Książka “Poza horyzonty” Jaśka Meli przedstawia wyprawę, w której bierze udział sam autor, na biegun północny w Arktyce i na biegun południowy na Antarktydzie. Niewątpliwie są to ekspedycje do krain wiecznego śniegu i lodu. Zachęcam do lektury “Poza horyzonty” Jaśka Meli, której głównym bohaterem jest sam autor. Jaśka Melę poznajemy jak ma trzynaście lat i jest żywiołowym chłopakiem. Dzień 24 lipca 2002 r. zmienia całe jego życie. Razem z kolegą schronił się przed burzą pod dachem transformatora i został porażony przez prąd o mocy piętnastu tysięcy wolt. Potem w szpitalu walczył o życie, a w końcu o zdrowie i sprawność. Wielką motywacją do działania stała się dla niego możliwość udziału w 2004 r. w wyprawach na biegun północny, a potem na biegun południowy organizowanych przez Marka Kamińskiego. Arktyka zaskoczyła go niesamowitym kolorem lodu. Okazuje się, że Eskimosi odróżniają trzysta rodzajów śniegu. Z kolei Antarktyda była zupełnie biała i było tam jasno oraz wiał wiatr. Dodatkowym atutem lektury są ciekawe zdjęcia z każdej ekspedycji. Ta książka to lekcja tolerancji i nauka samoakceptacji. Pokazuje, że niepełnosprawność nie stanowi przeszkody do realizacji marzeń.
Zachęcam do lektury “Poza horyzonty” Jaśka Meli, której głównym bohaterem jest sam autor.
Jaśka Melę poznajemy jak ma trzynaście lat i jest żywiołowym chłopakiem. Dzień 24 lipca 2002 r. zmienia całe jego życie. Razem z kolegą schronił się przed burzą pod dachem transformatora i został porażony przez prąd o mocy piętnastu tysięcy wolt. Potem w szpitalu walczył o życie, a w końcu o zdrowie i sprawność. Wielką motywacją do działania stała się dla niego możliwość udziału w 2004 r. w wyprawach na biegun północny, a potem na biegun południowy organizowanych przez Marka Kamińskiego. Arktyka zaskoczyła go niesamowitym kolorem lodu. Okazuje się, że Eskimosi odróżniają trzysta rodzajów śniegu. Z kolei Antarktyda była zupełnie biała i było tam jasno oraz wiał wiatr. Dodatkowym atutem lektury są ciekawe zdjęcia z każdej ekspedycji.
Ta książka to lekcja tolerancji i nauka samoakceptacji. Pokazuje, że niepełnosprawność nie stanowi przeszkody do realizacji marzeń.