Kassic

"Kod Leonarda da Vinci" autorstwa Dana Browna dostał się w moje ręce przypadkiem. Tytuł wydał mi się szczególnie interesujący, bo wierzę, że w obrazach da Vinci kryję się coś więcej. Opis książki jeszcze bardziej przekonał mnie do jej przeczytania.
Jednym z głównych wątków jest dochodzenie w sprawie morderstwa kustosza Luwru, Jacques'a Sauniere'a. Kolejny dotyczy pozostawionej przez niego, 15 minut przed śmiercią, łamigłówki. W całą sprawę zostaje zaangażowany Robert Langdon - historyk i badacz symboli, który próbuje dotrzeć do szokującej prawdy. Jego jedynym sprzymierzeńcem jest specjalistka od tajnych szyfrów, agentka policji, a także wnuczka Sauniere'a, Sophie Neveu,
Cała historia mocno wciąga. Ciężko mi było oderwać się od książki. Z każdą kolejną stroną zastanawiałam się kto stoi za całą sprawą. Zakończenie okazało się oczywiście wielką niespodzianką.
Mimo wielu kontrowersji wokół tej powieści, krytyki ze strony Kościoła, gorąco polecam lekturę osobom lubiącym kryminały i spragnionym zagadek, bo warto.
Kassic


2. Anonimowy30 grudnia 2015 12:37

Sophie Hayes „Sprzedana”
Wyzwiska. Bicie. Zmuszanie do prostytucji.
Sophie nie tak wyobrażała sobie pobyt we Włoszech ze swoim najlepszym przyjacielem Kasem. Zresztą kto spodziewałby się takiego scenariusza?
Przystojny Albańczyk troszczył się o nią, wspierał w trudnych chwilach, tylko do czasu. Później pokazał swoją prawdziwą twarz, każąc pracować Sophie na ulicy.
Historia ta brzmi nieprawdopodobnie. Czytałam ją z niedowierzaniem. W jednej chwili Kas zapewniał o swojej miłości, w drugiej poniżał i katował.
Najgorsze jednak jest to, że nie jest to odosobniony przypadek, tylko jeden z wielu.
Ta książka niewątpliwie zmienia spojrzenie na różne sprawy. Przede wszystkim na kobiety trudniące się prostytucją. Gdy je widzimy raczej nie zastanawiamy się nad ich losem. A może przeżywają one takie piekło jak Sophie Hayes?

Polecam
KASSIC


3. Anonimowy31 grudnia 2015 23:28

Emily Wu, Larry Engelman „Piórko na wietrze”

Większości ludzi dzieciństwo kojarzy się z zabawą, beztroską. Często w dorosłym życiu chcieliby się cofnąć w czasie, by do niego powrócić.
Jednak książka „Piórko na wietrze” opowiada o zupełnie innym dzieciństwie. Dzieciństwie odebranym przez chińską rewolucję kulturalną i brutalne rządy Mao Zedonga w latach 1960-70.
Główną bohaterką jest Yimao. Pochodzi ona z „czarnej” rodziny oskarżanej o „skrzywienie prawicowe”. Poznajemy ją jako 3 i pół letnią dziewczynkę i towarzyszymy w dalszych latach dorastania, które obfitowało w głód, terror, poświęcenia, upokorzenia i ciągłe walki o przetrwanie.
Yimao to tytułowe piórko pozostawione na wietrze, bez żadnego wsparcia, niemające wpływu na swój los.
Książka szczera do bólu i niebywale wzruszająca. Historie w niej opisane na długo pozostaną w mojej pamięci.

Polecam
KASSIC

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz