jest to, co Eben zobaczył w innym wymiarze. Opisuje on ten świat jako pełen dobra i akceptacji. Eben wraca do życia z ważnym przekazem: że Bóg nas kocha, akceptuje i chce dla nas jak najlepiej. Mówi nam również o tym, że można wygrać z każdą chorobą. Wystarczy po prostu w to wierzyć.
Dowód bardzo mi się podobał. Ciężko mi było uwierzyć w to, co było tam napisane, lecz cenię książkę za wartościowe lekcje życiowe. Mówi ona o pozytywnym zaakceptowaniu siebie i innych oraz tego co nas otacza. 

Robert T. Kiyosaki jest autorem książki Bogaty ojciec, Biedny ojciec, która jest uważana za poradnik finansowy wszech czasów. Mówi ona o tym, czego bogaci uczą swoje dzieci na temat pieniędzy i o czym nie wiedzą biedni i klasa średnia.
Robert T. Kiyosaki opisuje w swojej książce własną drogę do osiągniecia finansowego sukcesu. Na swoim przykładzie pokazuje, ze nie trzeba pochodzić z zamożnej rodziny, by stać się bogatym. Mówi, że wszystko jest możliwe. Uważa, że głównym powodem naszych kłopotów finansowych jest to, że mimo długich lat nauki, nie nabywamy w szkole wiedzy o pieniądzach. Robert stara się przekazać rodzicom wskazówki dotyczące dobrego wychowywania dzieci, by już teraz kształtowały swoją finansową przyszłość.
Uważam, że nie ma ograniczenia wiekowego jeśli chodzi o tą książkę. Im wcześniej się ją przeczyta, tym lepiej. Myślę, że nigdy nie jest za wcześnie na naukę o pieniądzach.

Demi Lovato jest piosenkarką, autorką tekstów i aktorką, która popadła w depresję. W swojej książce pt. Bądź swoją siłą przez 365 dni w roku mówi o anoreksji, bulimii, samookaleczaniu, prześladowaniu w szkole.
Książka jest podzielona na miesiące i dni. Demi daje rady na walkę w problemami, jednocześnie opisując własne przeżycia i doświadczenia. Sama osiągnęła sukces w tej walce, dlatego chce się podzielić z innymi swoimi sposobami na pozytywne myślenie. Motywuje do znalezienia w sobie siły do walki. Swoim zachowaniem inspiruje wielu ludzi borykających się z podobnymi problemami. Mówi, żebyśmy byli wdzięczni za swoją podróż, ponieważ jest to nasza własna.
Plusem tej książki jest także to, że nie musimy przeczytać jej od razu całej. Możemy do niej sięgać gdy tylko mamy ochotę. Nie musimy jej także czytać od początku do końca. Mnie ta książka towarzyszy w gorszych chwilach. Motywuje i daje do myślenia. Polecam ją każdemu.

5. Wiktoria Tomasik29 lutego 2016 22:56

Wciągająca, tajemnicza, zaskakująca… taka właśnie jest książka autorstwa Kerstin Gier pt.”Czerwień rubinu”. Gdy pierwszy raz o niej usłyszałam, wiedziałam, że mi się spodoba. I nie zawiodłam się. Ba! Była nawet lepsza niż myślałam. Wcześniej czytałam książki, lecz ta pozycja sprawiła, że stałam się prawdziwym książkoholikiem. Ale o czym tak właściwie jest ta lektura? Opowiada ona o szesnastoletniej Gwendolyn, która pewnego zwykłego dnia odkrywa, że posiada zdolność podróżowania w czasie. Nie tylko ona jest zdziwiona tym faktem, lecz także cała jej rodzina, która od początku była pewna, że gen podróży w czasie odziedziczyła Charlotte, kuzynka Gwen. To ona była od najmłodszych lat przygotowywana do roli podróżniczki z czasem wraz ze starszym i niezwykle przystojnym Gideonem. Jak można się domyślić, on także nie jest zbytnio tym uszczęśliwiony…
„Czerwień rubinu” to jedna z tych książek, którą czyta się jednym tchem. Gorąco polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz