Julia Szostek

,,Nocny Patrol" Siergiej Łukajenko
Lektura pozostawi na mnie swój ślad. Zawiera trzy opowiadania opisujące fragmenty z życia Antoniego Gorodeckiego, czołowego programisty Nocnego Patrolu, który służy Światłości. Dotychczas bohater wiódł spokojne życie analityka, ale szef bez znanego mu powodu wcielił go w szeregi agentów operacyjnych. Mimo kiepskiego początku Inny wychodzi ze swoich potyczek mniej lub bardziej zwycięsko.
W świecie mężczyzny nie ma jednoznacznego podziału na dobro i zło, a Światłość i Ciemność zawarły Traktat. Jest za to Zmrok, głębsza rzeczywistość, w której czas płynie szybciej, a ściana to nie przeszkoda. Ale nie jest darmowy, za pobyt płacisz energią, a gdy się skończy rozpływasz się.
Książka nie jest pisana według typowego schematu. Nawet gdy domyślasz się intrygi, ona na koniec okazuje się inna niż się spodziewaleś. Polecić mogę ją każdemu, kto jest znudzony pospolitymi i nijakimi bohaterami oraz zakończeniami.

,,Dzienny Patrol" Siergiej Łukajenko
Poraz drugi sięgnęłam po książkę ze świata Antoniego Gorodeckiego. Tym razem bohaterami są wiedźma Alysa Dominika, Zwierciadło Witalij Rogoz i Antoni z Edgar.
Opowiadania składają się w logiczną całość, która ukazuje niepochlebną prawdę o obu patrolach.
Dzieło tego autora ponownie zaskakuje nieszablonowością i zawiłymi intrygami. To gratka dla fanów fantasy i kryminałów.
Od pewnego czasu w Moskwie Ciemność ustępuje Światłości. W jednej z potyczek Dominikova wyczerpuje się magicznie i przez to zostaje wysłana do Arteku. Regenerując się poznaje maga Światłości i zakochuje się w nim.
Witalij to Ukrainiec, który nie pamięta, kim jest, ale posiada ogromną moc. Tymczasem następuje fala morderstw i zostaje ukradziony Pazur Fafnira.
Natomiast Antoni i Edgar próbują odkryć choć niektóre tajemnie szefów Patroli Hessera i Zawulona.

,,Czerwień Rubinu" Kerstin Gier
Typowa powieść dla nastolatek z elementami fantasy. Główną bohaterką jest Gwendolyn Shepherd. Potrafi widzieć duchy i gargulce. Pewnego dnia odbywa podróż do przeszłości i tak dowiaduje się, że to ona, anie Charlotta ma gen podróży w czasie. tym sposobem poznaje Gideona de Villesa.
Nastolatkowie muszą pozyskać krew dwanaściorga podróżników w czasie i wpisać ją do chomatgrafu. Po drodze spotykają tajemniczego hrabiego de Saint Germain oraz Mirę Rakoczego.
Książka jest świetnie napisana, a intrygii tajemnice Loży zmuszają do myśleniai utrzymują w napięciu. Polecam tą lekturę, mimo że niezbyt ambitną, większości nastolatek.

,,Błękit Szafiru" Kerstin Gier
To druga księga ,,Trylogii Czasu", Gwen i Gideon dopiero co wrócili z podróży w czasie, a dziewczyna poznaje Xemeriusa, gargulca, który mieszkał w kościele, w którym zaczyna się akcja ksiązki. Bohaterka wciąż nie może się przyzwyczaić do nowych zdolności, a uczucia do Gideona sprawiają, że wszystko jest jeszcze bardziej zagmatwane. Na dodatek brat Gideona ucieka z Francji do Anglii i zaczyna uczęszczać do St. Lennox wraz z Gwen i jej przyjaciółką. Rozpoczynają się także poszukiwania Lucy i Paula.
Książka podobała mi się i mogłabym ją przeczytać jeszcze wiele razy. Doskonale odpręża po stresującym dniu. Polecam wszystkim nastolatkom.

,, Jestem Numerem Cztery" Pittacus Lore
Książka opowiada historię chłopaka z planety Lorien, zniszczonej przez Mogadorczyków. Zdołało uciec tylko dziewięcioro mających moc oraz ich opiekunowie, a żeby byli trudniejsi do zabicia rzucono czar, który nie pozwala na zabicie ich poza kolejnością, jeśli będą osobno.
Mimo dziwnego zachowania John zdobywa serce dziewczyny i przyjaciela. Towarzyszu mu także chimera i Henri, jego opiekun. Po pewnym czasie ujawniają się zdolności chłopaka, a przyjaciele dowiadują się, ze John to kosmita.
Książka raczej mnie nie zachwyciła. Bardzo trzyma się utartego schematu. Mimo zastrzeżeń do stylu pisarza, pomysł na fabułę był dobry, dlatego sięgnęłam po drugą część.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz