Spalona żywcem

„Spalona żywcem” – Souad


Książka jest bardzo oryginalna pod względem stylu. Souad nie ujawnia się. Dlatego właśnie cała powieść owiana jest intrygującą tajemnicą. Genialnie wyodrębnione uczucia bohaterki ukazują ją w świetle małej, bezbronnej dziewczynki. Dzięki tak doskonałemu, refleksyjnemu opisowi, coraz bardziej zagłębiamy się w książkę, która sprawia, że czujemy się jak przyjaciele, z uwagą wysłuchujący zwierzeń bliskiej nam osoby. Autorka także dobrze nadaje kształt swojej wierze muzułmańskiej, która wyjaśnia wiele spraw
W książce najbardziej podobał mi się sposób w jaki dziewczyna opowiada w jaki sposób traktuje się kobiety w Islamie. W książce są także trafne spostrzeżenia i przemyślenia autorki na temat „normalnego świata” oraz różnice pomiędzy Europejczykami i kobietami żyjącymi w jej wiosce. Polecam zwrócić szczególną uwagę właśnie na takie momenty.

Ogółem uważam książkę „Spalona żywcem” za godną przeczytania, bo historii takich jak ta jest bardzo wiele. Sądzę, że opowieść Souad nada nam wystarczające wyobrażenie o problemie wschodnich państw.

2. Anonimowy4 stycznia 2016 08:11

SPALONA ŻYWCEM
Souad miała ona siedemnaście lat gdy się zakochała mieszkała on w małej wiosce Cisjordanii. Kobiety były tam traktowane oraz warte mniej niż zwierzęta domowe. W tym miasteczku miłość przed ślubem to największa zbrodnia, dlatego jej krewny szwagier oblał ją benzyną i podpalił. Jednak na szczęście kobieta przeżyła.
Dlatego zgodziła się napisać o jej brutalnym życiu, i postanowiła ostrzec wszystkie narażone kobiety.
Sandra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz